Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: może mój brat przeżył. Hofman: gdyby nie Macierewicz

Od kilku dni furorę robią "niewinne" słowa: "Trzy osoby przeżyły". Macierewicz triumfuje i bryluje w mediach, że ma trzech świadków i dowody. Jest teoria, że prezydenta zabili Tusk i Putin. Politycy: słowa Macierewicza są nikczemne, chore.

 / Fot. Wikipedia, Autor:Archiwum Kancelarii Prezydenta RPTo "geniusz" posła Macierewicza odkrył niedawno, że "trzy osoby przeżyły", a poseł Antoni ogłosił odkrycie, o którym doniosły mu aż "trzy różne źródła", na spotkaniu z grupą studentów Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Pytany o opinię na ten temat w TVN24, rzecznik PiS, Adam Hofman powiedział, że gdyby nie zespół ekspertów Macierewicza, wiele osób w kraju cały czas myślałoby, że piloci i pijany generał, byli winni katastrofy smoleńskiej.

Rzecznik Hofman odniósł się tymi słowami do raportu komisji rosyjskiej MAK, który zrzucił całą odpowiedzialność za katastrofę smoleńską, na stronę polską. W raporcie MAK można było także przeczytać, że gen. Andrzej Błasik, który w momencie katastrofy miał znajdować się "w kokpicie Tu-154M" i w dodatku "miał we krwi 0,6 promila alkoholu" – o czym czytamy w gdyby nie Macierewicz. Jednak późniejsze ustalenia ekspertów nie potwierdziły informacji o zawartości alkoholu we krwi generała Błasika i zakwestionowano jego obecność w kokpicie, w momencie katastrofy tupolewa w Smoleńsku – powiedział Hofman.

Tymczasem - według zespołu Macierewicza – faktyczną i prawdziwą przyczyną katastrofy smoleńskiej, o czym przypomniał Hofman, były "dwa wybuchy na pokładzie Tu-154M". "Komisja Macierewicza ma swoich ekspertów, którzy na podstawie dowodów stwierdzili, że jedyną przyczyną katastrofy były wybuchy" - podkreślił rzecznik PiS. Jak dodał, na razie jeszcze "nie sposób stwierdzić, co było przyczyną tych eksplozji". Ale wiadomo, że komisja nadal pracuje i przygotowuje czwarty już raport.

Adam Hofman skomentował też w TVN24 słowa Antoniego Macierewicza, który przekonywał słuchaczy seminarium w Radomiu i nie tylko, że dysponuje dowodami, z których wynika, iż "trzy osoby przeżyły katastrofę smoleńską". "Jeśli słyszymy, że karetki zawiozły trzy osoby z katastrofy do szpitali, to obowiązkiem prokuratury jest się tym zająć" - podkreślił rzecznik PiS, nawiązując do wypowiedzi jednego z funkcjonariuszy BOR dla "Gazety Polskiej Codziennie".

W słowa Macierewicza o trzech osobach, które przeżyły katastrofę samolotu, święcie wierzy Jarosław Kaczyński. Jak podkreśla, 10 kwietnia 2010 roku rano "przekonywano mnie, że być może mój brat przeżył, bo przecież trzy osoby przeżyły" - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, 15 kwietnia w Rybniku, pytany o słowa posła Macierewicza – podaje portal interia.pl w 10 kwietnia mówiono mi. To były informacje, zdaje się, z polskiego MSZ – dorzucił prezes.

Zdaniem szefa PiS, w materiałach śledztwa po katastrofie są tego rodzaju zeznania i to nie jednej, ale kilku osób. Prezes partii podkreśla, że nie czytał tych materiałów, ale nie ma – jak mówi - "najmniejszej wątpliwości, że one są". "O ile mi wiadomo, to o tym mówił Antoni Macierewicz" - podkreślił w Rybniku.

Antoni Macierewicz, szef zespołu PiS, który bada katastrofę smoleńską, mówił niedawno w Kielcach: "Po niemal trzech latach badań mogę powiedzieć z olbrzymią dozą pewności, czy prawdopodobieństwa, że relacje o tym, że trzy osoby przeżyły (katastrofę), są wiarygodne". Powoływał się przy tym na "trzy niezależne źródła", z których dwa pochodzą "od ludzi, którzy zawodowo zajmują się weryfikacją informacji i nie podają wiadomości niesprawdzonych".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Tylko patrzeć jak Antek Makarewicz ogłosi, że obok Kaczyńskiego on przeżył / był pasażerem, tupolewa incognito/

Komentarz został ukrytyrozwiń

p.Hofman to kto w koncu trzymal stery samolotu?jezeli nie piloci,moze stewardesy?jest pan smieszy ale zeby sie podlizac trzeba mowic i myslec jak prezio nawet jak sie ma inne poglady

Komentarz został ukrytyrozwiń

p. Marto, bo mamy do czynienia z bezgranicznym cynizmem. Nawet gdyby to była prawda, to cynizm nie ma tutaj już żadnych granic. (Zaczynam tęsknic za cenzurą :) )

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę że wszystko się wyjaśni w odpowiednim czasie .! Żadne gdybanie nic tu nie ułatwia .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z jednej strony oficjalne śledztwo - prowadzone opornie i nieudolnie, nie budzące zaufania, z drugiej - coraz to nowe sensacyjne doniesienia Macierewicza, któremu należałoby wierzyć na słowo, bo dowodów nie ujawnia. A pomiędzy tym - bliscy ofiar, którzy teraz być może zastanawiają się, kto jeszcze żył w nieszczęsnym samolocie: może właśnie ich mąż, żona, ojciec czy matka. I jeśli to tylko polityczny blef, to mamy do czynienia z bezgranicznym cynizmem...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.