Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: Macierewicz to mój człowiek do zadań specjalnych

Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie wypowiedzi Antoniego Macierewicza o 3 osobach, które przeżyły katastrofę smoleńską. Prezes PiS przypomina, że to polski MSZ jako pierwszy przedstawił tą informację.

Z pewnością w niektórych środowiskach niechętnych PiS istniała nadzieja, że wypowiedź Antoniego Macierewicza podzieli go z Jarosławem Kaczyńskim. Wszak prezes PiS w katastrofie smoleńskiej stracił brata oraz przyjaciół, a jak twierdzili publicyści słowa Macierewicza była okrutna wobec rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Niektórzy nawet twierdzili, że w ten sposób Macierewicz wypowiedział wojnę Jarosławowi Kaczyńskiemu. Pomimo intensywności tej kampanii medialnej Jarosław Kaczyński
jej nie uległ a na konferencji prasowej w Rybniku stanął w obronie Antoniego Macierewicza.

Kaczyński przypomniał, że powołanie zespołu parlamentarnego mającego wyjaśnić przyczyny katastrofy smoleńskiej na czele z Antonim Macierewiczem było jego pomysłem. Tak samo jak powierzenie mu misji zlikwidowania Wojskowych Służb Informacyjnych. Kaczyński podkreślił, że Antoni Macierewicz pełni w jego obozie politycznym rolę człowieka do zadań specjalnych. W ten sposób prezes PiS odpowiedział środowiskom usiłującym skłócić go z Macierewiczem.

Na sam koniec wbił im potężną szpilę. Stwierdził, że założycielem KOR do spółki z Piotrem Naimskim jest właśnie Macierewicz. Prezes PiS pominął tutaj rolę Adama Michnika czy Jacka Kuronia, wybitnych przedstawicieli salonu.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.