Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: Nikt mnie nie zawiadomił o ponownym pogrzebie brata

W wywiadzie dla "Newsweeka" Jarosław Kaczyński powiedział, że nie uczestniczył w drugim pochówku pary prezydenckiej, bo o nim nie wiedział. Mówił także o warunkach zakończenia żałoby i obchodach rocznicy katastrofy smoleńskiej.

 / Fot. PAP/Tomasz Gzell"Byliśmy akurat w Pałacu, gdy do bratanicy dotarła wiadomość, że do Polski przywieziono dalsze szczątki. Byliśmy zaszokowani. Jednak potem nikt mnie nie zawiadomił, kiedy będzie dodatkowy pogrzeb, w każdym razie nic takiego nie pamiętam." - mówi Jarosław Kaczyński Andrzejowi Stankiewiczowi i Piotrowi Śmiłowiczowi.

Jarosław Kaczyński: Polska Tuska podobna do Rosji Putina

Prezes PiS wyraża również pewność, że na Wawelu spoczywają szczątki jego brata. Dodaje jednak, że w " w różnych fazach tego nieszczęścia jego ciało wyglądało różnie". Na lotnisku w Smoleńsku Kaczyński rozpoznał zmarłego prezydenta, jednak w Warszawie nie uczestniczył w ponownej identyfikacji, która odbyła się na polecenie szefa ABW Krzysztofa Bondaryka. Mówi także, iż zlecił poddanie ciała brata, zabiegom kosmetycznym, bo jak wspomina, bardzo chciał go zobaczyć takim, jak za życia. Okazało się jednak, że zabieg się nie udał i Lech Kaczyński był nie do poznania.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Dziennikarze "Newsweeka" zapytali także szefa PiS, kiedy będzie można zakończyć żałobę. Odpowiedział on, że nastąpi to, gdy w Warszawie stanie pomnik ofiar, szczególnie zaś Marii i Lecha Kaczyńskich. "Prywatnej żałoby nigdy nie skończę. Ale jest też kwestia żałoby publicznej. Można ją zakończyć wtedy, gdyby wedle polskiej tradycji uczczone zostały wszystkie ofiary katastrofy, w pierwszym rzędzie prezydent i jego małżonka. To nie nastąpiło." - dodaje.

Jarosław Kaczyński przybliża kulisy organizowanych przez PiS obchodów rocznicy katastrofy. Odbędzie się Msza święta, złożone zostaną wieńce pod Pałacem Prezydenckim i na Powązkach. Planowane jest również spotkanie w Sali Kongresowej. Prezes PiS powiedział, że kulminacja obchodów będzie miała miejsce na Krakowskim Przedmieściu o godzinie 16.00.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

ela
  • ela
  • 05.04.2011 15:05

Mirek K @ po pierwsze : nie jednemu psu imię Burek ,po drugie : a ty jakie obuwie reprezentujesz?

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 04.04.2011 15:43

.....nie poniżył tylko wywyższył, to przecież jak pranie brudów, oczyszczanie wręcz symboliczne..... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
 też głupol
  • też głupol
  • 04.04.2011 07:37

levy Wczoraj 18:49
to wszystko na co cie stać ?
straszny cienias z ciebie? są przecież wysypiska śmieci (można by numerować), są ubojnie i bacutile i t d, a ty wybrałeś bardzo pożyteczne instalacje i myślisz żeś poniżył Prezydenta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Doroto, bardzo subiektywnie podchodzi Pani do wybranych komentarzy, doszukując się nich od razu najniższych pobudek. Pogrzebu nie zazdroszczę nikomu, podobnie jak śmierci w tak strasznych okolicznościach. Nie zależy mi również na własnej imponującej uroczystości pogrzebowej, bo ani jej oglądać, ani w niej uczestniczyć nie będę. Nie roztrząsam w poście zasadności tego pochówku, bo tuż przed nim nawoływałam w tym serwisie do zaprzestania sporów i godnego uczestnictwa w ceremonii, o czym może Pani przeczytać tutaj: link
Natomiast uważam, że wobec wyjątkowej rangi narodowego Panteonu, jakim jest katedra na Wawelu, żadanie jeszcze godniejszego uczczenia prezydenckiej pary staje się żądaniem niemożliwym do spełnienia. I gdybym miała wartościować życiorysy, idąc w Pani ślady, to jak należałoby uczcić pamięć Prezydenta Kaczorowskiego, który przeszedł katownię NKWD, łagier na Kołymie i przebył krwawy szlak bojowy armii gen. Andersa? Nie słyszałam, by pani Karolina Kaczorowska (nb jako dziecko wywieziona z rodziną na Syberię) obwiniała polski rząd o lekceważenie pamięci zmarłego mężą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 03.04.2011 20:00

jacek, co ty?
na żartach sie nie znasz?
dają instrukcję, płacą to co robić?

Komentarz został ukrytyrozwiń
jacek
  • jacek
  • 03.04.2011 19:58

Mirek K Dzisiaj 19:47 "e, elza ,elas ,ela ,to ten sam trep,",
dorzucę tu jeszcze levego z rodzinką i mielibyśmy komplet trepów jak na patelni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 03.04.2011 19:47

e, elza ,elas ,ela ,to ten sam trep, bojówkarz PO i na dodatek niereformowalny. Z takimi nie warto polemizować!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
elza
  • elza
  • 03.04.2011 19:17

Pani Doroto z takim i lepszym dorobkiem w Polsce jest wielu , to nie znaczy ,że się należy Wawel. To co teraz mamy zawdzięczamy również śp Lechowi Kaczyńskiemu ,który podzielił Polaków i był prezydentem jednej opcji. Na wszystkich oficjalnych uroczystościach krytykował Tuska i podkreślał ,że najlepszy rząd to brata. Zdeptali wszystkie autorytety polskie - tylko my Kaczyńscy jesteśmy godni uwielbienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
  • Mirek K
  • 03.04.2011 18:50

Jeżeli Lech Kaczyński nie zasłużył na pochówek na Wawelu to kto zasłużył ? No kto? Wałęsa - TW Bolek? ,Jaruzelski ?za Stan Wojenny?,A może Kwaśniewski moczymorda vel mgr.alkocholikus hronikus degeneratus!!Oj zgłupiało część narodu do cna!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 03.04.2011 18:49

Już kiedyś proponowałem. Oczyszczalnia ścieków ''Czajka'' mogłaby zmienić nazwę na im.'' Lecha Kaczyńskiego'' . :)