Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

105202 miejsce

Kaczyński i Ziobro przed Trybunałem? Gowin: "to było nieprzemyślane"

Minister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska wypowiedział się na temat postawienia przed Trybunał Stanu byłego premiera - Jarosława Kaczyńskiego oraz ministra sprawiedliwości za rządów PiS - Zbigniewa Ziobry.

Sonda

Czy Gowin powinien przejść do PiS?

 / Fot. PAP/Radek Pietruszka"Grożenie Kaczyńskiemu i Ziobrze Trybunałem było nieprzemyślane" - powiedział Gowin w wywiadzie dla SE. Polityk PO dodał, że choć ocenia krytycznie rządy Prawa i Sprawiedliwości to "nie ma podstaw, by pięć lat po odsunięciu tej partii od władzy stawiać jej liderów przed obliczem sędziów".

W marcu bieżącego roku, szef klubu PO - Rafał Grupiński - poinformował media, że Platforma ma zamiar postawić byłego premiera i jego ministra przed TS. "Położymy wniosek do podpisywania ponadklubowego" - mówił. Twierdzono także, że inicjatywa ta nie pochodzi wyłącznie od PO, która chciała odwrócić uwagę opinii publicznej od kontrowersyjnych ustaw rodzących się w rządzie - m.in. reformy emerytalnej.

Jarosław Gowin przyznał, że pomysł dotyczący postawienia Kaczyńskiego i Ziobry przed Trybunałem Stanu był nieprzemyślany. "To nie miało akceptacji władz Platformy. Ministrowie dowiedzieli się z mediów".

Pierwsze plany postawienia dwóch polityków prawicy przed TS snuł Ryszard Kalisz z SLD. Była to rekomendacja, jaka znalazła się w raporcie komisji śledczej badającej przyczyny śmierci Barbary Blidy, która popełniła samobójstwo, gdy do jej mieszkania wtargnęli funkcjonariusze służb śledczych. Komisja uznała wówczas, że Blida nie chciała się zabić, a jedynie okaleczyć.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

wb.RUBIN
  • wb.RUBIN
  • 10.04.2012 08:38

Nareszcie doczekałeś się Fotela, tylko co z nim zrobić, najlepiej przejść do swoich kumpli z PIS.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lopo
  • Lopo
  • 09.04.2012 13:18

Janie Nowak-albo dostajesz kasę za bzdury które wypisujesz ,albo jesteś obcokrajowcem lub Polakiem tylko polsko języcznym ,i jeszcze możliwość jedna , naćpanym Palikotowcem.Normalny,logicznie myślący Polak żyjący w realu dnia codziennego WIE co się dzieje.Twój wpis niech leci do Ciebie ze zwrotem

Komentarz został ukrytyrozwiń
do  Ewy Kozak.
  • do Ewy Kozak.
  • 09.04.2012 12:53

Pani Ewo!Ryba psuje się od głowy .Na co Pani liczy na,na politykę pro rodzinną Tuska?????Więc w następnych wyborach proszę nie słuchać podpowiedzi, tylko głosować na partię i rzad który myśli o Polsce i prawdzie o której Pani pisze.Pozdrawiam i życzę troszkę cierpliwości.Bicz prawdy i sprawiedliwości zaczyna świstać nad głowami tych którzy zostawili Naród w imię obcych ,przecież nie polskich interesów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ewa kozak
  • ewa kozak
  • 09.04.2012 12:35

Ludzie moze dosc tych zlosliwosci nie nal;eze do zadnej opcji politycznej ale to co ludzie wypisuja to okropnosc kazdy niech sie zajmie swoim podworkiem i swoimi rodzinami i otoczeniem by tam bylo lepiej bo od tego zaczyna sie dziac lepiej w kraju nalezy zwalczac chamstwo pijajstwo martretowanie rodzin naskarmy glodne dzieci itp a potem bierzmy sie za polityke i politykow i kto za co co odpowiada jak czytam te wypowiedzi to mam wrazenie ze Polska ma samych wybitnych prawnikow znajacych sie w kazdej dziedzinie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lopo
  • Lopo
  • 09.04.2012 12:28

Ministrze Gowin ,nie pasuje Pan do Tej bandy POpaprańców żrących Polskę. Większość Polaków ocenia Pana jako człowieka polityki, ,niech Pan nie zmarnuje tej szansy!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
MEGA2
  • MEGA2
  • 09.04.2012 11:27

TEN PSEUDO PREMIER TODONALDINIO PUTINIO -SPOLKA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
MEGA2
  • MEGA2
  • 09.04.2012 11:27

TEN PSEUDO PREMIER TODONALDINIO PUTINIO -SPOLKA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
MEGA 2
  • MEGA 2
  • 09.04.2012 11:23

TO PSEUDO PREMIER POWINIEN STANAC PRZED 'TRYBUNALEM'ZA MORDERSTWO 'SMOLENSKIE'-CO ON JESZCZE ROBI W RZADZIE ????????????? I JEGO PO PLECZNICY TEZ.! ! !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jot-57
  • Jot-57
  • 09.04.2012 08:44

No nie da się ukryć panie Gowin - jednak CIOTA

Komentarz został ukrytyrozwiń
Elżbieta
  • Elżbieta
  • 09.04.2012 07:59

W pewnym czasie kupowałam węgiel w dużych ilościach bo takie miałam potrzeby i wiem jakie były przekręty w spółkach ,które były stworzone po to aby byli bązowie PZPR mieli dochód po rozpadzie PRL. Ale tego było im mało i musieli kraść takim przykładem była Blida.Teraz próbują z niej zrobić męczennicę.Wstyd SLD.