Facebook Google+ Twitter

Kaczyński obwinia premiera: "Tusk odpowiada za piątkowe zamieszki"

Jarosław Kaczyński winą za wczorajsze zamieszki w Warszawie, podczas Święta Niepodległości, obarcza premiera Donalda Tuska. "Niemcy bili Polaków tylko za to, że nosili oznaki narodowe" - komentował wczorajsze wydarzenia prezes PiS.

Sonda

Czy Jarosław Kaczyński ma rację?

Przy normalnie działającej władzy, by do tego nie doszło, policja by odpowiednio interweniowała" - podsumował Kaczyński. / Fot. Kolanin, GNU 1.2 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Jaros%C5%82aw_Kaczy%C5%84ski_w_Kole.jpg&filetimestamp=20090428160711 Zdaniem lidera opozycji, przygotowania do uniemożliwienia Marszu Niepodległości były jawne. W tym roku doszedł nowy element - ściąganie posiłków z Niemiec. Jarosław Kaczyński stwierdził, że podczas demonstracji "dopuszczono do sytuacji niebywałych i mających wymiar symboliczny" - podaje TVN24

"W środku miasta, w Dniu Niepodległości, Niemcy, bardzo specyficznego typu Niemcy - sądzę, że podobny typ ludzi tworzył kiedyś aparat, który pozwolił Adolfowi Hitlerowi dokonać ogromnych zbrodni, mówię tutaj o typie psychologicznym - bili Polaków tylko dlatego, że nosili jakieś oznaki narodowe" - twierdzi prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj także: Rozruchy w Warszawie. "Marsz Niepodległości" zakończony. Zobacz film

Kaczyński stwierdził, że z czasów rządów Donalda Tuska zostaną zapamiętane trzy rzeczy: katastrofa smoleńska, zatuszowanie afery hazardowej oraz wczorajsze zamieszki w stolicy. Jego zdaniem premier Tusk zastosował sprytną socjotechnikę i nie dostrzega w wydarzeniach problemu politycznego, tylko chuliganizm i bandytyzm. "Przy normalnie działającej władzy, by do tego nie doszło, policja by odpowiednio interweniowała" - podsumował.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (128):

Sortuj komentarze:

jędrzej
  • jędrzej
  • 14.11.2011 16:54

to fakt kaczynski jakby z kosmosu przyleciał !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 14.11.2011 16:52

zaczęło sie od awantur wszczynanych przez PIS pod pałacem prezydenta pamietam obrazek jak taka jedna moherowa chciała wydrapac oczy policjantowi a inny gościu chciał wbić krzyz w pierś temu co go ruszy słowm bijatyka na całego i kto to napędzał ? ano prezes PIS a teraz paru chuliganów i robić nagonka na niemców o jakiś bojówkach hitlerowskich skandal i to europejski!!! nie dziwia sie ze kaczynski nie jest i nie bedzie nigdy dyplomata

Komentarz został ukrytyrozwiń
kolba
  • kolba
  • 14.11.2011 09:59

Jak premierem jest kosmiczny leń to tak musi być. Bałagan w państwie rośnie proporcjonalnie do indolencji władzy a Tuskowa jest wybitną w tej dziedzinie. Zapanował rządowy tumiwisizm. Ten burdel sam się zniszczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
awersja kacza8974
  • awersja kacza8974
  • 14.11.2011 08:08

Nie ulega wątpliwości, iż patronem wszelkich zadymiarzy, w tym głównie kiboli, jest Jarosław - "nie mogę wygrać" - Kaczyński. W organizowanych przez jego bandę, zwaną Polsce intensywnie Szkodzącymi (PiS), zadymach zbezczeszczono i pohańbiono wszystkie polskie i religijne symbole, takie jak: Krzyż, Flagi Państwowe, Godło. Wg owego Fuhrerka - przejawami "PiS-owskiego patriotyzmu" jest: głosowanie przeciw interesom Polski w Parlamencie UE, comiesięczne składanie wieńców na studzienkach kanalizacyjnych przed Pałacem, rzucanie słoikami z g.ów.nem w Krzyż na tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej oraz totalne łgarstwo i opluwanie Państwa Polskiego. Stąd owa tęsknota za Budapesztem, który miałby stanąć na miejscu (być może ponownie zburzonej) Warszawy! Dlatego bandyci stadionowi to ukochani sojusznicy tego malutkiego, ale niezwykle jadowitego kleszcza!

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 14.11.2011 05:35

miałem sen -Tusk leżał koło Kadafiego a później w publicznej toalecie głową w dół,jestem ateistą,ale premier wart jest 29 srebrników.

Komentarz został ukrytyrozwiń
biedronek
  • biedronek
  • 14.11.2011 01:06

Chakotaj ty lepiej się wys...j.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Chakotay
  • Chakotay
  • 13.11.2011 20:59

dobry naziol to martwy naziol........
zreszta czego wymagac jak sie stawia pomnik katofaszystowskiemu mordercy.......

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 13.11.2011 15:31

rzad wybral metode szczucia jednych grup spolecznych na drugie.Walke z kibicami rozpoczal gdy pojawily sie tam antyrzadowe akcenty.Lewakow napuszcza na narodowcow bo tam tez nie cieszy sie popularnoscia.Degrengolada w mediach pozwala mu robic to bezkarnie.Do czasu az ludzie sami zobacza kto naprawde dzieli Polakow .

Komentarz został ukrytyrozwiń
ciekawy
  • ciekawy
  • 13.11.2011 15:31

@ Panie Gustawie , pan jest niestety głupi .Bojówki kibiców to zorganizowana akcja Sakiewicza p-w rządowi. Po drugie , było już wcześniej orzeczenie TK ,że władza nie może zakazać zgromadzeń. Może by pan zabrał sie za coś bardziej pożytecznego niż przepowiadanie przyszłości - fałszywi prorocy .........!

Komentarz został ukrytyrozwiń
kibic
  • kibic
  • 13.11.2011 15:24

Rząd szykuje igrzyska ,teraz gdy kryzys za oknem ,gdy wielu ludzi ledwo przeżywa od pierwszego do pierwszego ,to będą nam podtykać różne głupawe tematy. A to o Kaczynskim, a to Ziobro będzie na tapecie,o to rozróby kiboli. Boją się reakcji Rodaków na zbliżający się kryzys.