Facebook Google+ Twitter

Kaczyński opublikował swój program wyborczy. "Będę wymagający wobec rządu"

Jako polski polityk zawsze pragnąłem jednego: żeby Polska była silna i niepodległa, uczciwa i nowoczesna - pisze w swoim programie wyborczym Jarosław Kaczyński. I deklaruje chęć współpracy z parlamentem oraz rządem. Zapowiada także, że będzie prezydentem wspomagającym, ale i wymagającym od rządu.

Jarosław Kaczyński / Fot. PAP/Grzegorz MichałowskiProgram Kaczyńskiego został opublikowany na stronie internetowej kandydata http://polskajestnajwazniejsza.org.Można go pobrać w formaciePDF

W programie Kaczyński napisał: "Jako polski polityk zawsze pragnąłem jednego: żeby Polska była silna i niepodległa, uczciwa i nowoczesna. Tak było, gdy jako premier kierowałem rządem w bardzo dobrych dla Polski latach 2006 i 2007. Tak było i jest zawsze, odkąd działam w polskiej polityce. Ten sam cel chciałbym realizować jako Prezydent Rzeczypospolitej, korzystając z uprawnień, jakie daje głowie państwa Konstytucja. Będę to czynić w poczuciu odpowiedzialności i pokory, jakiej uczą nas niedawne doświadczenia".

Polityk PiS deklaruje także chęć współpracy z rządem i parlamentem: "Deklaruję gotowość współpracy z parlamentem, rządem i opozycją, ze związkami zawodowymi i organizacjami pracodawców, z różnymi środowiskami społecznymi na rzecz rozwiązań dobrych dla naszego kraju. Musimy zakończyć szkodliwą polsko-polską wojnę na slogany, epitety, miny i gesty, a przejść do odpowiedzialnej pracy dla kraju. Spierajmy się, ale w rzeczowej i spokojnej atmosferze, o pomysły i projekty, które będą najlepsze dla Polski.

Wobec rządu chciałbym być prezydentem wspomagającym, ale i wymagającym. Będę interesował się tym, czy rząd ma programy rozwiązywania ważnych dla obywateli i państwa problemów i czy programy te są realizowane. Wymagając od innych, będę wymagać także i przede wszystkim od siebie. Przekonanie, że Polska jest najważniejsza, będzie mi towarzyszyć zawsze" - pisze Kaczyński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Słowa ,słowa ,słowa....;),"odpowiedzialny i pokorny"-a to ciekawe?(ta pokora jest najciekawsza)."Będę wymagający"-a jak zobaczę sprzeciw powołam komisję CBA.Wszystkich niepokornych rozliczę "po swojemu".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.