Facebook Google+ Twitter

Kaczyński o ustaleniach szczytu UE: Jesteśmy w karcie dań

- Tusk mówił o tym, że mamy być przy głównym stole jako biesiadnik, a nie w karcie dań. Otóż jesteśmy w karcie dań - tak Jarosław Kaczyński skomentował oficjalne stanowisko Polski, w sprawie udzielenia pożyczki Międzynarodowemu Funduszowi Walutowemu.

Sonda

Czy Polska powinna udzielić pożyczki MFW?

 / Fot. PAP/Paweł SupernakLider Prawa i Sprawiedliwości zastanawia się nad tym, za co właściwie Polska ma zapłacić - czytamy na portalu tvn24.pl. Zdaniem byłego premiera rząd popełnił błąd, decydując się na udzielenie pożyczki MFW, nie wiedząc dokładnie na jakich zasadach ma się to odbywać. Kaczyński dodaje, że na przyjętych w Brukseli regułach, polskie zdanie nie będzie się kompletnie liczyło.

Czytaj również: "Lech Kaczyński odszedł w niewyjaśnionych okolicznościach" [Wideo]

Dodatkowo polityk odniósł się do polskiej polityki zagranicznej względem Niemiec. - Jest takie domniemanie, że jest to propozycja przygotowana pod wpływem Berlina i Paryża, a więc tych stolic, które dziś decydują. Pytanie: dlaczego Tusk tak bardzo zabiega o względy tej bliższej nam stolicy? Dlaczego mamy do czynienia z taką polityką wobec Niemiec, skoro po tamtej stronie nie ma gotowości nawet do jakichkolwiek kurtuazyjnych gestów? - zastanawia się Kaczyński.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (42):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 22.12.2011 18:23

błazeństwa PIS nie maja końca dobrze ze ta skarłowaciała ostatnio formacja dogorywa a ziobro i kurski przygotowuja na wiosna pogrzeb PIS i bogata stypa brawo wam za to zuchy!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
lancet
  • lancet
  • 20.12.2011 15:49

Więcej pracujta , mniej się módlta , szanujta bliskiego . Kaczyński wam kit wciska wy gupie ludziska .

Komentarz został ukrytyrozwiń
eleonorka
  • eleonorka
  • 20.12.2011 12:37

@stanisława o 08:54 Stanisławo tu chyba sami postkomuniści piszom. Ojciec Tadeusz Rydzyk głosi prawdę. Ale som takie co nie lubia platformy i tych chwale. Bezbozniki jedne te lancety i te inne zeczy. Jeden to jest nawet smutny bo moze otrzezwial i paczy na swiat.

Komentarz został ukrytyrozwiń
stanisława
  • stanisława
  • 20.12.2011 08:54

Same tu LANCETY, LANCUSIE, LANCECIKI i do tego wszystko to smutne jak żałobna pieśń. Rozmnażacie się tu ? Nozownicy k.... mać ! Dochtory pojebuchy ! Znachory. A do roboty się brać. Bezrobocie ? To bykom jaja huśtać. Pan Tusk i pan Kaczyński to chluba narodu. Który kraj ma podobnych tuzów ? Oni na wszystkim się znają - może pan Kaczyński nie wie jak dzieci robić ale po co mu ta wiedza ? Nie dyma człowiek bo po co ma energię tracić. Ma kotka a kotek ma jego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
KONFESION
  • KONFESION
  • 20.12.2011 05:26

...Tusk...ZABIEGA z calych sil o GODNE miejsce u KORYTA w UE-zwalniane w 2013 roku.Mam wrazenie ,ze TYLKO to interesuje Don Alda.NEPOTYZM za jego "rzadow"siegnal ZENITU! Dodatkowo SPRAWA SMOLENSKA nabiera NOWEGO KIERUNKU...Czyli najwyzszy CZAS zaklepywac sobie MIEKKIE LADOWANIE-a,ze POZA krajem???...Przeciez "POLSKA to NIENORMALNOSC"...

Komentarz został ukrytyrozwiń
maxflow
  • maxflow
  • 20.12.2011 04:02

@ ad rem co wy bredzicie? jak unia padnie to zagrodzą nas betonowym murem? jak nie było unii to nie było handlu zagranicznego? nie wpadajcie w tvn - owską propagandę. Tak samo handel będzie kwitł jak wcześniej. Może i lepiej bo nie będzie kryzys wyzyskiwaczy nas dotyczył, a już na pewno będzie się lepiej żyło bo to co rostowski naoddaje zostanie w naszych kieszeniach. A im szybciej PO odejdzie tym lepiej, nie będziemy mieli POpapranego rządu na wzór grecki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
smutny
  • smutny
  • 19.12.2011 23:02

Słyszałem, że Tusk chce mianować swojego zięcia na zastępcę premiera i wiceprzewodniczącego PO,
ostatnia przeszkoda, czyli Schetyna została usunięta.
po swoim odejściu (może zejściu) władza zostałaby w rodzinie.
tak jak u Al Capone,
jak u Soprano
tak jak u Kim Dżong Ilów i Dżong Senów

Komentarz został ukrytyrozwiń
LANCUŚ
  • LANCUŚ
  • 19.12.2011 22:54

TAK TAK, WYRYWAŁ.
europa patrzyła i biła brawo.
przyjmowali zakłady

ktoś podpowiedział tuskowi aby tego małego ugryzł w rętę , wtedy puści.

Komentarz został ukrytyrozwiń
LANCECIK
  • LANCECIK
  • 19.12.2011 22:51

TUSK SIĘ ZNA NA POLITYCE ZAGRANICZNEJ.
pamiętam jak w Brukseli wyrywał krzesło Prezydentowi Kaczyńskiemu.
Załosna kreatura z tego donalda.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lancet
  • lancet
  • 19.12.2011 22:25

A Kaczyński nie zna się na polityce zagranicznej , jest eurosceptykiem [ te teksty , które wypowiada to pod Rydzyka] , nie zna się na ekonomii , nie jeździ za granicę . Najlepiej mu wychodzi plecenie bzdur w towarzystwie Hofmana i Czarneckiego.