Facebook Google+ Twitter

Kaczyński i Ziobro przed Trybunałem Stanu? Głosy PSL będą decydujące

Wnioski o Trybunał Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry są już gotowe. Zostaną rozesłane do posłów i senatorów, z prośbą o zapoznanie się z uzasadnieniem. Pod wnioskami podpisali się parlamentarzyści PO, Ruchu Palikota i SLD.

Sonda

Czy Kaczyński i Ziobro powinni stanąć przed Trybunałem Stanu?

 / Fot. PAP/Rafał GuzJak podaje TVN24.pl, Platforma Obywatelska oskarża byłego premiera i ministra sprawiedliwości o naruszenie konstytucji, ustawy o Radzie Ministrów oraz ustawy o działach administracji rządowej. PO chce także, aby politycy odpowiedzieli przed Trybunałem Stanu za działania, które miały doprowadzić m.in. do samobójczej śmierci byłej minister i posłanki SLD, Barbary Blidy, a także za aferę gruntową.

Uzasadnienie wniosku dla Ziobry zawarte jest na trzydziestu stronach, a dla Kaczyńskiego na ośmiu. PO powołuje się w nich na materiały komisji śledczej ds. śmierci Barbary Blidy oraz komisji ds. nacisków.

Wnioski o postawienie polityków przed Trybunałem Stanu podpisali posłowie PO (poza ministrem sprawiedliwości, Jarosławem Gowinem), SLD i Ruch Palikota. Wniosku nie zamierza poprzeć PSL.

Bez aprobaty posłów PSL wniosek może nie przejść przez Sejm, ponieważ potrzebnych jest 276 głosów. Ugrupowania polityczne bez głosów PSL, dysponują tylko 274 głosami.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (20):

Sortuj komentarze:

Zachowaniem ludzkim to zajmuje się psychologia, czy w ramach niej behawioryzm. Jasnowidzenie nie ma nic z nimi wspólnego. Gratuluję znajomości (raczej nieznajomości) znaczenia pojęć.
Co do negocjacji unijnych dotacji dla Polski to jak na razie przegrywamy: szef Rady Europejskiej zaproponował dla nas obniżenie funduszy spójności o 1,5 mld. E. Pominięto nas także w przydzielaniu pieniędzy na rozwój wsi.
" Tusku, idź być premier gdzie indziej!"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję wiedzy psychologicznej, a raczej daru jasnowidztwa wszystkim tym, którzy wiedzą, co pani Barbara Blida czuła i myślała w momencie pociągania za spust. Marnujecie się panowie... W policji takich brakuje do prowadzenia dochodzeń i wszelkiego rodzaju śledztw. Zamiast przejrzeć komentarze na W24, to oni w tej policji zatrudniają całe tabuny zawodowych psychologów marnują naszą społeczną kasę. Cóż za niegospodarność...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Andrzej Chorążewicz: puki co to Ziobrze też nic nie udowodniono, a umorzenie wcale nie świadczy o niewinności. A tyle lat próbują coś na niego znaleźć! Więc niech pan skończy z polowaniem na czarownice.
Panie Romanie, tak naprawdę to trzeba by zacząć od Mazowieckiego! Bo WRONy nie pozwolą sobie szurać!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejny skandal? Bomba "Bruno" okazała się zwykłą wydmuszką? Trzeba czymś nowym odwrócić uwagę polaków od nieudolnych negocjacji Tuska w Brukseli!
Nikt nie życzy Polsce źle, po prostu ludzie już mają dosyć nieudolnych rządów Tuska i jego ekipy, tych afer jak choćby stadionowa, trumienna, z "wędrującymi" zwłokami ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, hazardowa, dopalaczowa, autostradowa. Mających już dosyć tej wojny z PiSem która ma odwracać uwagę od poważnych problemów krajowych, ot choćby takich o których wspomina pan Koźmiński.
Co do Blidowej, to zachowała się z klasą: wpadła na przestępstwie a bojąc się, że sypnie popełniła samobójstwo! Lojalna do końca- szacun! Pomijając wątek kryminalny- który nie zostanie wyjaśniony i nikt nie zostanie skazany ( nie myślę o pionkach, ale o tych którzy tym interesem kręcili).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nikt nie życzy Polsce źle, jeśli Tusk zdoła uzyskać taką sumę którą obiecał na kolanach z Lewandowskim przed wyborami będziemy niezmiernie zadowoleni, gdyż dzięki tym pieniążkom nasz kraj Polska rozwija się ludzie mają prace. Jednak wielu Polaków nie wierzy w skuteczność negocjacyjną Tuska jest zbyt ugodowy i łasy na pochwały i poklepywanie po plecach.
Należy przypomnieć, że obecnie wykorzystujemy pieniądze unijne wynegocjowane przez PIS.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zwolennicy PiS zachowują się jakby kraj rządzony przez "nie tę ekipę" był gdzieś nie wiadomo gdzie, a oni mieszkali z dala od niego.
To trochę tak jak pasażerowie pojazdu uważający że jadą innym i cieszący się z jego ruinalnego stanu. (Są przekonani, że wypadek ich nie dotknie).

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jerzy Konopka-nic nie sugeryję,jestem tego pewien.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawdziwy patriota-kombinuje,co by tu jeszcze zrobić,by Polakom żyło się lepiej,a koźmiński tylko czeka,kiedy się Polsce noga podwinie-prawda panie koźmiński?.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Im gorzej dla Polski,tym lepiej dla PiS:))),całe szczęście,że nie jest tak źle i prędko nie będzie,jak koźmiński kracze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Andrzeju co Pan TV nie ogląda i gazety nie czyta? W Polsce jest dobrze, e tam dobrze po prostu znakomicie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.