Facebook Google+ Twitter

Kaczyński Kaczyńskiemu

Jeden Kaczyński bezpartyjny, drugi nie. Trudno ocenić, który jest który. Jednak, jak to w rodzeństwie bywa, Lech cieszy się z osiągnięć brata, Jarosław robi wszystko, by brat szedł jedyną, słuszną drogą.

W środę, 3 marca, urzędujący prezydent Kaczyński powiedział: - Ogłaszanie dziś, że będę kandydował – niepoważne. W sobotę, 6 marca natomiast były premier Kaczyński zamarzył o ponownym objęciu urzędu premiera. Obie kwestie miał wyjaśnić dwudniowy kongres w Poznaniu.
Jarosław Kaczyński przemawiał w sobotę przed koleżankami i kolegami z partii, aby Ci udzielili poparcia w dążeniu do fotela premiera. PO wybiera między Sikorskim a Komorowskim, PiS ma wybór prostszy: albo Jarosław, albo Kaczyński.

Dziś oficjalnie PiS poparło Lecha Kaczyńskiego jako kandydata partii na prezydenta. Cóż za zaskoczenie. Do ostatnich można było mieć nadzieję, że jednak Kaczyński uniknie kompromitacji w wyniku braku poparcia przez jakąkolwiek partię. A tu nie dość, że brat nadal trzyma rękę na pulsie panując nad wszystkim, to jeszcze Solidarność kolejny raz poprze w wyborach PiS.
Kaczyński gratuluje Kaczyńskiemu. Prezydent, choć wystąpił z partii (co może niektórych zdziwić), pogratulował swojemu bratu, który został ponownie wybrany na szefa partii. - To wybór nie tylko słuszny, ale jedynie słuszny - stwierdził Lech Kaczyński.

Fragment uchwały PiS: "Jesteśmy przekonani, że urzędujący prezydent prof. Lech Kaczyński jest osobą najlepiej przygotowaną do sprawowania tego urzędu oraz do prowadzenia poważniej i merytorycznej kampanii wyborczej" można uznać za słowa Jarosława.
Zatem Lech będzie kontynuował dąsanie się na rząd, a Jarosław, jak już rząd przejmie, to wyśle nas wszystkich do Egiptu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.