Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: Jeśli Komorowski usunie krzyż, to pokaże kim jest

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-07-16 12:44

- Jeśli Bronisław Komorowski usunie krzyż spod Pałacu Prezydenckiego będzie jasne, kim jest, i po której jest stronie, w różnego rodzaju sporach dotyczących polskiej historii - oświadczył Jarosław Kaczyński. Następnie dodał: - Ten krzyż to symbol, można go będzie przenieść, jeśli stanie tam pomnik. Każdy, kto uważa inaczej dopuszcza się moralnego nadużycia.

 / Fot. PolskapresseW czasie konferencji prasowej prezes PiS odniósł się do kwestii krzyża ustawionego pod Pałacem Prezydenckim przez harcerzy. Zdecydowanie sprzeciwił się jego usunięciu. - Jeżeli prezydent Komorowski usunie krzyż, który stoi pod Pałacem Prezydenckim, to będzie zupełnie jasne, kim jest i po której w różnego rodzaju sporach dotyczących polskiej historii jest stronie. Ten krzyż jest symbolem, który odnosi się przede wszystkim do poległego prezydenta i jego żony, ale również wszystkich ofiar katastrofy. Dopiero wtedy, gdy w tym miejscu powstanie pomnik, będzie można go przenieść. Każdy, kto twierdzi coś innego, dopuszcza się ciężkiego moralnego nadużycia - powiedział dziennikarzom.

Następnie dodał, że jeśli Komorowski przesunie krzyż spod pałacu, to "ustawi się po tej samej stronie" co Grzegorz Napieralski i Jose Zapatero.

Czytaj dalej na stronie polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (57):

Sortuj komentarze:

Pan Tadeusz Śledziewski jak zawsze napisał wspaniały komentarz. To wszystko prawda - niestety czasem dajemy się "wyprowadzić w pole: politykom, ale próbujemy się przed tym bronić. Czasem z miernym skutkiem, ale czasem na 6!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.07.2010 06:39

Nie chcąc więcej brać udziału w dyskusjach na temat krzyży ustawianych w różnych - często dziwnych jak na lokalizację tego symbolu chrześcijaństwa - miejscach, powiem jedno. Nie wszyscy z forumowiczów dorośli do brania udziału w dyskusji. Ot, chociażby nijaki pan Krzysztof Mularski równający lewicowość z komunizmem. Podejrzewam, że jest to wspaniały, młody gniewny, któremu jednak przydałoby się zajrzeć do książek i chociaż liznąć krzynę wiedzy na ten temat. No i brak podstawowej wiedzy o swoim województwie /"cały kraj" - bardzo głupie/. A Sz.Pan Barciszewski jest w błędzie. Kalisz ma bardzo dużo wspólnego z odchudzaniem, bo jest encyklopedycznym przykładem jego /odchudzania/ zaprzeczenia, che,che.
Henryk Olejniczak - lewicowiec z dolnośląskiego. Dużo słońca Wszystkim Państwu życzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

zadymiarze !

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.07.2010 11:54

Moim skromnym zdaniem ten krzyż stanął na placu nielegalnie i władze Warszawy powinny wydać decyzję w trybie administracyjnym o jego natychmiastowym usunięciu. Chyba, że teren, na którym stoi należy do kancelarii lub pałacu prezydenckiego, ale to można sprawdzić w księgach wieczystych. Przecież nikt nie stawia krzyży wzdłuż ulic warszawskich, gdzie w ciągu roku giną setki ludzi.
Ofiary katastrofy zostały godnie pochowane, niektóre nawet nad wyraz.
Kto czuje żałobę, niech nosi ją w sercu, a nie obnosi się z nią na placu prezydenckim.
Chrześcijanie modlą się w ukryciu, nie na pokaz.
Miejsce krzyża jest na cmentarzu, w kościele, na rozstajach dróg - taka jest nasza staropolska tradycja.
To Pan Jezus umierając za nasze grzechy na krzyżu wskazał nam drogę miłosierdzia i przebaczania. Gdzie jest i jaka jest wiara Polaków. Obrońcy krzyża na placu - kim jesteście??? Określcie się!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

To co się działo pod pałacem w czasie żałoby to była prawda i szczere oblicze naszego narodu. Okazało się jak wielu osobom państwo polskie i naród polski jest bliski. I to było piękne. Czas żałoby jednak już minął. Ja uważam, że do czasu jak postawi się tam pewien pomnik tej tragedii to krzyż może tam stać. Na krzyżu tam nie zależy mi jako, że nie czuję się katolikiem.

Swoją drogą Napieralski i Zapatero to ekstra ludzie. Czemu prezes Kaczyński się ich czepia? Wiem czemu ale dla mnie to problem nie jest. Jakby Napieralski był tak narodowy jak Kaczyński to bym na niego głosował. Niestety zauważam w Napieralskim za mało narodowości, za mało dumy z polskości i chęci dbania głównie o naród polski (on się zachowuje tak jakby chciał dbać o wszystkich obywateli RP a to poniekąd błąd bo najważniejszą grupą w Polsce są Polacy, to dla nas ten kraj jest budowany i nam ma służyć).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeusz napisałeś to co moja znajoma zachodnia dziennikarka. "Krzyż zamiast pracy, o to wam chodziło?"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja myślę, że nie można niczego powiedzieć jednoznacznie bo to była inna chwila, inna atmosfera. Nigdy nie zgodzę się z tymi , którzy twierdza , że to co działo się pod Pałacem Prezydenckim TO SZOPKA. Masę młodych ludzi , którzy nie przyszli tam z czystego politycznego zysku. Myślę, że przedstawiony frag. nie pokazuje obiektywnie sensu jego całej wypowiedzi. Kaczyński powiedział to co mówi wielu Polaków, niekoniecznie sympatyków PiS, że dopóki nie stanie przed pałacem obelisk bądź inna forma upamiętniająca to wydarzenie , to Krzyż powinien pozostać. I ma do tego prawo jak wielu Polaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludzie! Moi Drodzy Polacy!
Cały ten ambaras z Krzyżem w tle, to świadome działanie PR. Nic innego! Tu nie chodzi o krzyż, ale o odwrócenie uwagi Obywateli od spraw istotnych dla nas wszystkich. Krzyż został wykorzystany, jako narzędzie, przez ludzi, którym zależy na skłóceniu Polaków. Tym samym na osłabieniu kondycji Polski. Wiadomo, że Naród skłócony nie będzie w stanie dobrze funkcjonował.
Gdyby tym, co rozniecili ten konflikt zależało na spokojnej atmosferze, na rozwoju Polski, to nie występowaliby o usunięcie krzyża. Problem sam by się rozwiązał, przysechł by, jak wysychają ludzkie łzy, po stracie osób bliskich. Wreszcie - jak mówi przysłowie - czas leczy rany, tak i tym razem, by je wyleczył.
Ale działania tych podstawowych praw naturalnych, nie chciano uwzględnić w przeżywaniu bólu części Polaków, po stracie przedstawicieli Polskiej Elity Politycznej. (Zaznaczam części Polaków, bo jak widzę, wielu chciałoby, jak najszybciej wymazać ją z pamięci. Nie wiem tylko dlaczego?)
W Polsce jest moc problemów, o niektórych wspomniał Z. R. Mac, ale kto z zacietrzewionych w konflikcie o krzyż będzie o nich pamiętał.
Jeszcze raz wołam: Nie dajcie się wymanewrować! Nie dajcie się wyprowadzić w pole! Zadbajcie o Polskę i o Polaków, bo nie wszyscy w tym "dobrobycie" mogą się odnaleźć i cierpią biedę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przy tej okazji chciałbym skończyć swój udział w niniejszej debacie, nie deprecjonując w żaden sposób jej znaczenia. To dobrze, że rozmawiamy na tak ważne tematy, to dobrze, że się spieramy. Oto przecież chodzi w demokracji. Jednak dyskusja, szczególnie w odniesieniu do spraw wiary, musi mieć swoje granice, których ja nie chcę przekroczyć, a mógłbym, bo sprawa ta jest również dla mnie bardzo emocjonująca.
Dziękuję za wszystkie uwagi do moich komentarzy, wszystkie wezmę pod uwagę i w skupieniu zastanowię się, czy faktycznie mam rację, chcąc przenieść krzyż, czy też nie. Sprawa ta jest na tyle trudna, że każdy sam powinien się nad tym zastanowić, a co się stanie i tak nie zależy od nas. Ważne, by wydarzenie jakie połączyło nas w kwietniu, nie poszło na marne, bo dopiero wtedy byłaby to największa tragedia dla Polski.
Nie chcąc dzielić, ale równocześnie nie mogąc łączyć Polaków, uciekam, choć rąk swych od odpowiedzialności za swe słowa i czyny, nie umywam.
Niech żyje Rzeczpospolita, nie ważne czy ludowa, trzecia, czwarta, czy piąta, ale ważne że Rzeczpospolita Polska. Niech żyje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdo, Pani tam była. Jak Pani ocenia w takim razie ten artykuł. Czy jest obiektywny? Bo dla mnie fanatyzm tych wypowiedzi jest rzeczywiście wstrząsający. Ale może autorka wybrała tylko najbardziej szokujące wypowiedzi?
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.