Facebook Google+ Twitter

Kaczyński mówi o zadaniach rządu Szydło

Jarosław Kaczyński udzielił wywiad dla wpolityce.pl, w którym mówił o zadaniach rządu. Wynika z niego, że zmiany planowane są począwszy od polityki rodzinnej do reformy wymiaru sprawiedliwości i mediów.

Powstał rząd Beaty Szydło. W mediach nie milkną komentarze na jego temat. Co jest jednak jego głównym celem? Odpowiedzi udzielił Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem nowy rząd czeka wiele ważnych zadań. W pierwszej kolejności, według prezesa PiS, konieczne są zmiany, które poprawią byt polskiej rodziny oraz demografię. Ważne również są zmiany w gospodarce, które obudzą uśpiony kapitał społeczny: "To przyniesie wzrost gospodarczy i podniesienie poziom inwestycji. Z tym wszystkim wiąże się rozwiązanie podstawowych problemów społecznych, zwiększenie liczby miejsc pracy, naprawienie służby zdrowia, mocne ruszenie do przodu w budownictwie mieszkaniowym. - mówi w wywiadzie dla portalu w wpolityce.pl.

Zmiany również będą dotyczyć samego państwa; Kaczyński zapowiada, że zostanie zreformowany wymiar sprawiedliwości: "Tu naprawdę bardzo wiele trzeba zmienić. Jeżeli te wszystkie działania będą w najbliższych latach prowadzone z zdecydowaniem i konsekwentnie, to sądzę, że uda się uzyskać bardzo znaczącą poprawę jakości życia polskich obywateli, a także poprawę jakości całego życia społecznego."- tłumaczy. Prezes PiS zaznacza, że zmianie musi ulec pozycja międzynarodowa Polski a także regionu, w którym się znajduje, ale to - jak tłumaczy- jest zadanie głównie dla prezydenta Dudy.

Pytany o zmiany w mediach odpowiedział, że jest to sprawa trudna do realizacji: "Można spróbować coś zrobić w odniesieniu do mediów publicznych, można próbować je naprawiać, ale na media prywatne wpływu żadnego nie mamy i mieć nie możemy. Jest w Polsce demokracja i my ją zawsze szanowaliśmy."- mówi.

Według Kaczyńskiego już w następnym roku Polacy powinni odczuć pozytywne skutki działań rządu Beaty Szydło.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.