Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

116180 miejsce

Kaczyński nie przyjechał na Wawel. W Krakowie odbędą się 3 manifestacje

Wbrew zapowiedziom Jarosław Kaczyński nie pojawił się w Krakowie, gdzie o 17 miał złożyć kwiaty na grobie brata. Na Wawel przybyli ministrowie z kancelarii Lecha Kaczyńskiego oraz m.in. poseł Mariusz Błaszczak.

 / Fot. PAP/Jacek BednarczykJarosław Kaczyński zrezygnował z podróży ze względu na stan zdrowia matki, który uległ pogorszeniu. Część urzędników kancelarii Lecha Kaczyńskiego dotarła na Wawel rowerami. "Jechaliśmy śladami pana prezydenta. Zatrzymywaliśmy się tam, gdzie w trakcie swojej prezydentury bywał Lech Kaczyński. Wszyscy pracowaliśmy w kancelarii prezydenta i tworzyliśmy grupę, która była odpowiedzialna za organizację wyjazdów Lecha Kaczyńskiego. Przejechaliśmy ponad 400 kilometrów, bo w ten sposób chcemy przeżyć rocznicę katastrofy" - powiedział Adam Kwiatkowski.

Brudziński: Jarosława Kaczyńskiego nie będzie w Krakowie

Z okazji rocznicy pogrzebu pary prezydenckiej w krakowskiej bazylice Mariackiej odbędzie się o 18 Msza święta i koncert "10 kwietnia in memoriam". W magistracie zarejestrowano trzy manifestacje. Po godzinie 20 z Rynku Głównego pod krzyż katyński na placu im. ojca Adama Studzińskiego przejdzie marsz sympatyków "Gazety Polskiej". Kontrmanifestację zapowiedziało stowarzyszenie Obywatelski Wawel.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

aaa
  • aaa
  • 19.04.2011 00:19

Bez przesady Dzisiaj 00:08

NIE TWOJA KRYPTA, NIE TWOJE ZWŁOKI
PO CO CIĘ TAK NAPINASZ?

ty sobie możesz leżeć gdzie chcesz.

cudze zwłoki zostaw rodzinie
kryptę wawelską zostaw właścicielowi, czyli metropolicie krakowskiemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bez przesady
  • Bez przesady
  • 19.04.2011 00:08

jak chodzi o pochówek M i L Kaczyńskich na Wawelu to większość Krakusów, razem ze mną, jest przeciwko poniżeniu Wielkich Polaków leżących na Wawelu! Z całym szacunkiem dla Pamięci i rodziny Kaczyńskich, ale co oni mają wspólnego 1 z Krakowem, 2 z Wielkimi Polakami...? Co dla Polski, dla Nas osiągnęli aby zasłużyć na Wawel!? Bo ja wiem, że NIC!!! Tragicznie zginęli i należy im się pamięć, ale nie na Wawelu... Zdecydowanie bardziej poprawnym byłoby położyć Kaczyńskich w rodzinnym mieście żeby spokojnie przeżywać rocznicę a nie prowokować i rok w rok przeżywać to samo. Ja się z tą decyzją nigdy nie pogodzę. A najbardziej boli mnie to, że nikt nie liczy się ze zdaniem mieszkańców Krakowa! Zawsze się utożsamiałem z Wawelem... teraz nawet się tam nie zbliżam bo uważam to miejsce jako komercyjne, już nie jako symbol Wielkich Polaków, bo jak już powiedziałem L.Kaczyński nim nie był... Dodatkowo zrobiono z tego wojnę polityczną... i teraz politycy jeżdżą za Nasze pieniądze do Smoleńska (słusznie), do Krakowa (oczywiście niesłusznie) i mają w planach następne działania np. pomnik... Czy pomnik i Pamięć nie wystarczy!? Po co Wawel... Mało? Zaraz ktoś powie, że L.Kaczyński to męczennik, może jeszcze święty... Tragicznie zginęli i tyle... Ale na Wawel nie zasłużyli!!! A Ty się Dziwisz...!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
CZUJNY OBYWATEL
  • CZUJNY OBYWATEL
  • 18.04.2011 23:26

CO JEST MODERATORY, NIE WYCINACIE?
TYLE TU OBRZYDLIWYCH PISOWCÓW A WY ŚPICIE?

DO ROBOTY

Komentarz został ukrytyrozwiń
zorro - musiałem
  • zorro - musiałem
  • 18.04.2011 23:18

dodam
JARRO - dwa kroki w przód
JARRO - pół kroku w tył
JARRO - dwa kroki w lewo
JARRO - dwa kroki w prawo
JARRO - rączki w górę
JARRO - rączki w dół

NOWY TANIEC DLA KMIOTÓW

Komentarz został ukrytyrozwiń
zorro - musiałem
  • zorro - musiałem
  • 18.04.2011 23:08

JARRO - PRZYJECHAŁ
JARRO - NIE PRZYJECHAŁ
JARRO - PODNIÓSŁ NOGĘ
JARRO - OPUŚCIŁ NOGĘ
JARRO - SPOJRZAŁ W PRAWO
JARRO - SPOJRZAŁ W LEWO

zabawa trwa

Komentarz został ukrytyrozwiń
AGH
  • AGH
  • 18.04.2011 23:03

znowu idą wycinki
co te DRWALA mają w sobie że tak lubią rąbać I WYCINAĆ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 18.04.2011 23:01

roman koźmiński Dzisiaj 19:58
Panie Romanie, sądzi Pan, że tym tekstem dotarł pan do któregokolwiek z kmiotów na przykład do "e", do "levy'ego" i im podobnych?

NIE !!!

jak powiedział nieznany (acz uczciwy) poeta.
"Kmiot pamięta. Możesz go zabić - narodzi się nowy. ..."

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 18.04.2011 22:44

oj Panie Tadeusz.
Pan nam tu o smutkach, cmentarzach, garach, a gdzie Tatarkiewicz, gdzie metodologia, gdzie filozofia nauki?
Mimo, że rozpoczął Pan od wazeliny, dalej stwierdza pan całkiem normalnie "Każdy ma prawo myśleć - oceniać - wartościować". Pytanie - czy Jarosław też?
Dalej piszesz Pan "Pisał o tym już Kochanowski. .... Nie winił za smierć ani Niemca, ani Rusa, ani Czecha. Miał wielkie, dobre serce i tak kochał."
DLACZEGO TAKI TEKST? mogę dodać DLA UZUPEŁNIENIA PAŃSKIEGO TOKU MYŚLENIA, że Kochanowski nie winił również cyklistów, pianych kierowców, gówniarzy na motorach, ogolonych łbów w BMW itd.
CZEMU TA PAŃSKA WSTAWKA MIAŁA SŁUŻYĆ?
aluzja aż nadto czytelna.
jakoś nie może pozbyć się pan tego antykaczyńskiego tonu.
zarzuć mu pan jeszcze brak cierpienia pod lipą.