Facebook Google+ Twitter

Kaczyński o Kukizie: Nie zna się na polityce

Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie Platformy Oburzonych. Prezes PiS nie rozumie, dlaczego Paweł Kukiz zrównuje PO z PiS.

Według Kaczyńskiego wynika to stąd, że Kukiz do tej pory nie interesował się polityką;a w związku z tym może nie wiedzieć że
środowisko Kaczyńskiego od 20 lat twardo walczy z establishmentem III RP. Kaczyński zaznaczył przy tym, że Prawo i Sprawiedliwość z sympatią spogląda na inicjatywę Platformy Oburzonych.

Co nie spodobało się Kaczyńskiemu w wypowiedzi Kukiza? Ano, Kukiz stwierdził, że PO i PiS to de facto ten sam układ- układ partyjniactwa. Pogląd ten jest szczególny popularny u przeciwników politycznych Kaczyńskiego na prawicy. Prezes PiS nazwał tą tezę bajką, która nie ma żadnego związku z rzeczywistością: "Proszę mi powiedzieć, jaki Tusk ma interes w tym, aby rozpoczęło się poważne śledztwo w sprawie Smoleńska. Obawiam się, że żadnego. Apeluję, więc aby nie wmawiać ludziom tego, czego nie ma".

Ponadto Kaczyński wyznał, że dla jego partii nie nie jest komfortowe bycie nieustannie atakowanym oraz obrażanym: "Traktujemy to jako ciężkie poświęcenie, że musimy tak żyć.". Prezes PiS zasugerował, że te ataki wiążą się z tym, iż PiS jest opcją propolską: "My chcemy zmienić Polskę, załatwić wszystkie bolesne dla Polski sprawy".

Kaczyński podkreślił, że nie jest przeciwny partiom konkurencyjnym na prawicy. Podkreślił jednak, że dobrze by było, gdyby one nie skupiała się na zwalczaniu PiS, ale obecnej władzy. Niedawno Rafał Ziemkiewicz zarzucił PiS-owi, że w tej sprawie zachowuje się paranoicznie.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kukiz ma u prezesa przechlapane ....bo mu nadepnął na dziób :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.