Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: Nie chcę być prezydentem. Premierem - tak

W wywiadzie opublikowanym w dzisiejszym numerze "Do Rzeczy" Jarosław Kaczyński, oświadczył, że nie zamierza startować w wyborach prezydenckich. Zapowiedział też program gospodarczy partii mający uaktywnić bilion zł z rezerw.

 / Fot. Lech Kaczyński - kampania prezydencka podczas konferencji PiS w Gdyni 18.06.2005 photo © 2005 by '''M. A. Cholewicz''' (Gdansk/Poland) {{GFDL}}– Nie mam ambicji prezydenckich dlatego, że to premier jest w Polsce tym, który bardziej przystaje do funkcji szefa partii - mówił w rozmowie z Joanną Lichocką prezes PiS. "A ja z partią jestem serdecznie związany" - podsumował.

W wywiadzie odniósł się również do pytania na temat ewentualnych kandydatów partii na fotel prezydenta i stanowisko premiera. Oświadczył, że gdyby udało się doprowadzić do zdymisjonowania premiera Donalda Tuska jeszcze przed wyborami, prof. Gliński zostałby premierem. W kwestii wyborów prezydenckich wypowiedział się w bardziej stonowany sposób: "Do wyborów prezydenckich jeszcze przeszło rok, nie spieszmy się", dodał jednak za chwilę: "Sądzę jednak, że Polska byłaby szczęśliwym krajem, gdyby miała takiego prezydenta".

Kaczyński zapowiedział również główne punkty planu gospodarczego PiS na nadchodzące lata. W swoim charakterze miałby być zdaniem prezesa "silnie prospołeczny" i bezpośrednio wychodzący z dwóch konstatacji - potrzeby walki z niżem demograficznym i uniknięcia znalezienia się w pułapce średniego rozwoju. Polityk przedstawił prócz tego zapowiedź wielkiego planu inwestycyjnego: "Mamy program uruchomienia rezerw, sięgnięcia po nie – i stąd ten bilion złotych – oraz uruchomienia wielkiego planu inwestycyjnego: infrastruktura, energetyka, zaplecze badawczo-rozwojowe przedsiębiorstw, małe i średnie przedsiębiorstwa, budownictwo mieszkaniowe".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Już myślałem,że Gliński wyjechał do Anglii za pracą ale nie.Dalej jest do wynajęcia na każde stanowisko ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaś miliony podnieciły się wizją wolnego miejsca. Piękna chwila.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.