Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: mój brat chciał, by o Polsce mówiono: poważne państwo

Na dzisiejszej konwencji wyborczej w Gorzowie Wielkopolskim, Kaczyński często cytował wypowiedzi Lecha Kaczyńskiego z niedokończonego wywiadu. Mówił też o rozwoju regionalnym i o bogatej Warszawie, która nie daje szans rozwoju biedniejszemu Mazowszu.

 / Fot. PAPPrezes PiS dla przybliżenia swojej wizji państwa, wykorzystał jeszcze inną wypowiedź Lecha Kaczyńskiego: "Ja bym marzył, żeby mi się zdarzyło coś takiego, co się kiedyś zdarzyło z Turcją. Pewien dyplomata mi powiedział: Turcja to jest poważne państwo, takie, z którym się trzeba liczyć. Chciałbym, żeby o Polsce tak ktoś powiedział" - czytamy w TVN24

Kaczyński zapowiedział w Gorzowie, że o taką Polskę PiS będzie zabiegać. A w tych działaniach widzi szczególną rolę ziem zachodnich.

Wspominał też o "wyspach szans", czyli metropoliach, które wg niego choć powinny, to nie wpływają na rozwój regionów. Ten model wg Kaczyńskiego jest zupełnie błędnym rozwiązaniem, dlatego "jeśli będziemy popierać PO, to będziemy występować przeciwko sobie" poinformował uczestników konwencji.

"Warszawa jest dużo bogatsza, niż jakikolwiek, poza Luksemburgiem, kraj UE, licząc na głowę. Nawet najbogatsze kraje UE mają niższą produkcję na głowę niż Warszawa. A czy Mazowsze jest w związku z tym bogate? - pytał prezes PiS.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

Adam
  • Adam
  • 25.10.2010 13:41

Byłoby miło, aby o Polsce mówiono: jaki to miły kraj! albo: Jaki to czysty kraj, albo: Jaki to piękny, bogaty, zielony kraj!, a może: W Polsce mieszkają wspaniali, mądrzy, uczciwi ludzie z poczuciem humoru! itp. Nie chciałabym, aby o moim kraju mówiono "poważny". To nic nie mówi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

panie Krzysztofie ja tez zmykam do pracy , ale później z przyjemnością z panem porozmawiam. Pozdrawiam i samych przyjemności w pracy.:))))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.10.2010 10:04

W tym przypadku nie sprawdziło się porzekadło: "chcieć, to móc". Nic dwa razy się nie zdarza :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.10.2010 10:02

Wyręczę Pana Krzysztofa z nieskrywaną przyjemnością :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdo, teraz nie mam czasu, bo za chwilę wychodze do pracy. Ale dziwię sie, że pani nie pamięta na przykład jak pan prezydent odtrabił swój sukces ws. traktatu (bodaj) helsińskiego, a potem nie chciał go podpisać... Ot, przykład ad hoc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Krzysztofie czy może pan merytorycznie uzasadnić swoje zdanie? Może pan poprzeć swoją opinię konkretami?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jęśli chciał, to dlaczego niewiele lub zgoła nic nie robił w tym kierunku, a wręcz przeciwnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Biernat z Lublina
  • Biernat z Lublina
  • 25.10.2010 09:23

Megalomania.
Brak przygotowania merytorycznego nie pozwoli PiS na nic.
Kaczyńscy już mięli władzę - doprowadzili, że z Polski uczynili pośmiewisko...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Biernat z Lublina
  • Biernat z Lublina
  • 25.10.2010 09:17

Podoba mi się Kaczyńskiego pomysł na Polskę.... eh... marzenia ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na prowincji zawsze były i będa powiązania miedzy "panem, wójtem a plebanem"
- a budowanie drogi tam, gdzie ktoś stawia dom, uznałabym za rzecz bardzo pożądaną. Żeby z nowych domów nie brnąć po błocie do powiatu, szkoły, doktora, kościoła i przystanku autobusowego.
Czy fundusze europejskie są wykorzystywane? Są. Vide Busko, a kto nie wierzy, niech przyjedzie obejrzeć te wszystkie prace.
Co do powagi państwa: nie znam człowieka, który nie chciałby, aby Polskę traktowano jak poważny kraj. Tu chyba panuje pełna, nawet jesli nie werbalizowana - jednomyslność.
Ale czy wielcy tego śwata będa swoje przemówienia rozpoczynali od apostrofy "Polska to wielka kraj" - to już inna sprawa. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.