Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: Nie twierdzę, że jest po PO, nie odmawiam Tuskowi sprawności

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" tłumaczył, dlaczego "nie odmawia Tuskowi pewnej sprawności" i przekonywał, że Jarosław Gowin jest odpowiedzialny za wszystkie grzechy PO. Zdradził też, w jaki sposób możemy zmienić Polskę.

Jarosław Kaczyński / Fot. Dariusz Gdesz/PolskapresseW rozmowie z "Gazetą Polską" Jarosław Kaczyński stwierdził, że partia Jarosława Gowina to "partia systemu", a nie alternatywa dla PiS. Podkreślił, że znalazło się tam wielu byłych członków PiS, którzy nie chcieli zmieniać Polski, lecz robić kariery i "ułożyć" się z władzą. Prezes PiS uważa ponadto, że Jarosław Gowin jest odpowiedzialny za wszystkie grzechy Platformy, czego dowodem jest jego zachowanie przy okazji afery hazardowej lub katastrofy smoleńskiej.

Jarosław Kaczyński zaznaczył, że "nigdy nie głosił tezy, że jest już po PO". Według niego, Donaldowi Tuskowi udało się "skonsolidować" system postkomunistyczny, przez co powstał sojusz władz państwowych, samorządowych oraz mediów głównego nurtu. Kaczyński podkreślił, że "nie odmawia Tuskowi pewnej sprawności", ale obecnego premiera można by było docenić, gdyby chciał zrobić coś dobrego dla Polski, nie wchodząc jednocześnie w "konflikt z establishmentem".

Kaczyński mówił też o głównych problemach polskiego społeczeństwa. Prezes PiS stwierdził, że rządy PO źle wpłynęły na pewność siebie Polaków. Według niego zdecydowanie za niskie są nasze zarobki, co jest szkodliwe zarówno dla pracowników i ich rodzin, jak również dla gospodarki. Współczesne przedsiębiorstwa Kaczyński porównał do folwarków pańszczyźnianych, w których zyski miała zapewnić ostrzejsza eksploatacja chłopów. Szef PiS zwrócił też uwagę na problem emigracji, która rozbija małżeństwa i rodziny.

Jarosław Kaczyński liczy na to, że Polacy przestaną myśleć, że "nic nie mogą" i uwierzą w siebie. Nie mogą też dawać się oszukiwać i po prostu "wrzucić kartkę" podczas wyborów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bardzo łatwo krytykować , obiecywać złote góry, gdy się nie jest u władzy, znaczne trudniej rządzić. PiSowi -pomimo ówczesnej pełni władzy -owo rządzenie zupełnie nie wyszło. Sama wiara w to, że się jest zbawicielem narodu i mędrcem nad mędrcami nie wystarczyło by cuda działać. O cuda coraz trudniej, niestety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mięknie prezes,Gowin widać trochę przeszkadza.Poczekajmy jeszcze do wyborów,połowa tego planktonu zniknie na zawsze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.