Facebook Google+ Twitter

Kaczyński o Ziobrze: nikt nie ma zamiaru go w tej chwili usunąć

W rozmowie z "Rzeczpospolitą", Jarosław Kaczyński stwierdził, że nie ma zamiaru pozbywać się z PiS Zbigniewa Ziobry. Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie wie również nic o "grupie" europosła.

Sonda

Czy Jarosław Kaczyński powinien odejść z PiS?

 / Fot. PAP/Tomasz GzellW środowej "Rzeczpospolitej" ukaże się wywiad z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes PiS stwierdza w nim, że "nikt nie ma zamiaru w tej chwili usunąć" Zbigniewa Ziobry. Dziennikarze "Rz" Piotr Gociek i Piotr Gursztyn zasugerowali, że mogłaby to być kara za małą aktywność europosła w czasie kampanii wyborczej. "Mówię, że nie widzę żadnych przesłanek do tego. Były różnego rodzaju zgrzyty, ale nie one wpłynęły na wynik wyborów. Pomysł na wychodzenie z partii byłby teraz - poza kwestiami moralnymi - objawem totalnego szaleństwa" - tłumaczył Kaczyński.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że plotki o wyrzuceniu z PiS Ziobry, to przejaw "dobrze mu znanej od dziesięcioleci kampanii", która po każdych wyborach zakłada, że PiS się rozpadnie.

Prezes PiS twierdzi również, że nic nie wie o tzw. grupie Ziobry. W odpowiedzi na przywołane nazwiska Cymańskiego, Kurskiego, Mularczyka, Dery i Kempy, Jarosław Kaczyński odpowiedział, że "na grupę to trochę mało".

Źródło:
Rzeczpospolita


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

xx
 • xx
 • 04.11.2011 03:27

.

Zgadzam się ,że Ziobro dąży do rozbicia PiS. Równie prawda jest ,że trzeba bardziej demokratyzować relacje wewnatrz partii i szukać nowych kontaktów z otoczeniem, poszerzać obszar działania, a zarzady regionów jako synekury wybranych poslów PiS to nieporozumienie, o czym słusznie wspominał w Polast News J.Kurski. Praca w zarządach regionu polega wyłącznie na lansowaniu danego posła czy 2-3 posłów,senatorów. Przyjazd posła do innego okręgu uznaja oni za nieefektywny, bo nic nie dajacy posłowi
z punktu widzenia przyszłych wyborów. Oni po prostu pracują dla siebie, a nie dla całościowego wizerunku partii w społeczeństwie. Były próby zmian na poczatku kampanii, gdzie zmuszano posłów do zbiorowych przyjazdów do różnych regionów, ale ... to szybko się skończyło, podczas gdy Tuskobus PO ruszył w teren także z europosłami PO. Ziobryści czasem jechali , ale aby tylko wesprzec "swoją" grupę. Już wóczas grali dla siebie. Niestety. Oni już olewają PiS i najchętniej przejęli by władzę w nim, ale są za słabi. Jest to strata, ale to jednak oni wybrali rozłam. Bzdury o wizji itd, to nabijanie ludzi
w balona. Pokażcie program działań jeżeli go macie i chcecie dobra partii.


.

Komentarz został ukrytyrozwiń
qq
 • qq
 • 03.11.2011 15:36

-ćpają?Ziobro,Kurski,Cymański,...(ziobryści)- ZGŁUPieli?-muszą przeprosić : J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS - DOŚC ich GŁUPICH ciągłych wystąpień w mediach. Woda sodowa UDERZYŁA PARLAMENTARZYSTOM UE do głowy? jak pOSŁOM? PJN-u (ZDRAJCOM: wyborców premiera,prezesa PIS-u J.KACZYŃSKIEGO).PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS. Nadzieją POLAKÓW jest MĄDROŚĆ,a nie GŁUPOTA niektórych członków PIS - jeżeli chcą w MEDIACH : MIESZAĆ ,dzielić,... to lepiej ODEJŚĆ SAMEMU z PIS niż PODZIELIĆ los PJN-u!Wyborcy PIS-u DOMAGAJĄ się natychmiast przestania : DYSKUTOWANIA w mediach na temat rozliczeń europosłów ,a także obecnych posłów PIS-u , aby NIE dawać mediom PODSTAW do :mataczania ,plotek,... co do ROZŁAMU w PIS-ie. DOŚĆ ŻAŁOSNYCH występów w mediach-przestańcie DYSKUSJI na ich temat, NIE wyrzucajcie ICH z parti -jak NIE ZMĄDZEJĄ i nie przeproszą WYBORCÓW PIS - to SAMI ODEJDĄ bo NIKT ich nie wybierze .WYNIK PIS-u b.dobry, BYŁBY znacznie LEPSZY, gdyby europosłowie BARDZIEJ WSPIERALI J.KACZYŃSKIEGO i PIS w wyborach .Dać im CZAS na PRZEMYŚLENIA - czy chcą: DZIAŁAĆ dla DOBRA partii PIS i w niej ZOSTAĆ - nie DAWAĆ POŻYWKI mediom, które są nieprzechylne J.KACZYŃSKIEMU i PIS.Media zapraszają do dyskusji PRZEWAŻNIE LUDZI - ŻLE ŻYCZĄCYCH PIS-owi.Za całe zamieszanie w mediach odpowiedzialni są europosłowie i posłowie z PIS - NIE wiadomo dlaczego dają się PODPUSZCZAĆ mediom - dziwią się WYBORCY PIS . TYLKO od SKRUCHY , SZYBKIEGO wyciszenia w mediach i od zmiany ZACHWANIA europosłów i innych posłów zależy czy PIS będzie dalej ICH PARTIĄ - czy WYBORCY J.KACZYŃSKIEGO i PIS-u WYBACZĄ im GŁUPOTĘ, błazenadę,rozruby w mediach, ... i TYLKO od WYBORCÓW PIS (a nie od nich samych) ZALEŻY czy ZAGŁOSUJĄ na nich w przyszłych wyborach parlamentarnych-ich dobry WYNIK -to w 90% zasługa głosujących na TIM J.KACZYŃSKIEGO. Na razie nie ZWRACAJMY na nich uwagi (ZLEKCEWAŻMY ich ) , nie KRYTYKUJMY ich,nie zaogniajmy w mediach ich "GŁUPOTY",może się WYCISZĄ i OPAMIĘTAJĄ-nie lepiej krytykować RZĄD?
Zgoda buduje,niezgoda rujnuje. Zakończcie spory-przeproście się.Dość dyskusji w mediach.Często MILCZENIE jest ZŁOTEM. Nie dajcie się PODPUSZCZAĆ MEDIOM(wyrwanym zdaniom),że"Ktoś coś z PIS-u powiedział lub napisał"-nim odpowiecie-zapoznajcie się najpierw z CAŁYM TEKSTEM!,aby nie wciskały wam KITU. WYNIKI WYBORÓW-tylko NIEWIELKIE zwycięstwo PO nad PIS .Wyborcy dziękują J.KACZYŃSKIEMU za DOBRY WYNIK PIS(niejedna partia MARZY o takim WYNIKU),a za 4 lata (a może wcześniej) uważają ,że zostanie premierem po ZWYCIĘSTWIE PIS nad: PO. PIS musi się ROZSZERZAĆ,a nie dzielić-w tym siła PIS.
piszą internauci-"woda sodowa zaczyna uderzać do głowy, chyba jakiś obłęd ? pomieszanie zmysłów ;choroba zwana władzą trwa"."Kroi nam sie państwo bezprawia.Nie liczy się przepis konstytucji liczy się kretyński pomysł donka.Zamiast działać mając prezydencję schował się do mysiej dziury i czeka z swoim glupim pomysłem na jej koniec.Idą czteroletnie dla rządu wakacje.Ta banda niczego dla ludzi nie zrobi, co czlowiek bez HONORU to widac samozwaniec ,ma od kogo sie uczyc za miedza robia to samo .",""Polska to nienormalnośc" Chcieliście wnuczka? To go macie.", "I stało się. Wszyscy zgłupieli bo wygrał ten co rządził. Nie wiadomo co robić nawet ten co "wygrał" zdurniał. I znów problemy.","zlekceważył,olał i zakpił z prezydenta -sam zebrał rząd i zaczął działać - czy prezydent będzie ciągle ulegał zachciankom i codzienie innym(przeciwnym) WYMYSŁOM Tuska-WYGLĄDA NA TO ,że mimo,że miał 4 lata to premier NIE MIAŁ i NIE MA żadnej POLITYKI powołania NOWEGO RZĄDU.Premier sam siebie DESYGNOWAŁ co OBURZYŁO i ZASKOCZYŁO:prezydenta,wyborców, media,wszystkich POSŁÓW,... - KONFLIKT w PO to WALKA o JUŻ WCZEŚNIEJ OBIECANE STOŁKI posłom PO.Tusk POWODUJE: NAPIĘCIA,ŁAMANIE DOBRY OBYCZAI -to jakaś NIEZROZUMIAŁA i GŁUPIA ZABAWA w PIASKOWNICY"-nie znają konstytucji(konstytucjonalista PIOTROWSKI).Tusk przed wyborami OBIECAŁ WYBORCOM REKONSTRUKCJĘ RZĄDU ZARAZ PO WYBORACH i NATYCHMIASTOWE ROZPOCZĘCIE REFORM - znowu OSZUKAŁ

Komentarz został ukrytyrozwiń
MAREK Z AUST
 • MAREK Z AUST
 • 22.10.2011 09:57

PANIE PREZESIE NIEWIEM POCO PAN TSZYMA TE ZIOBRO !! ON ITAK DZIURE KOPIE POD PANEM PREZESEM / ABY ZABRAC PANA CIEPLE SIEDZENIE A NAWET PANA WLASNEGO KOTA !!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 20.10.2011 17:23

pis to partia propagandy i dyktatury o ideologi spiskowej sasiadów tj niemców i rosjan a i spisku brukseli na nasza wyjątkowość no słowem heca ale radek z bartoszewskim wezną sie za moherowe stadka

Komentarz został ukrytyrozwiń
mirwojski
 • mirwojski
 • 19.10.2011 16:53

Sprawa się sama "rozwiąże" w 2014 roku, JK skończy 65 lat ( wiek i uprawnienia emerytalne z dużą odprawą). Po co zmieniać pracę w wieku "ochronnym" ? Szukać nowej, gorzej płatnej, wchodzić w nowe środowisko - za duży stres ( o ile by się taka znalazła dla przed emeryta). Poczekajcie niecierpliwcy. Kadencja europarlamentu też się gdzieś tak kończy ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
fan pisu
 • fan pisu
 • 19.10.2011 13:35

Szkoda takiej pięknej partii jak PIS, że idzie w zapomnienie. Za czteru lata jak obecny przywódca będzie starszy, nie uzyska takiego dużego poparcia jak w tym roku. Zwolennicy PIS muszą zrozumieć, że wielu ludzi nigdy nie zaakceptuje pana Kaczyńskiego. Najlepiej by było, żeby ustąpił i namaścił na nowego szefa partii pana Ziobrę, młodego i inteligentnego gracza politycznego. Obawiam się jednak, że tak się nie stanie - z władzy ciężko zrezygnować a popleczników wodza jest wielu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
 • tomek
 • 19.10.2011 13:28

Prezes nie ma zamiaru wyrzucać Ziobry który razem z Poręba i Hofmanem za karę(przegranych wyborów)będą oddelegowani do zbierania papryki u zaprzyjażnionego hodowcy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@mirwojski
Takich ludzi jak te wyrzucone kobietki (celowo nie piszę nazwisk, bo nie ma sensu robić tym paniom rozgłosu) nie warto żałować.
Ponieważ za błędne decyzje trzeba ponosić konsekwencje. Te panie i kilku innych panów igrało z rozsądkiem, żeby nie powiedzieć, że działali z wyrachowaniem dążąc do sukcesu nawet z takim człowiekiem jak pan prezes. Nie można przecież posądzić tych ludzi o małą inteligencję, więc jest duże prawdopodobieństwo jednak, że działali na zasadzie - z prezesem najszybciej do upragnionego celu. Był kiedyś taki polityk, który mówił, że "tylko krowa nie zmienia poglądów". Nawet zgadzam się z tą opinią, pod warunkiem, że nie robi się tych zmian 2 - 3 X w roku. Poza tym, uzurpatora czy despotę średnio inteligentny człowiek nie musi rozpoznawać na przestrzeni lat, tak jak było w przypadku tych "odszczepieńców", którzy pracowali dla pana prezesa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
lesio
 • lesio
 • 19.10.2011 10:46

w tej chwili nie:)) Ale jutro....

Komentarz został ukrytyrozwiń
KAT
 • KAT
 • 19.10.2011 10:14

to w Mielcu też są normalni inaczej .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.