Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: Liberalizm doprowadził Polskę do kryzysu

Dlaczego PO nie może rządzić dobrze? Ponieważ jej lider jest nieudacznikiem, a jego otoczenie ubabrane w różne układy oraz powiązania. Tylko dlatego? Według prezesa PiS jest jeszcze jeden powód złych rządów Tuska.

Chodzi o to, że rządząca partia prowadzi politykę liberalną, która dominuje w III RP od 1989 roku. Dla Kaczyńskiego wybór przez polskie elity modelu liberalnego i jego konsekwentna realizacja doprowadziło do wielkiego kryzysu w jakim znajduje się polskie państwo oraz naród. Kaczyński uważa liberalizm za teorią błędną, o jego polskiej odmianie myśli jeszcze gorzej: "To są [politycy PO] zwolennicy koncepcji liberalnej, w dodatku w tym polskim sprymitywizowanym wydaniu. W uproszczeniu koncepcja ta zakłada, że w życiu społecznym w gruncie rzeczy wszystko załatwia się samo przez się- mechanizm rynkowy jako ten główny regulator pozwala na rozwiązanie wszystkich społecznych oraz ekonomicznych kwestii. No chyba, że mu w tym przeszkadza państwo, które jest w jakimś zakresie potrzebne, ale wiadomo im mniejsze tym lepsze. Krótko mówiąc, jeżeli państwo nie przeszkadza to wszystko będzie dobrze."- mówi Kaczyński.

W jego ocenie, liberalizm jest teorią błędną a potwierdza to nasze historyczne doświadczenie. Prezes PiS twierdzi, że wszystkie państwa, które na przestrzeni ostatnich 100 lat znacznie się wzbogaciły, stawiały na: planowanie, strategię, realizowanie dalekosiężnej polityki opierającej się na dużym udziale państwa w życiu społecznym. Kaczyński za przykład podał takie państwa jak: Korea Płd., Austria, Finlandia, Singapur czy Japonia.

Kaczyński powiedział, że w tych państwach była realizowana polityka solidarności społecznej: "Wszędzie tam mieliśmy do czynienia z wysokim stopniem spójności społecznej, czyli solidarności społeczną tzn. bardzo wysoką empatią oraz gotowością niesienia pomocy tym, którym jest gorzej. Zwyciężała w tym wyścigu taka organizacja społeczna, która tworzy wspólnotę"- stwierdził prezes PiS.

Według niego liberalizm jest przeciwieństwem tej idei, bo zamiast empatii mamy bezwzględność wobec ludzi: "Jest walka i konkurencja między ludźmi i ona określa ich pozycje. Wszelka ingerencja w to jest nieuzasadniona;, w związku z tym jeżeli ktoś jest biedny to widocznie jest temu winien, jeżeli ktoś jest bogaty to widocznie ma odpowiednie zasługi i kwalifikacje"- powiedział Kaczyński.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Panie Radosławie, co się dzieje, czemu nie ma Pana. Pamiętam pańskie kapitalne depesze sprzed nowej odsłony, zawsze były na pierwszym miejscu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie za bardzo rozumiem, dlaczego Kaczyński nazywa to co robi Tusk - liberalizmem. Przecież to zwykły zamordyzm. Poziom podatków i przepisów krępujących działalność gospodarczą, a nade wszystko niepewność w szybko zmieniającym się prawie i rządy biurokracji - to na pewno nie są znamiona liberalizmu. A pod względem nepotyzmu i korupcji to raczej realizowana jest raczej polityka republiki bananowej, która również z liberalizmem nie ma nic wspólnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poziom kompetencji Tuska w zarządzaniu Polską gospodarką był wystarczający przy koniunkturze. Wówczas, kiedy należało podejmować z wyprzedzeniem decyzje, aby przeciwdziałać kryzysowi Tusk i Rostkowski okazali się nieudacznikami. Dla osób znających przeszłość Tuska jego fachowość oraz stosunek do państwa Polskiego było oczywiste już dawno, że skończy się upadkiem gospodarczym naszego kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż bez układu ciężka sprawa, a jeszcze 12 lat temu wyglądało to zdecydowanie lepiej, obecny stan finansów wielu krajów pokazuje dokąd prowadzi obecna polityka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.