Facebook Google+ Twitter

Kaczyński o wecie: - Wetuję i będę wetował

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-03 13:14

Prezydent Lech Kaczyński zapowiedział, że będzie korzystał z prawa weta, gdy będzie istniała różnica pomiędzy jego przekonaniami i przekonaniami ustawodawcy. Prezydent, który był gościem TVP Info podkreślił, że prawo do niepodpisywania ustaw jest zapisane w konstytucji i jest sprawą jego oceny, kiedy powinien z niego skorzystać.

Lech Kaczyński mówił, że szedł do wygranych wyborów z określonymi hasłami. Mówiąc o projektach ustawa zdrowotnych, zaznaczył, że będzie konsekwentnie zgłaszał weto do ustaw, które będą naruszały wizję Polski solidarnej, która przeciwstawia się wizji Polski liberalnej.

Lech Kaczyński podkreślił, że korzysta z prawa niepodpisywania ustawy niezmiernie rzadko. Przypomniał, że w czasie rządów AWS-u Aleksander Kwaśniewski zawetował dwadzieścia kilka ustaw. Prezydent powiedział również, że jest daleko bardziej aktywny od swojego poprzednika w opracowywaniu ustaw. Argumentował, że przygotował więcej projektów niż jego poprzednik przez całą pierwszą kadencję i niewiele mniej niż Aleksander Kwaśniewski w ciągu dziesięciu lat urzędowania.

Lech Kaczyński mówił, że modą ostatnich miesięcy stało się kwestionowanie konstytucyjnych uprawnień prezydenta. Zaznaczył, że w polskiej polityce brak jest jednolitych norm. Zdaniem prezydenta względem niego nie przestrzega się żadnych standardów, gdyż jest niewygodny dla politycznych przeciwników. Podobna sytuacja - mówił prezydent - ma miejsce w relacjach rządu z częścią opozycji

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.