Facebook Google+ Twitter

Kaczyński ma zniknąć po komisji ds. afery hazardowej

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-02-05 08:38

Dzisiaj przed komisją śledczą ds. afery hazardowej stanie Jarosław Kaczyński. A potem, jak dowiedziała się "Polska", na długo zniknie z mediów i oczu opinii publicznej.

J. Kaczyński / Fot. PAP/Jacek BednarczykWszystko po to, aby nie przeszkadzać bratu w prowadzeniu kampanii prezydenckiej. Bo PiS wypracował strategię, która - po rezygnacji z kandydowania Donalda Tuska - ma przynieść Lechowi Kaczyńskiemu reelekcję. Główne założenia to: obniżyć poziom negatywnych emocji, nie wzbudzać kontrowersji, podkreślać rolę kobiet, demonstrować jedność i dużo jeździć po regionach. - Objazd po kraju to specyfika ugrupowania, które nie jest specjalnie kochane przez media - tłumaczy poseł Adam Bielan. A inni posłowie PiS przyznają, że bezpośrednie kontakty z wyborcami będą jednym z najważniejszych elementów kampanii. Wpisuje się w nią wczorajsza wizyta Lecha Kaczyńskiego na Śląsku. Prezydent z powodu choroby nie był na Barbórce (z górnikami spotkał się premier Tusk), teraz więc chce pokazać, że nie od święta, ale na co dzień trzeba pamiętać o górnikach. Zwłaszcza że, jak mówi Wojciech Gomułka, rzecznik śląsko-dąbrowskiego NSZZ "Solidarność", Lech Kaczyński pojawił się w Katowicach z konkretną ofertą zmian w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej, która ma być ukłonem w stronę śląskiego elektoratu. - A jest to olbrzymi elektorat, mający na dodatek poczucie, że Platforma go lekceważy i o nim zapomniała - mówi europoseł Ryszard Czarnecki. Poseł Adam Bielan uważa, że czteromilionowy Śląsk może mieć decydujący wpływ na to, kto wygra wybory prezydenckie.

Spotkanie głowy państwa z górnikami, choć oficjalnie traktowane jako jedno z wielu, faktycznie widziane jest jako otwarcie kampanii prezydenckiej. Jednak, jak dowiedziała się "Polska", prezydent nie będzie się spieszył z ogłoszeniem decyzji o kandydowaniu i zrobi to dopiero w maju. - On już jest prezydentem, czasu na kampanię mu wystarczy, w przeciwieństwie do kandydata PO, który, niezależnie od tego, czy będzie to Bronisław Komorowski, czy Radosław Sikorski, powinien zacząć swoją kampanię jak najszybciej - uważają spin doktorzy PiS. I przytaczają sondaże, z których wynika, że w tej chwili, jeśli chodzi o społeczne zaufanie, to Bronisław Komorowski wygrywa z prezydentem tylko sześcioma punktami - 44 do 38.
W tej rozgrywce PiS decyduje się na kampanię pozytywnie pokazującą prezydenta, który nie wzbudza kontrowersji. Bo Polacy kochają model prezydentury, jaki zbudował Aleksander Kwaśniewski. - Strategia wciąż nie jest jeszcze dopięta i będzie modyfikowana w zależności od tego, czy kandydatem PO będzie młody Sikorski, czy nijaki, próbujący golić wąsy Komorowski - mówi "Polsce" polityk z otoczenia prezydenta.

Anita Czupryn

czytaj więcej: polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.02.2010 11:11

To nic nie da. Nie ma co się spodziewać zmiany nastawienia wyborców... . Nic nadzwyczajnego nastawić sie na kobiety, czy zrobić sobie wycieczkę po kraju. Wycieczka - to już stosowany wcześniej środek i efektywnie był marny. Kobiety? - Są już od pewnego czasu na ..pierwszej linii Pis-u, i nie przekłada sie to jakoś na wyraźny zysk w sondażach.

Prezydent już przegrał! Reelekcji nie będzie... .

A tak na marginesie... jak tak czytam zacytowane wymądrzenia europosła Czarneckiego to ten polityczny kameleon popsuł jakość tego artykułu i ma jednoznaczny szkodliwy wpływ na wizerunek samego Pis-u czy prezydenta. Może sposobem jest nie tylko chowanie sie pod ,,spódnicą '' kobiet ale i jednoznaczne, stanowcze zdystansowanie sie od ludzi, którzy budzą w społeczeństwie złe skojarzenia wręcz wstręt..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.