Facebook Google+ Twitter

Kaczyński o Białej Księdze Macierewicza: to jeszcze nie koniec

Raport Millera to akt raczej propagandowy a nie merytoryczny, natomiast Biała Księga przyczyni się do ujawnienia prawdy, choć nie postawi kropki nad i - ocenia Jarosław Kaczyński. Prezentacja pierwszej części Białej Księgi, czyli raportu komisji Macierewicza, zapowiadana jest na środę 29 czerwca.

Jarosław Kaczyński / Fot. Kolanin, Creative Commons 3.0Zapytany, czy publikacja pierwszej części raportu Macierewicza w momencie, gdy premier Tusk otrzymał raport Jerzego Millera, jest celowa, w wywiadzie udzielonym "Rzeczpospolitej" Jarosław Kaczyński powiedział, że czasowa zbieżność jest tu zupełnie przypadkowa. "Swój raport chcieliśmy opublikować wcześniej, ale termin przesunęliśmy, ponieważ brakowało nam jeszcze pewnych informacji" - wyjaśnił prezes PiS.

Kaczyński jednocześnie zastrzegł, że komisja Macierewicza wciąż nie uzyskała pełnej wiedzy o wypadku lotniczym z 10 kwietnia 2010 roku. "Finałem [śledztwa] będzie uzyskanie odpowiedzi na pytanie: co się stało? Dziś wiemy, że samolot zgodnie z procedurami i na życzenie Rosjan zszedł do 100 metrów, gdzie zapadła decyzja o odejściu. Ale samolot nie odszedł, tylko się rozbił" - podkreślił polityk.

Czytaj też: Macierewicz o Białej Księdze: tam będzie prawda o katastrofie smoleńskiej

Odnosząc się do pytania, czy wierzy w możliwość wyjaśnienia wszystkich okoliczności katastrofy smoleńskiej, prezes PiS ocenił, że w zasadniczej mierze jest to kwestia woli. "Nawet największy zwolennik PO nie może się upierać przy tym, że rząd robi wszystko, by te kwestie wyjaśnić. Jest dokładnie na odwrót. To, co się działo po katastrofie, to jeden wielki skandal" - grzmiał.

Jarosław Kaczyński negatywnie ocenił też raport komisji Jerzego Millera. Rzekomy pośpiech autorów przy przedstawianiu go do lektury premierowi Tuskowi każe prezesowi PiS sądzić, że jest to dokument "raczej propagandowy niż merytorycznym". "Przekonamy się o tym, czytając go" - zastrzegł jednak prezes.

Czytaj też:


Katastrofa smoleńska. Premier otrzymał raport Millera
Co zawiera raport komisji Jerzego Millera?
Nasz Dziennik: raport Millera należałoby pokazać najpierw rodzinom ofiar

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Pianista
 • Pianista
 • 01.10.2011 18:29

Do Sz. P. Krystyny Wiejskiej.
W każdej partii zdarzają się ludzie agresywni i nietolerancyjni, nie tylko w PO. Poza tym twierdzenie, że tragedia smoleńska była zamachem, wydaje mi się (bez obrazy) głupie i nieuzasadnione. Niby jak ten zamach miał wyglądać? Rosjanie zestrzelili samolot? Nie, ponieważ samolot nie spadał w niekontrolowany sposób, lecz rozbił się próbując lądować. Rosjanie wypuścili sztuczną mgłę? Nie, ponieważ musieliby zbudować pod Smoleńskiem olbrzymi zbiornik mogący pomieścić kilkaset hektolitrów wody i zamienić ją w mgłę w dwie godziny. Tak więc nie rozumiem pani przekonań.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof.
 • Krzysztof.
 • 30.06.2011 03:07

Tutaj jest jeszcze jeden link: http://www.youtube.com/watch?v=HlVnx1sfkhI&NR=1 i znowu TU-154 słowackiego rządu. Wyraźnie słychać w 42 sekundzie jak dodają gazu i można sobie policzyć ile sekund im zajmuje przejście do ostrego wznoszenia. 8 sekund do oderwania się od pasa, 11 do wznoszenia. Czyli jak się zsumuje te 5 sekund na reakcję + 8 albo 11 (j.w.) i pomnoży przez 80m/sek, to wychodzi że latanie tym samolotem wymaga widoczności od co najmniej 1000-1300m jeśli nie chce się zostać samobójcą...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof.
 • Krzysztof.
 • 30.06.2011 02:47

Pod tym linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=r3j_h6d_HF8&feature=related - można zobaczyć TU-154 słowackiego rządu. Samolot na pełnej mocy odchodzi znad pasa startowego, co zajmuje mu jego całą długość czyli koło 2 kilometrów. Czyli w Smoleńsku potrzebowali by dokładnie tyle samo miejsca, co by się udało gdyby nie uderzenie w drzewo.
Samolot leciał z prędkością ponad 80 m/sek a zniżał się z prędkością 8m/sek. Był 100m od dna jaru, czyli 50m od wysokości pasa. Przez te 5 sekund potrzebnych na wyłączenie autopilota, dodanie gazu i pociągnięcie do siebie sterów zdążył przelecieć 400m i zniżyć się o 40. Czyli zaczęli wznoszenie 10 m nad ziemią. Czy naprawdę to trzeba jakoś dodatkowo tłumaczyć?

Komentarz został ukrytyrozwiń
krystyna wiejska
 • krystyna wiejska
 • 29.06.2011 23:42

Jedyna okazja,aby za jednym zamachem zlikwidować tylu przeciwniow Putina i Tuska Zginęli glownie ludzie oddani Polsce.Rodacy zobaczcie na wpisy.Kto jest agresywny chyba czlonkowie PO.,a nie PIS.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antypisior
 • antypisior
 • 29.06.2011 20:42

powinni ich leczyć

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek Dutkiewicz
 • Marek Dutkiewicz
 • 29.06.2011 18:52

Brawo !!!!!!!!HALINA ŁUKASIK.
Dowaliłas !!!!!
Jak jestes mądra i uczciwa to zaczynaj. Podaj swoje dane osobowe : adres i stan cywilny .

Komentarz został ukrytyrozwiń
ela
 • ela
 • 29.06.2011 18:51

"...100 metrów, gdzie zapadła decyzja o odejściu. Ale samolot nie odszedł, tylko się rozbił..."
Kaczyński to zdanie powtarza przy każdej nadążającej sie okazji;Tylko jest mały problem-Kaczyński myli odległość z wysokością a żaden z jego "płaszczaków"nie ma odwagi poprawić prezesa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wladyslaw
 • Wladyslaw
 • 29.06.2011 18:48

Paweł Kaliński daje tematy na temat PiS i wariatów w z tej partii !Miej wreszcie odwagę -miej jaja - napisz prawede bez kluczenia !

Komentarz został ukrytyrozwiń
HALINA ŁUKASIK
 • HALINA ŁUKASIK
 • 29.06.2011 14:02

POTRAFICIE WYMYŚLAĆ OSZCZERSTWA ,PISZECIE BZDETY,ALE BRAKUJE WAM ODWAGI BY SIĘ POD NIMI PODPISAĆ ,JEŻELI TAK UWAŻACIE TO FIRMUJCIE SWOJE WYPOWIEDZI ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
er
 • er
 • 29.06.2011 11:35

W naszej historii już tacy byli.Warchoły i pieniacze.Jeździli do Moskwy i państw ościennych(póxniejszych zaborców) na skargę na króla i Rzeczpospolitą.Targowica.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.