Facebook Google+ Twitter

Kaczyński na konferencji PiS o premierze: Donald "nic nie mogę" Tusk

Jarosław Kaczyński, na zwołanej w piątek konferencji Prawa i Sprawiedliwość, krytykował rząd za brak reakcji na złą sytuację w kraju, m.in. cenę benzyny. Stwierdził, że Platforma Obywatelska "ciągle mówi, że nic nie może, a może wiele". Prezes PiS domaga się m.in. obniżenia akcyzy na benzynę.

 / Fot. PAP/Radek Pietruszka- Nie trzeba być kierowcą, żeby wiedzieć, że cena benzyny jest bardzo wysoka. Teraz, 50 proc. to podatki. Tę akcyzę można obniżyć. Wtedy spadnie cena benzyny. Pada argument, że stacje benzynowe i tak ich nie obniżą. Ale pamiętajmy o konkurencji. Obniżenie cen paliw na pewno nastąpi. To dziwna teoria, że obniżenie podatków nie wpływa na obniżanie cen. Domagam się od Donalda Tuska żeby działał - mówił Kaczyński.

Prezes PiS komentował też postawę premiera. - Ja wiem, że Donald Tusk fizycznie jest. Ale ciągle mówi, że nic nie może. Można o nim powiedzieć Donald "nic nie mogę" Tusk.

Kaczyński postulował również o zlikwidowanie gabinetów politycznych, w którycgh według niego zatrudniani są jedynie członkowie rodzin i przyjaciele, a kosztują państwo pół mld złotych rocznie.

- Ten rząd ciągle mówi, że nic nie może zrobić. Ja wiem, że nie można zrobić wszystkiego. Ale można zabiegać o interesy społeczeństwa, gospodarki, niskie ceny - dodawał Kaczyński.

Prezes PiS odniósł się również do informacji, że polska prokuratura podała białoruskim śledczym, dane o rachunkach bankowych opozycjonisty Alesia Bialackiego. - Minister Sikorski ma dość oryginalne poglądy w sprawie kontaktów z Białorusią. My chcemy otwierać się na wschód. Jednak na pewno naszym zadaniem nie jest współpraca z reżimem Łukaszenki - komentował Kaczyński.

Około godz. 13.30 odbędzie się konferencja z udziałem Donalda Tuska.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (71):

Sortuj komentarze:

as
 • as
 • 10.10.2011 18:57

,

studenci plotkują i się śmieją - w końcu ktoś z (rp) będzie REPREZENTOWAŁ pseudo-media?- i zapraszanych do TV KOLESI i KOLEŻANKI ? CYRK i błazenada zatacza w mediach coraz większy krąg.Czy prawdziwe wiadomośći i fakty w niektórych mediach zastąpią:plotki,przekręty,mataczenie, ... , dezinformację, kłamstwa, popierają KORUPCJĘ w sejmie,PRZEKUPSTWO stołkami, ..., ? Wygrana Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych to ponury zwiastun. Czekają nas kolejne cztery stracone lata - uważa publicystka Rutkowska- zwycięstwo PO oznacza, iż nie zmieni się kierunek i modus operandi polskiej polityki, który - jej zdaniem - jest nastawiony na destrukcję państwa i wspólnoty narodowej oraz "degradowanie potencjału, jakim wciąż jeszcze dysponujemy". "Czeka nas nieuchronna destrukcja państwa". Platforma Obywatelska nie ma już alibi - pisze Sztabińska - w osiem lat można kraj zmienić i naprawić, można też pogrążyć. - zależy, czy za cztery lata będziemy Tuska szanować, czy nie.- Nie będzie już mógł za SWOJE NIERÓBSTWO i USTAWY NIEKONTYTUCYJNE obarczać J.KACZYŃSKIEGO, PIS i pozostałą opozycję przy ciągłym poparciu niektórych mediów i akceptowaniu NIERÓBSTWA (NIE)rządu. WYNIKI WYBORÓW i NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS - to WIELKA PRZEGRANA KOŚCIOŁA (niektórych hierarchów i księży-sowy czy dzięcioły?). Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU) ,a za cztery lata (a może wcześniej) uważają ,że J.KACZYŃSKI zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS-u nad: PO i pozostałymi partiami. -NIERÓBSTWO,niekonstytucyjne ustawy,ZADŁUŻENIE POLSKI o KOLEJNE 400 mld.zł DŁUGU w ciągu 4lat(podwojenie go),kradzież przyszłych emerytur z OFE (prezydent przegrał 2 rozprawę w sądzie...), afery , ... - brak pomysłów na poprawienie UBÓSTWA NAJBIEDNIEJSZYCH(80% społeczeństwa), ... , - prowadzą POLSKĘ do WIĘKSZEJ ZAGŁADY niż GRECJA.,ale o tym przekonają się POLACY za kilka lat,że byli oszukiwani przez premiera o PRAWDZIWYM ZADŁUŻENIU POLSKI.

.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sumienie Narodu
 • Sumienie Narodu
 • 13.08.2011 16:29

arkadiusz Dzisiaj 16:22

synek, a czym cię kaczyński obraził?
akcyzę przywrócił do poprzedniej wysokości, ale pierdoły tego nie pamiętają.
pierdoły takie jak ty nie pamiętają podwyżkę ATu na żywność przez tuska z 3% na 5% i 8%.
to znacznie groźniejsze i bardziej bolesne niż twoja zakichana akcyza

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sumienie Narodu
 • Sumienie Narodu
 • 13.08.2011 16:23

MYŚLI STALINA WCIĄŻ ŻYWE

Komentarz został ukrytyrozwiń
arkadiusz
 • arkadiusz
 • 13.08.2011 16:22

Kaczyński potrafi tylko obrażać i krytykować. Łatwo jest stać z boku i wytykać palcem co jest źle...jak sam był u władzy to się szczególnie nie wykazał. Chciał kupować zbędne szczepionki i podniósł akcyzę na paliwo w 2007roku. Ale o tym to już nikt nie pamięta, a teraz śmie krytykować Tuska, który stara się racjonalnie rozwiązywać problemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 13.08.2011 16:22

CIEKAWYM TYPEM JESTEŚ WINKU -twoje "skąd wiesz, że nie byli "ubrudzeni"? A może po prostu byli sprytniejsi niż reszta i pokasowali swoje akta?" to najczystszy stalinizm z jego najciemniejszego okresu. zatem
FACETÓW MAMY, TERAZ TYLKO PARAGRAFY, ALE TO JUŻ PROSTE.
Wisarionowicz w grobie bije brawo i krzyczy - MOJA SZKOŁA.

WINKU, JAK TY MOGŁEŚ SIĘ TAK ODKRYĆ?

BRAK MI SŁÓW

Komentarz został ukrytyrozwiń
internauta
 • internauta
 • 13.08.2011 15:16

@ Panie mirosławie k , Białorusina wydała ekipa Lecha Kaczyńskiego i Zibry ! Seremet nominowany przez LK NA SWOICH zastępców mianował wszystkich współpracowników Ziobry [w tym Engeklinga] . Mógł to być sabotaż polityczny!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do roman - skąd wiesz, że nie byli "ubrudzeni"? A może po prostu byli sprytniejsi niż reszta i pokasowali swoje akta? Jakoś nie pamiętam żeby prezes pokazywał publicznie swoje dokumenty?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mirek K,
gwoli uzupełnienia i uwiarygodnienia Twojej jakże osobistej wypowiedzi, wymień chociaż kilka z tych "przestępstw", pamiętając by podać rzetelna podstawę ich kwalifikacji oraz mając na uwadze, że NIKT w sieci nie jest do końca anonimowy.
Waż więc słowa i ruszaj śmiało !!!!!
Odwagi !!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 13.08.2011 11:13

Że cymbałów mamy w rządzie to widać.Bo jak to nazwac? - gorliwe przekazanie Białorusi kont bankowych opozycjonistów przez urzędasów z PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 13.08.2011 10:58

Skoro PiS to "Łobuzeria Polityczna" - to jak nazwać przestępczą działalność Tuska??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.