Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: Jeśli PiS przegra wybory, to ustąpię z funkcji prezesa

Sobotni komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości przyniósł deklaracje odnośnie przyszłorocznych wyborów parlamentarnych. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że zwolni fotel prezesa w przypadku przegranej jego partii.

Zdjęcie zrobione podczas XXIII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. By Piotr Drabik from Poland (Jarosław Kaczyński Uploaded by Dudek1337) [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons licencja: CC3.0 / Fot. Piotr Drabik from Poland"Jeśli przegramy przyszłoroczne wybory, to ustąpię ze stanowiska" - wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego podczas wczorajszego komitetu politycznego potwierdza Newsweek.

Jarosław Kaczyński pozostaje prezesem Prawa i Sprawiedliwości nieprzerwanie od czasu założenia partii w 2001 roku. Według dziennikarzy tygodnika daje się zauważyć rosnącą presję na ustąpienie lidera z pierwszego miejsca w klubie: "Ludzie z najbliższego otoczenia prezesa zamiast mu sekundować zachowują się, jakby lider był u schyłku. Widząc, jak prezes posuwa się w latach i słabnie, sami obierają pozycje do zgoła innej batalii." Jarosław Kaczyński pozostaje wobec tego już tylko coraz bardziej biernym obserwatorem wydarzeń, jakich był głównym autorem.

Na wczorajszym spotkaniu Kaczyński starał się mobilizować do zwycięstwa mającego przynieść pełnię sprawowania rządów dla PiS. Chce wrócić do władzy i zdeklasować jedynego poważnego konkurenta jakim jest Platforma Obywatelska. Ponadto zaznaczył, że nie zamierza organizować prezydenckich prawyborów: "To nie była dobra koncepcja, wprowadziła niepotrzebne napięcia w partii. Nie będzie żadnych prawyborów, kandydata wyłonimy zaraz po wyborach samorządowych." Wymienił nazwiska potencjalnych pretendentów: prof. Andrzej Nowak, prof. Piotr Gliński, Andrzej Duda, Ryszard Czarnecki i senator Grzegorz Bierecki.

źródło: Newsweek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ot, Ziobrę choćby...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie widzę w otoczeniu prezesa poważnego kandydata na szefa PiS -u .
Kandydaci na urząd prezydenta RP ...Czarnecki , Bierecki [ ten od SKOK -ów] to jakiś żart ?
Aby wygrać wybory w 2015 r prezes już powinien odejść. Konflikty wewnątrzpartyjne zmiotą PiS z polityki .

Komentarz został ukrytyrozwiń

A kogo...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obiecanki - cacanki. Już kiedyś obiecywał, że ustąpi młodszemu, po czym... wyrzucił z partii konkurentów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.