Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

109000 miejsce

Kaczyński o Tusku: Nic nie powiedział o UE, tylko atakował opozycję

W czwartek, 15 grudnia w Sejmie odbyła się debata na temat Unii Europejskiej. Według prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego premier Donald Tusk nie przedstawił żadnej propozycji dla UE, tylko atakował opozycję.

Sonda

Jak oceniasz polską prezydencję w UE?

 / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiPremier Donald Tusk podziękował SLD oraz Ruchowi Palikota za lojalność wobec państwa polskiego w trudnej debacie na temat Unii Europejskiej. Jarosław Kaczyński uznał, że jest to dowód na to, że tak na prawdę istnieje tylko jedna partia opozycyjna i jest nią Prawo i Sprawiedliwość.

Oto co powiedzieli politycy podczas debaty o przyszłości Unii Europejskiej:

Anna Fotyga (PiS)

Była minister spraw zagranicznych stwierdziła, że straciliśmy możliwość budowania koalicji w istotnych dla Polski sprawach, podał serwis tvn24.pl. Według posłanki jest to spowodowane tym, że Polska stała się rzecznikiem Rosji w Unii Europejskiej.

Robert Biedroń (Ruch Palikota)

Poseł z Ruchu Palikota twierdził, że ciągle z trybuny sejmowej słyszy słowa: kryzys i euro. Biedroń pytał gdzie w tym wszystkim są ludzie? Parlamentarzysta uważa, że gdyby zapytał premiera, co jest sensem naszej obecności w Unii Europejskiej, nie usłyszałby odpowiedzi, napisał serwis tvn24.pl. Poseł odniósł się do wystąpienia premiera Donalda Tuska, mówiąc że premier ciągle straszy rozpadem Unii Europejskiej. Biedroń optymistycznie stwierdził, że UE się nie rozpadnie bo jej siłą są obywatele.

Ludwik Dorn (Solidarna Polska):

Nowy członek Solidarnej Polski stwierdził, że usłyszał z trybuny sejmowej przemówienie doradcy księcia, a nie premiera rządu Rzeczpospolitej podał serwis tvn24.pl. Ludwik Dorn powiedział o premierze Tusku, że jest "najważniejszym przywódcą Polski lokalno-tubylczej".


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 17.12.2011 15:48

bardzo to niefortunne kazać polakom pracowąc do grobowej deski a dawać kasa na rozpasanych greków czy innych bo jeśli grek emeryt dostaja 13 , 14 i pracuje krócej i bierze 5 razy więcej kasy to skandal najpierw zrównać wiek emerytalny w całej uni zrównać pomoc socjalna i pensja potem możemy sie dotować bo inaczej tuskowi przewróciło sie w głowa

Komentarz został ukrytyrozwiń
lancet
  • lancet
  • 17.12.2011 07:00

Stara śpiewka prezesa ! Bidula , atakowany od 5 lat - kiedy opozycja stanie się prawdziwą opozycją a nie awanturniczo -wiecową . Nie awantury na mównicy - rola opozycji to alternatywne rozwiązania . Bezradność prezesa i spółki wyprowadza ludzi na ulicę .Nie tędy droga , nie takimi metodami wraca się do władzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kiner72
  • kiner72
  • 16.12.2011 09:47

Słuchałem wczoraj posłów pisu i jestem pełen podziwu.To prawdziwi europejczycy!Śmiało mogą startować do P.E.Każdy z nich oprócz j.polskiego opanował do perfekcji jeszcze inny język...
(znają go też"perfekt"wszyscy wyznawcy pisu)język nienawiści.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gaba Tres
  • Gaba Tres
  • 16.12.2011 09:11

Nic dziwnego, że SLD popiera wywody Sikorskiego - wszak to KOMUNA , która parła do kosmopolityzmu i przekreslała patriotyzm narodowy. Palikot - dorobkiewicz, który hołduje forsie i zachodowi - akurat go obchodzi Polska i my - skierowany nuworysz na karierę europejską (akurat ma takie szanse, jak ja być królową Bangladeszu),. Teraz na fali cała plejada antypolskich aktywistów, by zadowolić Merkel. Putina i jeszcze jakąś figurę , która będzie ich windować na szczyty (niedoczekanie ich!) . Palikot pozbierał swoją menażerię i teraz głos ma Biedroń , ten pan/pani , aż przykro na nich patrzeć i wiodą rej w Sejmie . Koniec świata. A Tuskowi wsio ryba, oby popierali jego idee - także snobistyczne i partykularne. Ludzie, czyście oślepli, ogłuchli, zidiocieli ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 16.12.2011 00:46

Pełno wyszukanych metafor - zero konkretów. Standard.

Komentarz został ukrytyrozwiń
dziadpolski
  • dziadpolski
  • 15.12.2011 20:32

"Tusk nic nie powiedział tylko atakował opozycję".Nie wiem czy ktoś z piszących tu komentarze zna jakąś osobę chorą psychicznie.Jeżeli tak to wie co trzeba zrobić żeby ta osoba była zadowolona.Wystarczy na nią patrzeć i uśmoechać się i mówić co kolwiek(Bez znaczenia co się mówi bo ta osoba sama sobie tworzy obraz tego co chce słyszeć).Potem wystarczy przestać mówić a ta osoba zaczyna nawijać.Wszystko jest w porządku dokąd się patrzy na taką osobę z lekkim uśmiechem.Wystarczy się odwrócić i zlekceważyć taką osobę a po kilku minutach leci niekończąca się fala wyzwisk i obelg.Być może ten opis przypomina wam jakiegoś polityka.Ja to opisałem bo znam takie osoby którzy mają w rodzinie psychicznie chorych i kiedyś mi wytłumaczyli jak się mam zachowywać żebym nie musiał wysłuchiwać niekończących się przezwisk.Straszenie nie pomaga bo jest chwila spokoju a pochwili horror.

Komentarz został ukrytyrozwiń
boluś
  • boluś
  • 15.12.2011 19:58

Skończcie już z tymi debilowatymi wywodami o tych co ich Tusk wygnał z Polski za pracą.Przecież nie było silnych żeby tych co jechali na zachód ktoś był w stanie przekonać że tam jest ciężko.Oni na zachodzie widzieli raj i lecące z nieba Dolary.Jednego kuzyna udało nam się przekonać.Wbił sobie do łba że pojedzie na wojnę do Jugosławii i wróci jak Wielki Pan z workiem Dolarów.Na szczęśgie jeden z kuzynów(kawaler)z mocną głową do gorzały zgodził się nim zaopiekować tak by tamten nie pojechał na wojnę.Zajechał do jednostki pijany i spóźniony.Na początku był wściekły na rodzinę .Po latach podziękował i przeprosił że był taki głupi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jerzy
  • jerzy
  • 15.12.2011 19:57

dorn fotyga her hofman her joachim to kundle kaczyńskiego potrafią tylko szczekać

Komentarz został ukrytyrozwiń
donald polszewik
  • donald polszewik
  • 15.12.2011 19:53

polszewiki ciesza sie że będą szmatami do PO=cierania PO=sadzek u "złotej anieli".kto bedzie chciał korzystać z usług beztalencia, którym rosną włosy na dłoniach od PO=patrzenia w ekran pc.hasło od dzisiaj zgaś telewizor i pc, włącz myślenie.chociaż w waszym przypadku niejednokrotnie jest to juz niemożliwe a szkoda!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
abst
  • abst
  • 15.12.2011 19:48

Bo Tusk tylko to potrafi.Gdyby zaczął pełnić normalnie swoją funkcje to nie miał by zupełnie nic do powiedzenia.Brakuje słów pogardy dla takiej postawy !!!!!!