Facebook Google+ Twitter

Kaczyński o Smoleńsku: Coraz więcej może wskazywać na zamach

Dziś w Parlamencie Europejskim odbyło się publiczne wysłuchanie dotyczące okoliczności katastrofy smoleńskiej. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele rodzin ofiar, politycy oraz eksperci zespołu parlamentarnego Antoniego Macierewicza. Przy pomocy telemostu wypowiedział się również prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

Sonda

Czy śledczy powinni sprawdzić wątek zamachu?

 / Fot. Bartłomiej Zborowski/PAPWysłuchanie rozpoczęło się o godzinie 9.30, głos zabrali między innymi Antoni Macierewicz, Marta Kaczyńska oraz Jarosław Kaczyński.

Jak podaje serwis wpolityce, ekspert zespołu Antoniego Macierewicza, dr Kazimierz Nowaczyk stwierdził, że katastrofę z 10 kwietnia 2010 roku, wywołały „dwie eksplozje”.

„Główną przyczyną były dwie eksplozje, które nastąpiły krótko przed lądowaniem. Wywołało to bardzo poważne szkody, rozerwanie skrzydła na dwie części, nastąpiły głębokie uszkodzenia kadłuba i jego rozbicie na części.” - mówił Nowaczyk.

Prezes PiS odnosząc się do tych słów, stwierdzi, że jeśli teza o wybuchach potwierdzi się, coraz więcej faktów wskazywać będzie na zamach.
"Jeśli były wybuchy, jeśli ta katastrofa wygląda coraz bardziej na zamach, oznacza to nową jakość w polityce. I tolerancja dla tej nowej jakości może bardzo wielu bardzo drogo kosztować" - mówił Kaczyński, jak podaje tvn24.

Kaczyński oczekuje wyjaśnień w sprawie oddania śledztwa stronie rosyjskiej oraz braku sekcji zwłok ofiar w kraju. Zaapelował również do parlamentarzystów Parlamentu Europejskiego i władz krajów Unii Europejskiej o zainteresowanie się tematem oraz współpracę w celu wyjaśnieniu wszelkich wątpliwości.

Według Marty Kaczyńskiej niezbędne jest powołanie międzynarodowej komisji, która zbadałaby wszystkie okoliczności katastrofy. Córka tragicznie zmarłej pary prezydenckiej stwierdziła, że jej celem jest popularyzacja nowych faktów dotyczących katastrofy oraz zainteresowanie sprawą obywateli i władz państw zachodnich. Jednocześnie oskarżyła prezydenta Bronisława Komorowskiego o rozpowszechnianie „kłamliwej wersji wydarzeń”. Miała również wiele zastrzeżeń do pracy Donalda Tuska, Radosława Sikorskiego i Ewy Kopacz.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (89):

Sortuj komentarze:

czyt
 • czyt
 • 31.03.2012 22:06

@Rzep- @ Od jakiegoś czasu czytam wpisy p Wieczorek . Nie komentuje artykułów tylko recenzuje wpisy internautów, szczególnie tych co piszą nie jej myśli . - to się nazywa inteligencja i wyczucie. Gdzie twój komentarz na temat artykułu bo go nie widzę?

Komentarz został ukrytyrozwiń
natalia
 • natalia
 • 31.03.2012 22:03

@ Rzep- to ty nie wiesz, że dobry informatyk dotrze szybko do autora każdego wpisu w internecie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
 • czyt
 • 31.03.2012 22:01

@Rzep- trepie pisz na temat nie komentuj cudzych wpisów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
doPiSek
 • doPiSek
 • 31.03.2012 21:25

PAN KACZYŃSKI SZUKA WINNYCH WŚRÓD ŻYWYCH CO BY MU BRATA Z WAWELU NIE EKSMITOWALI .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rzep
 • Rzep
 • 31.03.2012 21:15

@ Pani Wieczorek !!! Każdemu wolno pisać co chce !!! a nie biegać na policję .Coś chyba panią poniosło albo jest pani zwolenniczką ACTA -, to jest po prostu WSTYD -,

Komentarz został ukrytyrozwiń
patriota
 • patriota
 • 31.03.2012 08:17

Na www. niezależna.pl mówią i piszą kto jest winien katastrofy. Wypowiadają się profesorowie :Nowaczyk i Binienda, oraz patolog ,Michael Baden . Po tych wypowiedziach nasuwa się tylko jeden wniosek, że jest to próba ,zatarcia śladów przez sprawców katastrofy -- naszego rządu i Rosjan. Szok ,jeszcze raz szok....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stenogram
 • Stenogram
 • 31.03.2012 07:31

"Na razie nie ma decyzji Prezydenta co dalej robić" (Kazana 10:30:32)
"Podchodzić do lądowania!" (Lech Kaczyński 10:31:05)
"Podchodzimy do lądowania" (dowódca do załogi 10:32:55)

Komentarz został ukrytyrozwiń
><
 • ><
 • 30.03.2012 21:09

Polak wyborca 11:40 - podaj namiar sk..... a ja cię dorwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jakub Wolski
 • Jakub Wolski
 • 30.03.2012 21:06

Pani Magdo proszę się nie przejmować tymi baranimi wpisami. Po wysłuchaniu w Parlamencie Europejskim jest coraz więcej dowodów na to że Platforma i sitwa która z nią współpracuje jest winna tej katastrofy. Prof Nowaczyk i prof. Binienda jak i Michael Baden udowadniają że wina jest po stronie rządu i prawdopodobnie Rosjan, to tylko kwestia czasu ,jak to PO wskie g.... pójdzie do pierdla. Spokojnie Pani Magdo to kwestia czasu, a ta banda spłynie ze sceny politycznej.Węgrzy dali przykład jak trzeba działać, dziś są dumni i budują państwo demokratyczne, u nas będzie to samo to kwestia czasu. Odwagi Pani Magdo ...... Prezes powiedział to kwestia czasu ! Pani Magdo proszę przekazać to pomówienie na policję ,pózniej prokurator powinien się tym zainteresować - ja też będę interweniował w tej sprawie .

Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jerzy Nowacki
 • Jerzy Nowacki
 • 30.03.2012 16:20

Nie przekona nikt i nic pisiorów co do Smoleńskiej tragedii.Chyba że amerykański wywiad zaprezentuje Polsce i światu rozmowy braci mniejszych podczas lotu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.