Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: istnieją szanse na nową falę kapitalizmu w Polsce

Prezes PiS na spotkaniu z działaczami partii w Białymstoku przekonywał, że Polska stoi przed szansą na wygenerowanie nowej fali kapitalizmu. By szansę tę zrealizować, należy pomóc młodym ludziom w zakładaniu działalności gospodarczej.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellKaczyński tłumaczył, że aby pożądana fala kapitalizmu w Polsce nastąpiła, należy przede wszystkim wyciągnąć rękę ku młodym, ambitnym ludziom, aspirującym do tego, by prowadzić własną działalność gospodarczą. Zdaniem prezesa PiS potrzebne są ku temu daleko idące posunięcia, które przyniosą rezultaty w postaci ograniczenia biurokracji. Patologie te mają być związane z licznymi nadużyciami oraz niszczącą sektor gospodarczy korupcją. Kaczyński zachęcał również do "podejmowania ryzyka" przez młodych ludzi oraz "wyzwolenia przez nich energii". Podkreślał także ważność dla rozwoju Polski umiejętności osób coraz lepiej wykształconych. Ocenił też, że pierwsza tego typa fala kapitalizmu w Polsce nastąpiła na przełomie lat 80-tych i 90-tych, kiedy mnóstwo ludzi zakładało prywatną działalność zarobkową.

Czytaj też: Kaczyński do Tuska: mogę się zgodzić, że nie jestem piekną panną


Kaczyński określił również jeden z ważniejszych celów polityki jego partii, wpisujący się w koncepcję "zrównoważonego rozwoju" promowaną przez PiS, mianowicie wyrównanie poziomu rozwoju zachodniej i wschodniej części Polski. Prezes PiS tłumaczył, że to właśnie na wschodzie kraju, gdzie jego zdaniem jest największe "zapóźnienie", należy zainwestować najwięcej pieniędzy. Jest to konieczne, by "wyrównać rozwój w tym regionie i go utrzymać". Jak podkreślił Kaczyński, same pieniądze jednak do tego nie wystarczą. Co zatem zrobić, by słabszy ekonomicznie wschód skierować na odpowiednią ścieżkę rozwoju?

Lekiem na tę słabość mają być m.in. odpowiednio rozwinięte i skonstruowane sieci komunikacyjne, w tym komunikacja wewnątrz regionalna - czyli drogi i kolej. Dostęp do takiej sieci powinny mieć, oprócz stolic województw, także "kilka największych innych ośrodków w województwie". Kaczyński przekonywał również o konieczności stworzenia nowoczesnych sieci teleinformatycznych.

Prezes wskazał ponadto konieczność budowy nowych mostów na Wiśle, które jego zdaniem powstałyby "w ciągu 10-12 lat". Mosty miałyby lepiej skomunikować wschód z zachodem.

Jak zauważył prezes PiS, "sama komunikacja nie rozwiązuje problemów, a jedynie ułatwia działalność gospodarczą".

Spotkanie w Białymstoku było oficjalnie poświęcone rozwojowi Polski wschodniej.

źródło: wp.pl

Do Wiadomości24 możesz dodać
własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Polak
 • Polak
 • 11.09.2011 09:13

W sumie to ma racje, jest szansa. jesli posluchamy o czym mowi i co chce wprowadzic JANUSZ KORWIN MIKKE to mamy szanse na prawdziwy kapitalizm. NIE dla BANDY CZWORGA. glosujmy madrze w tym roku. na kogokolwiek ale nie na PSL,PIS,PO,SLD. oni tylko potrafia mowic gornolotnie bez efektow. Tak jak po lustracji, za prawde, Korwin zostal odsuniety, tak moze dajmy mu szanse. to czego pragniemy, znaczy , rozliczenia z tej banditierki tuska i innych oszustow. to madry czlowiek osmieszany przez pseudo polskie media. samo to jest dowodem jak silny jest Korwin i Jak te komuchy sie go boja by nie mial szans otwarcie glosic prawdy. polecam obejrzec "Nocna zmiana" film tvp, mozna znalezc na youtube

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 08.09.2011 22:06

do kapitalizmu nam daleko,na razie mamy feudalizm ,Polska potrzebuje normalnych polityków a nie kościelno-żydowskich kretynów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak to jest. Przed wyborami każdy tak troszczy się o naród, po wyborach ma go w...
Dlatego zamiast partii politycznych powinien być Sejm kontraktowy, gdzie zasiadają eksperci.
Niech by zarabiali nawet po 100 tys. zł miesięcznie czy 200, ale nie w końcu zmieni się coś na lepsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście on wie najlepiej co Polakom potrzeba. W ciągu duch lat. Poznaliśmy ten jego kapitalizm, ociekający jadem nienawiści do każdego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
 • gorol
 • 07.09.2011 19:35

nejlepszy kapitalizm to je szporowani do struzoka mowili moja stareczka.boroczek co naszporowali to jim przepadlo bo byla wymiana piniedzy.starziczek zas sie dzierzeli zasady.uzyc upic a na szporowani pojczac.z jewom sie tego trzymomy i je nom dobrze

Komentarz został ukrytyrozwiń
taki sobie
 • taki sobie
 • 07.09.2011 18:52

Jeszcze "stary KAPITALIZM" nie zaowocowal na tej ziemi.a ten pseudo - polityk wymysla "NOWY i to jeszcze pisowsko - rzekomo - polski kapitalizm..

Temu juz "szajba" zupelnie odbila!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
internauta
 • internauta
 • 07.09.2011 15:03

Potrzebna komunikacja wewnątrz regionalna : drogi kolej. Tak tak panie prezesie żeby młodzi szybciej wiali z tego wschodu bo od lat tam rządzi PiS i sobie nie radzi. .Bogatsze województwa zrzucają się na biedniejsze i tzw "janosikowe" przejadają

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóz - jedyną nowością w tych wszystkich odkryciach jest to, że prezes nie jest piękna panną. Delikatnie rzecz ujmując ma niejakie braki w tej materii. Reszta zgadza jak remanent z superatą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
potato
 • potato
 • 07.09.2011 10:09

...Ocenił też, że pierwsza tego typa fala kapitalizmu w Polsce nastąpiła na przełomie lat 80-tych i 90-tych, kiedy mnóstwo ludzi zakładało prywatną działalność zarobkową. ...
Co on" kiepsci pamięci"!!!Był to okres kiedy własciciele(duzi i mali) uciekali z kosztów i zatrudniali tylko ludzi samozatrudnionych.Drugą sprawą jest to, że w owym czasie nastąpił bum handlu bazarowego z krajem sąsiednim i rozwijał się dopóki go "nie zarżnięto"broniąc się od wschodu(pomogła w tym własna głupawa polityka i kraje, którym zależało na wyrugowaniu Polski z handlu z ZSRR).Przy czym padły wszystkie znaczące zakłady pracy,ludzie szukali sposobu na przetrwanie.Sami znalezli sposób!!!STĄD i tylko z tego powodu nastąpił rozwój prywatnej działalnosci.
Zas drogi o których wspomina" prezesunio" to wcina się w rzecz już DOKONANĄ przez obecnego 2-giej kadencji Prezydenta Miasta B-stoku.
O" scianie wschodniej" każda "pierduła" przypomina sobie przed wyborami ze wzgędu na mnogosć elektoratu niewyrobionego politycznie i mentalnosć ludzi z tego rejonu.Ale Ci ludzie na szczęscie się zmieniają i PAMIETAJĄ.
Sprytny"mały człowiek-"wykorzystać to co już dokonane,a wczesniej stawiło odpór głupocie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
re
 • re
 • 07.09.2011 08:36

jeżeli ktoś nie rozumie co prezes ma na myśli mówiąc:"potrzebne są ku temu daleko idące posunięcia, które przyniosą rezultaty w postaci radykalnego ograniczenia patologii w biurokracji"to Kamiński,Ziobro,Kempa czy Święczkowski nam to dokładnie wytłumaczą.Nikt nie będzie miał wątpliwości co do prawidłowej interpretacji słów twórcy i naczelnego wodza IV RP

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.