Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: Nie poprzemy Sanockiego jeżeli chwalił Łukaszenkę

Jarosław Kaczyński odniósł się do kontrowersyjnych wypowiedzi Janusza Sanockiego, który w białoruskiej telewizji mówił o porządku zaprowadzonym przez Aleksandra Łukaszenkę.

 / Fot. PAP/Artur Reszko"Jeżeli to jest rzeczywiście taka wypowiedź, no to ja nie widzę możliwości popierania pana Sanockiego" - powiedział prezes PiS. Polityk, który kandyduje z tej partii do Senatu chwalił w białoruskiej stacji reżim Łukaszenki, mówił też, że w Polsce nie ma demokracji - czytamy w TVN24.

"Sytuacja na Białorusi przedstawiana przez polskie media jest wypaczona. Łukaszenka zaprowadził w kraju porządek, nie pozwolił rozkraść przemysłu, zapewnił wzrost gospodarczy" - mówił na początku roku obecny kandydat PiS na senatora w okręgu opolskim.

PiS broni Starucha. Agent Tomek i Beata Kempa ręczą za kibola Legii


Co ciekawe w 2009 r. Sanocki nazwał PiS i PO leninowskimi tworami. Jarosław Kaczyński zapewniał w Puńsku, że partia zbada czy kandydat rzeczywiście chwalił w białoruskiej telewizji Łukaszenkę. "(...) już nie raz się zetknąłem z sytuacjami, kiedy to co nam powiedziano, a to co było naprawdę się bardzo różniło" - zastrzegł jednak prezes PiS.

Do Wiadomości24 możesz dodać
własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

wolyk
  • wolyk
  • 08.09.2011 15:05

KorupcjaPO:Rybińskiego,Arłukowicza,Kluzik,Rosatiego,posłów SLD,PJN,...?-WYNIKI WYBORÓW : PIS-39% ,PO-27% ,SLD-4,5%, PSL-4,5% ,PJN-0,1% ,pozostałe partie po 0,2% ,nie pójdzie 13% ...plotkują studenci - Goebbelsowskie zasady NIESIOŁA? - chyba wyrzucą go z PO jak POligłupa ...BRUTALNY ATAK POLITYCZNY : SLD,PO,PSL na około 9 ml. WYBORCÓW PIS .Po co było tak długo terminami manipulować - Po co te kłamstwa?-SKANDAL,HIPOKRYZJA,CYNIZM,...- mówią ludzie -Kalisz, posły komisji SLD,PSL,POligłupy przed TK ? -czy nie dość hipokryzji, kłamstw ? i komentarzy pseudo - mediów i zapraszanych ludzi (częstoz PZPR )? BLIDA sama popełniła samobójstwo to wielokrotnie stwierdziła prokuratura -czy bała się sypać KOLESI? Obwinianie SAMOBÓJSTWEM premiera KACZYŃSKIEGO i eurodeputowanego parlamentu ZIOBRĘ to ABSURD i SKANDAL-zakrawa na PARANOJĘ? mówią także studenci "Wolała się sama zastrzelić niż czekać w areszcie na kawałek sznurka i pomocną dłoń do powieszenia się ?" - pisze jeden z internautów , inny -"Szanowny Pan Poseł kalisz powinien najpierw zmienić dietę bo ona jak się okazuje dotychczasowa dieta zdaje sie mieć wpływ na nie tylko na jego tuszę. A tak przy okazji jak on wyjaśnił fakt, że niewinna niczym lilija B.Blida strzela sobie w łeb ot tak, bo ma być przesłuchana ? Nikt jej nie nawet nie aresztował miała być ZATRZYMANA (a to różnica). Czego się bała - chyba nie Władców Mordoru (strasznych Ziobrów i Kaczyńskich) bo w to chyba tylko czytelnicy Gazetki Wyborowej mogli by uwierzyć (tylko pseudo - media mogą w to wierzyć). Czy nie bała się przypadkiem długich rąk mafii węglowej i ludzi z nią związanych z którymi miała kręcić lody ? ",osiągnięcia (NIE)rządu-totalna kompromitacja,ściema ,pijar,...PO,PSL -tylko KACZYŃSKI i PIS wygrywając wybory może URATOWAĆ POLSKĘ-KACZYŃSKI premierem,a PIS samodzielnie RZĄDZI-45% wyborców.PRZYSTAWKI SL,SLD,PJN poza sejmem.Boją się PRAWDY prof. GILOWSKIEJ w DEBACIE EKSPERCKIEJ(akademickiej jest zgodne z prawem)-chcą jej ZAMKNĄĆ USTA-poprzez szantaż?

Komentarz został ukrytyrozwiń
adsenior
  • adsenior
  • 07.09.2011 09:07

Łże media, opanowane przez żydo-kapitał, nie mogą ścierpieć, że ich bracia nie mają dostępu do grabieży majątku narodowego Białorusinów! Wszak powinno być tak jak w Polsce, Bułgarii, Rumunii i pozostałych demoludach, za friko, ogołocić narody z ich bogactw.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sławek
  • Sławek
  • 07.09.2011 00:20

Najpierw brzydko mówiąc i niepolitycznie, posunął Ryszarda Bendera, bo był, gdzie nie wolno mu było, teraz ten jest następny, bo powiedział prawdę - faktycznie Łukaszenka nie pozwolił żadnemu PoPisowi lub pseudosocjaldemokratom w białoruskim wydaniu rozkraść przemysłu, może tylko trochę, ciut,ciut swoim kołchozowym towarzyszom dyrektorom- a przed nimi wielu innych, którzy się krzywo spojrzeli lub nie dość nisko ukłonili Genialnemu Prezesowi. Tak na marginesie,ciekawe, na kogo tym razem Wódz zwali odpowiedzialność za przegrane kolejne wybory ? Bo że będzie dalej trwał na swoim prezesowskim stołku to pewne jak spaw, którym jest przyspawany. Widać, że polityczna poprawnośc obowiązuje w tym całym Pisozlewie. Ostaną się tylko ci, którzy z niczym się nie wychylili, nic nie powiedzieli, nigdzie nie byli...Tacy nie wezmą po przegranych kolejnych (szóstych czy siódmych ?) wyborach Genialnego Prezesa za wsiarz...A ten dalej poprowadzi swoich zwolenników na manowce i w krzaki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 06.09.2011 22:41

Gooooooooooolllllllllllllll

Komentarz został ukrytyrozwiń

Swoją drogą, nie pojmuję posunięć pana Sanockiego. Jest to przecież człowiek, który wiele zrobił w walce o słuszne sprawy, a tu naraz taka dziwna wolta:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ha, najlepiej zapytać zainteresowanego... Można też zajrzeć na strony białoruskich blogerów - choćby tu:
http://beliazeka.livejournal.com/126293.html
Na blogu "Wolna strefa Białoruś" Sargiej Bieljazeka już w styczniu zamieścił "Moją odpowiedź panu Januszowi Saneckiemu". W pierwszym akapicie czytamy (przepraszam za kulawe tłumaczenie):
"W jednym z programów telewizyjnych jednego z telewizyjnych kanałów na Białorusi widziałem, jak pewien działacz z Polski, pan Janusz Sanocki, wychwalał Łukaszenkę i istniejący na Białorusi system, i jeszcze bardzo ganił Polskę. Nie pamiętam dokładnie, w jakim programie i na jakim kanale telewizyjnym pana Janusza Sanockiego pokazywali, ponieważ Łukaszenkę na Białorusi wychwalają we wszystkich programach i na wszystkich państwowych kanałach telewizyjnych."

Długi wywód na temat swojej ojczyzny autor podsumowuje tak:
"Robię to (...), żeby i sam pan Janusz, i inni ludzie, którzy żyją za granicami Białorusi i święcie wierzą w fałszywą propagandę Łukaszenki, wiedzieli, jakie jest realne, a nie wirtualne życie na Białorusi."

A na zakończenie proponuje:
"No co, panie Januszu, zamienimy się w ciemno krajami?"

Komentarz został ukrytyrozwiń
internauta
  • internauta
  • 06.09.2011 19:57

Ani chybił pan Sanocki potraktował prezesa jak Łukaszenkę , zachwycony własnością państwową i rajem demokratycznym na Białorusi zamierzał te idee przenieść na grunt Polski - tak to wygląda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.