Facebook Google+ Twitter

Kaczyński na Wawelu: Walczymy o to, żeby Polska w końcu stała się wolna

W środę, 18 kwietnia 2012 roku, w Krakowie odbywały się uroczystości drugiej rocznicy pochówku pary prezydenckiej na Wawelu: Lecha i Marii Kaczyńskich. Po mszy św., na wiecu prezes PiS, Jarosław Kaczyński powiedział, że trzeba walczyć "żeby Polska była wolna".

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w czasie konferencji prasowej w Warszawie, 19 bm. / Fot. PAP/Grzegorz JakubowskiCzy się to komuś podoba czy nie, wczoraj najważniejszym wydarzeniem w kraju były krakowskie uroczystości PiS, w II rocznicę pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu. Byłoby wprawdzie lepiej dla dobra sprawy wszystkich Polaków, a także rodziny braci Kaczyńskich, żeby uroczystości pogrzebu nie były wykorzystane politycznie, ale prezes PiS wie lepiej.

Każdy pretekst dobry, aby powiedzieć donośnie przez mikrofony, że "walczymy o to, żeby Polska stała się w końcu państwem wolnych Polaków". To i tak łagodniej zabrzmiało, niż żądanie sprzed dwóch lat, kiedy prezes krzyczał pod Pałacem Prezydenckim: "Polska musi być nasza!"

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński i bratanica Marta Kaczyńska, pojechali w środę (18 kwietnia 2012) na Wawel, aby uczcić rocznicę wielkiego pochówku wielkich ludzi – prezydenta Lecha i jego żony Marii, którym los nagle zabrał w lesie smoleńskim dalsze życie. Prezes pojechał na Wawel także z tego powodu, aby oddać cześć ofiarom w Apelu Pamięci pod Krzyżem Katyńskim oraz wygłosić apel polityczny do swoich ludzi.

Nie mógł przeoczyć okazji dla podkreślenia swoich wizji i dążeń w zdobyciu władzy. Chce być bowiem prezydentem RP i kontynuować testament prezydenta - brata bliźniaka. Sęk w tym, że nikt nigdy nie słyszał i nie widział treści owego testamentu. Tak więc prezes PiS, Jarosław Kaczyński, powiedział na Wawelu w kontekście testamentu brata, że aby realizować jego treści polityczne, partie i organizacje, które z nim się utożsamiają, "muszą przejąć władzę w Polsce" w wyniku wygranych wyborów.

Obchody rocznicy pochówku rozpoczęły się mszą świętą w Katedrze Wawelskiej, odprawioną w intencji pary prezydenckiej i wszystkich 94. ofiar katastrofy smoleńskiej. Nabożeństwu przewodniczył biskup Jan Szkodoń. Po mszy, wyruszył pochód z pocztami sztandarowymi i flagami przed Krzyż Katyński, ustawiony u stóp Wawelskiego Wzgórza.

Tam przestały towarzyszyć uczestnikom ceremonii kościelnej uczucia religijne. Pojawiła się w głośnym wydaniu polityka - gwizdy i okrzyki: "Wawel wolny od polityki!". Tak witali członków pochodu przeciwnicy pochówku pary prezydenckiej na Wawelu. Przeciwnicy to reprezentanci Stowarzyszenia "Obywatelski Wawel".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (49):

Sortuj komentarze:

Jan Kowalski
 • Jan Kowalski
 • 20.04.2012 17:36

Prezes powiedział wyraźnie, że wolność wróci dopiero wtedy kiedy On wróci do władzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej Chorążewicz
 • Andrzej Chorążewicz
 • 20.04.2012 14:33

Mam prośbę do internautów! Może ktoś mnie poinformuje kiedy teraz straciliśmy wolność. Jaki okupant nas gnębi? Bo patrząc przez okno żadnych obcych czołgów na ulicy nie widzę. Bo prezes to trzyma w tajemnicy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ewa
 • ewa
 • 19.04.2012 21:41

Opozycja świętuje rożne dziwne rocznice.Proponuję też rocznicę wejścia pary prezydenckiej na pokład samolotu.Bedzie znów okazja do autopromocji Guru i okazja na teatr.NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAĆ!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Serdeczne Dzieki !!! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela wagina
 • ela wagina
 • 19.04.2012 21:18

@Grzegorz Wala 19:15 A coś ty taki pomysłowy ? A skąd pewność żeś ty Wala a nie Jola czy Chujewicz ? Sie kurwa cwaniak znalazł ! Se wpisz tam Damazy Prezerwatywa , TW kondon ! Z pompona żeś się urwał ? A na Kaczyńskiego to ja kładę laskę, albo wała jak wolisz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Pitr Gibała
 • Pitr Gibała
 • 19.04.2012 20:54

Panie Prezesie zwyciężymy z moskiewską agenturą!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wacław Niezgoda
 • Wacław Niezgoda
 • 19.04.2012 20:08

Mysle ze Polacy potrafia myslec ze mieli próbke rzadów tej opcji.Do czego doprowadzili przykro wspominac nawet wymieniac nie bede. Kto chce napewno pamieta albo niech sobie przypomni. Pozdrawiam --------zwolennik normalnosci .

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 19.04.2012 19:49

@ G.Wala też jesteś anonimowy - wyglądasz na zdjęciu jak upiorny h.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drodzy Prawi i Sprawiedliwi, Patrioci i Katolicy !!!

Mam do was tylko jedno pytanie . Dlaczego sie nie restrujecie , dlaczego ukrywacie swoje imiona i nazwiska , dlaczego jestescie w stanie szczekac tylko anonimowo ? Wstydzicie sie czegos lub kogos ? A moze wstydzicie sie wlasnej glupoty ? ... ze nie jestescie zadowoleni z rzadu ...., ok mozna zrozumiec ... , ze wierzycie prezesowi PiS, to tez w sumie wasza praywatna sprawa ... ale prawi i sprawiedliwi patioci, katolicy, prawdziwi polacy to w 90% anonimy ? To jest dopiero wstyd !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Renata
 • Renata
 • 19.04.2012 19:01

Re Janusz 40. Zapytaliście może Jarosława Kaczyńskiego do jakiej on sekty należy? Bo chrześcijanie i katolicy odwiedzają groby swoich bliskich w rocznicę śmierci,a nie w rocznicę pogrzebu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.