Facebook Google+ Twitter

Kaczyński na miesięcznicy smoleńskiej: Dziękuję Macierewiczowi

Miesięcznica smoleńska stała się dobrą okazją dla uprawiania polityki. Prezes PiS dziękował Macierewiczowi, a ludzie skandowali: Antoni! Antoni! - Zaczynał z niczego, a dziś ma ogromny, miażdżący materiał, który zbliżył nas do prawdy.

 / Fot. Wikimedia CommonsJarosław Kaczyński w ostatnim czasie jest zadziwiająco aktywny. Warszawskie referendum rozgrzało prezesa PiS do czerwoności. Nawet taka okazja, jak smutna miesięcznica katastrofy smoleńskiej stała się dobra, aby uprawiać aktualną politykę związaną z referendum w stolicy. W kolejną miesięcznicę - jak każdego miesiąca – 10 października ulicami Warszawy przeszedł Marsz Pamięci PiS.

Na marszu przemawiał prezes Kaczyński. Stanowczo poparł prof. Wiesława Biniendę i Antoniego Macierewicza, w ich ostrym sporze z zespołem rządowym do spraw wyjaśniania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Kiedy dziękował Macierewiczowi za jego pracę nad wyjaśnieniem prawdy o przyczynach katastrofy, tłum skandował: "Antoni! Antoni! Antoni!".

Jarosław Kaczyński jak gdyby czekał na to. - Tak, proszę państwa, Antoni. Zaczynał od niczego, a dzisiaj zgromadził wraz z innymi - ogromny, miażdżący materiał, który nas zbliżył do prawdy - powiedział, cytowany przez Niezależną.pl, prezes PiS.

- Dziś mija trzy i pół roku od tego tragicznego dnia. 42 miesiące, z których każdy był inny, każdy przynosił nowe wydarzenia. Z jednej strony złe, bo stało się wiele wydarzeń, które byśmy chcieli z naszej pamięci jak najszybciej wypchnąć. Te 42 miesiące to także nieustanne zabiegi o Prawdę, o uczczenie pamięci tych, którzy zginęli, o to byśmy się nie ugięli, byśmy nie ustąpili – mówił w wystąpieniu na miesięcznicy, prezes.

Chodzi o to, aby przekonanie wszystkich tych, którzy głosili, że emocje opadną i sprawa zostanie zapomniana - okazały się nieprawdziwe. - Możemy powiedzieć dzisiaj z całą pewnością, że sprawa trwa i będzie trwała do chwili, gdy - po pierwsze dojdziemy do Prawdy i po drugie: uczcimy tych, którzy polegli.

Jarosław Kaczyński podkreślił: Miesiąc, który minął od naszego ostatniego spotkania, był przykładem, do czego jest się w stanie posunąć ta wielka ofensywa wyjątkowo perfidnego kłamstwa powtarzanego w sposób intensywny i każdego dnia wypełniającego środki masowego przekazu. - Wystarczy porównać dorobek tych, którzy kłamią, i tych uczonych, którzy zostali zaatakowani. Wystarczy porównać tę nicość i te osiągnięcia, niekiedy wielkie.

Kilka dni temu zespół ekspertów przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wydał komunikat, w którym stwierdził, że wykorzystane w dowodzeniu prawdy przez prof. Biniendę, jako dowód naukowy, na poparcie tezy o zamachu na samolot Tu-154M w Smoleńsku – zdjęcie, zostało sfałszowane, a sprawę skierowano do prokuratury. Zarzuty na temat fałszerstwa stanowczo odpierał Antoni Macierewicz. Prezes skomentował: Ofensywa perfidnego kłamstwa została przygwożdżona.

Jarosław Kaczyński podobnie wypowiedział się również na Marszu Pamięci. - Miesiąc, który minął od naszego ostatniego spotkania, był przykładem, do czego jest się w stanie posunąć ta wielka ofensywa wyjątkowo perfidnego kłamstwa, powtarzanego w sposób intensywny i każdego dnia wypełniającego środki masowego przekazu – stwierdził na marszu.

Prezes Kaczyński stanął też murem za prof. Wiesławem Biniendą. - Ta ofensywa miała miejsce również dziś i dziś została ona przygwożdżona - zostały pokazane zdjęcia, które w pełni potwierdzają tezy prof. Biniendy - mówił Jarosław Kaczyński, przywołując na myśl konferencję posła Antoniego Macierewicza.

- Lasek zmanipulował zdjęcia po to, aby sformułować fałszywy zarzut, będący fundamentem kampanii politycznej - mówił Antoni Macierewicz na konferencji.

Doktor Maciej Lasek, specjalista nauk technicznych w dziedzinie lotu samolotów, zawiadomił prokuraturę w sprawie wykorzystywania przez zespół Macierewicza, sfałszowanych materiałów zdjęciowych z Internetu, dla poparcia tezy o zamachu na samolot prezydencki. Agnieszka Holland, słynna reżyser filmowa powiedziała, że Polska stała się chora. Bo Kaczyński i Macierewicz manipulują ludźmi.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Znam Pani wypowiedzi. Chroni Pani interesy tych którzy od 60-80 lat chcą zapomnieć ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan mnie w ogóle nie zna !
Proszę zachować osobiste wycieczki dla siebie. Korespondencja nie była kierowana do Pana .
Pozdrawiam . Dobrej nocy życzę .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z głębi serca wzruszony jestem wypowiedzią E. Szychlińskiej z godz.22:49 dnia wczorajszego.
Przewrotność Pani nie zna granic. W sumie niepierwszy raz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jest liturgia religii Smoleńskiej a Maciejewicz jest ważnym kapłanem tejże religii.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Pani Marto . Jestem zaskoczona ,że opłata nie jest dokonywana od 2001 r i grób do likwidacji ? W Szczecinie jest Cmentarz Centralny i tu opłatę uiszcza się raz na 20 lat - 200 zł .
Cmentarz Rakowicki drogi :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Udało mi się znaleźć tyle:
link
I wygląda na to, że mogiłę udało się ocalić, bo można ją znaleźć przez internetowy lokalizator grobów.
Tylko że w tym przypadku chodziło o znaną i zasłużoną postać, a pamięć o przodkach, która przejawia się m.in. szacunkiem dla miejsc pochówku i ich nienaruszalnością, powinna dotyczyć wszystkich. W Polsce komercyjne przekopywanie grobów stało się powszechną praktyką i trzeba z przykrością powiedzieć, że pod tym względem odeszliśmy daleko zarówno od słowiańskiej czci dla zmarłych przodków, jak od chrześcijańskiego pojmowania cmentarza jako miejsca poświęconego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wstrząsająca treść tego linku Pani Marto .Minęło trochę czasu od publikacji . Czy coś wiadomo ,czy grób tej Bohaterki Pelagii Bednarskiej ocalał ?
Bezduszność i bezmyślność zarządzających Cmentarzem jest porażająca .
Chętnie włączę się w wykup miejsca pochówku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Pamięć o zmarłych jest cechą Polaków."
O tak, a tu mamy "piękny" przykład:
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pamięć o zmarłych jest cechą Polaków. Jeśli ktoś tego nie rozumie, to musi koniecznie sprawdzić swe pochodzenie.

Dotyczy pani, która nie życzy sobie wymieniania jej nazwiska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zwracam się z uprzejmą prośbą o niewymienianie mojego nazwiska w komentarzach .
Napisała Pani kilka bzdurek i tego proszę się trzymać .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.