Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7278 miejsce

Kaczyński: jeśli przegramy wybory w 2011 roku, to oczywiście odejdę

W 2008 roku Jarosław Kaczyński zapowiedział, że w 2011 r., po przegraniu drugich wyborów z rzędu, "oczywiście pozostawi miejsce innym, pewnie młodszym".

Sonda

Kto mógłby zastąpić Jarosława Kaczyńskiego?

 / Fot. PAP/Jacek Turczyk"Co prawda jest do trzech razy sztuka, takie powiedzenie, jednak obawiam się, że dwie to będzie wystarczająca ilość, w związku z tym jeżeli w 2011 roku, wyborów nie wygramy, to oczywiście pozostawię miejsce innym, pewnie młodszym i to oni będą dalej to prowadzili" - zapowiadał w 2008 roku prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Tuż przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi, Jarosław Kaczyński zapytany w "Rozmowie Rymanowskiego" o wypowiedź z 2008 roku, odpowiedział: "porozmawiamy po wyborach, bo jestem pewien, że je wygramy".

Czytaj też: Jarosław Kaczyński poza Sejmem


W 2007 roku PO zdobyła w wyborach parlamentarnych 41,51 proc. głosów, natomiast PiS 32,11 proc. W tegorocznych, niedzielnych wyborach, według danych z 93,05 proc. protokołów obwodowych, Platforma zdobyła 38,97 proc. głosów, natomiast partia Jarosława Kaczyńskiego 30,04 proc. głosów. Z kolei w 2010 roku, Jarosław Kaczyński przegrał w wyborach prezydenckich z kandydatem PO - Bronisławem Komorowskim.

Źródło:
TVN 24



Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (52):

Sortuj komentarze:

CK
  • CK
  • 22.10.2011 12:24

Hahaha, naród jadem ocieka i złością kipi, Kaczyńskiego przyłapano na "kłamstwie" bo wypowiedz oczywiscie zpreparowana przez sprzedajne media, zacznijcie rzadzacych rozliczac co obiecuja wam co tylko chcecie zeby prostactwo na PO zaglosowalo i jeszcze wierzylo ze madrze zrobilo. Skoro PIS jest taki beznadziejny dlaczego wciaz jest 2 siłą polityczną? Tak wielu ludzi się myli? Nie na szczescie tyle jeszcze ludzi mysli samodzielnie i widzi co sie dzieje w kraju, a wy inteligentni młodzi i wykształceni, polegajcie na opinii rmf i gazety wyborczej, poco myslec samodzilnie skoro mamy takie wyrocznie w kraju. Nie wspomne o celebrytach wysmiewajacych "jarka" wiec jak tu byc za PiSem, to takie nie trendy, a my tak bardzo chcemy byc jak na zachodzie, zal mi was ale obudzicie, szkoda ze tylko tak pozno. Dziekuje ze mi PO wybraliscie wreszcie moge placic drozej za paliwo. A te bzdury o podsluchach i inwigilacjii, ech komunisci propagande sieja bo pis chcial troche porzadku w sejmie zrobic, wiec musza byc nienormalni. ZACZNIJCIE MYSLEC SAMODZILNIE!

Komentarz został ukrytyrozwiń

3 lata...można zapomnieć...

Komentarz został ukrytyrozwiń
aa
  • aa
  • 12.10.2011 19:57

kłamstwa autora powtarzane przez pseudo-media -wypowiedż ta była w roku 2001 ,a nie w 2008-SKLEROZA MEDIÓW,a może celowa DEZINFORMACJA mediów!!!!-nie było NIGDY MOWY o 2011r.
w 2008 roku J .KACZYŃSKI odniósł WIELKI SUKCES -przegrał tylko nieznacznie z Komorowskim
-głosowało na niego około 10 ml. ludzi.
Teraz ODNIUSŁ WIELKI SUKCES bo zdobył 30% -tj. tyle co uzyskały WSZYSTKIE 3 pozostałe partie ,a do senatu WPROWADZIŁ kilko-dziesięciokrotnie więcej senatorów niż 4 lata temu!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
mm
  • mm
  • 12.10.2011 19:43

- BURZA w mediach,piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ WYBORCÓW? (co innego OBIECAŁ ,a co inego ROBI) .POligłup tego nie toleruje i proponuje Tuskowi rząd z jego FACHOWCÓW na ministrów.",często zarzuca KŁAMSTWA premierowi,a o Schetynie mówi,że jest gorszy niż każdy poseł jego parti,brał udział w aferze hazardowej-boi się udostępnić bilingi z afery,aby społeczeństwo nie dowiedziało się PRAWDY, brał także udział w innych aferach korupcyjnych - nie powinien być nigdy marszałkiem sejmu- to WIELKI OBCIACH dla SEJMU ... WYBORCY-Nowy rząd musi być powołany od początku kadencji, a nie po Nowym Roku.TOTALNY CHAOS.

Komentarz został ukrytyrozwiń
isset
  • isset
  • 12.10.2011 14:18

Kiedy prezesie odchodzisz? Naród czeka!

Komentarz został ukrytyrozwiń
mN
  • mN
  • 12.10.2011 04:05

Prześmieszna jest ta wiara w "czyste ręce" Kaczyńskiego. To, że kogoś w życiu głównie interesuje władza, a nie luksus jeszcze o niczym nie świadczy. Stalin też mieszkał skromnie. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stara Jędza
  • Stara Jędza
  • 11.10.2011 15:46

Sądzę "dziennikarzu", że nie powinieneś koncentrować się na tym, co powiada Kaczyński. On nie jest w rządzie i może sobie mówić co chce. Tak jak np. ty. Myślę, że raczej powinieneś skoncentrować się na tym, co mówią I ROBIĄ rządzący. Że też ci to do głowy nie wpadło! O! Policz ile obietnic wyborczych złożył pan Tuski i ile z nich dotrzymał. Ciekawiej będzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Zakopane Dzisiaj 03:44


Świat to powiązania biznesowe finansjery nie przejmującej się bytem zwykłych ludzi wiec ktoś taki jak Jarosław Kaczyński mógłby ograniczyć zakup kolejnego samolotu lub opłacenie następnej "panienki".

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
  • gorol
  • 11.10.2011 06:28

swego czasu chciol kaczynski zwiedzic syberie. jo je za tym aby za panstwowe pieniadze mu to umozliwic.tak jak mowi palikot kosciol oddzielic od panstwa a w szkolach nie uczyc religii. na to je kosciol.a dla krzyzakow spod palacu bych odstapil kawalek laki ku tymu kawal lasu niech se do woli buduja krzyze.tam wybudowac amfiteatr z naglosnieniem aby mogli spiewac patriotyczne piesni postawic pomnik lecha postawic replike palacu prezydenckiego.jedynym co by mi somsiedzi nie odpuscili ze by zatruwali czyste gorskie powietrze

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zakopane
  • Zakopane
  • 11.10.2011 03:44

"jeśli w2011 roku, wyborów nie wygramy, to oczywiście pozostawię miejsce innym" Kaczyński kłamie od lat ludziom w żywe oczy a niektórzy jak @qw czy @as będą nadal wałkowali swoje. Kaczyńskiemu Polacy już 6 raz podziekowali. Polacy są zadowoleni ,Europa też, po wyborach w Polsce giełdy zwyszkują rynki reagują pozytywnie, złotówka się umocniła,komentarze na całym świecie są pozytywne więc głosy malkontentów i stronniczych dziennikarzy są nieistotne.