Facebook Google+ Twitter

Kaczyński nie da pierwszego miejsca ojcu Rydzkowi. Pamięta zdradę

Jarosław Kaczyński nie chce dać pierwszych miejsc na listach ojcu Rydzykowi. Ma zastrzeżenia do jego faworytów i pamięta, że w minionych latach nie wykazali się lojalnością wobec PiS.

 / Fot. By Aargambit Autor: Reporter Dziennik Internetowego http://lublin.com.pl (wydawca: AAR Gambit) (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/liJarosław Kaczyński nie da "jedynek" na listach wyborczych do Parlamentu Europejskiego o. Rydzykowi - co najwyżej dwójki. Prezes PiS pamięta, jak faworyci o. Rydzyka startowali kiedyś z list PiS, a później odeszli do innych partii, m.in. PJN.

"Nasi kandydaci muszą się kierować jedną lojalnością: wobec prezesa. A z kandydatami ojca dyrektora różnie do tej pory bywało " - cytuje słowa jednego z europosłów PiS Rzeczpospolita.

"Rzepa" informuje, że ojciec Rydzyk chce przeforsować co najmniej trzy jedynki: m.in. prof. Mirosława Piotrowskiego z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Na ogół nie zwracam uwagi na znaczki przy swoich postach. Jednak tym razem zachęcam osoby stawiające minusy, żeby odwiedziły tę stronę:
link
A potem zastanowiły się, czy przystoi byłemu polskiemu premierowi przebywać w towarzystwie spadkobierców OUN-u i UPA. Przypomnę, że ta ostatnia posługiwała się hasłem: "Wyrżnąć Lachów aż do 7. pokolenia, nie wyłączając tych, którzy nie mówią już po polsku."

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jerzy Konopka
Rzeczywiście, kierując się emocjami źle zinterpretowałam wypowiedź Tiahnyboka. Flagi Jarosław Kaczyński nie niósł, jedynie stał pod nią. Jednak przypomnę:
"Wasz lider opozycji był z nami."
To słowa człowieka, który podczas obchodów 70 rocznicy powstania UPA powiedział: "oddziały UPA walczyły przeciwko bolszewicko-komunistycznym okupantom, przeciwko polskim okupantom, przeciwko niemieckim okupantom. Szły na śmierć ku chwale Ojczyzny. Jesteśmy zobowiązani kontynuować ich walkę. Chwała Banderze, chwała Szuchewyczowi!"
A ci, z którymi "był lider opozycji", to członkowie partii, mającej w programie zapis: "Uznać wojowników OUN-UPA za uczestników narodowowyzwoleńczej walki o Niepodległość Ukrainy. Przyznać weteranom OUN-UPA dożywotnie ulgi. Ogłosić 14 października, dzień powołania UPA, świętem państwowym."
Nie oceniam wszystkich Ukraińców jedną miarką, ale uważam, że żaden Polak-patriota nie może mieć pozytywnego stosunku do tych, którzy stawiają pomniki mordercom z Wołynia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Marta Jenner -"Niech mi Pan wytłumaczy, jak Polak może nieść flagę UPA?"

Kto niósł flagę UPA?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę zwrócić uwagę na to, jak silna jest niechęć wszystkich liczących się ugrupowań wobec JOW-ów. Nie bez przyczyny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Andrzej Chorążewicz
Gdyby Szwajcarzy tak rozumowali, to dziś byliby małym, nieliczącym się kraikiem. Od czegoś trzeba zacząć, choćby efekty miały być widoczne po kilkudziesięciu latach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Są Polacy, którzy poniosą wszystko, byle, nawet po trupach, dojść do upragnionej władzy.
Do WŁADZY, nie do rządzenia dla Polski. To różnica.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Jerzy Konopka
W sierpniu 2013 r. w Odessie narodowcy zniszczyli tablicę upamiętniającą Lecha Kaczyńskiego. Kilka miesięcy później brat prezydenta wołał "Sława Ukrainie", stojąc pod banderowską flagą.
"Chciałbym podziękować wszystkim Polakom i waszemu liderowi opozycji, który był z nami pierwszego grudnia, kiedy razem ramię w ramię nieśliśmy naszą flagę. Wasz lider opozycji był z nami. " - tak dziękował mu Ołeh Tiahnybok, lider nacjonalistów.
Niech mi Pan wytłumaczy, jak Polak może nieść flagę UPA?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Okręgi jednomandatowe załatwiłyby partyjniactwo ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lojalność do Jarosława Kaczyńskiego jest równoznaczna z lojalnością wobec Polski.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lojalność wobec prezesa jest lepsza niż niejaka Marczuk-kandydatka SLD do PE-powiedziała,że będzie broniła interesów Ukrainy.Pańci się coś pomyliło,staruje w Polsce i interesy Polski powinna mieć w swojej główce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.