Facebook Google+ Twitter

Kaczyński oskarża gen. Parulskiego: ujawnił tajemnicę służbową

Jarosław Kaczyński twierdzi, że Parulski popełnił przestępstwo i udzielił informacji o Smoleńsku osobie nieuprawnionej.

Sonda

Czy twoim zdaniem gen. Parulski złamał prawo?

 / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiWedług prezesa PiS, Krzysztof Parulski miał przekazać „informację uzyskaną w związku z wykonywaniem czynności służbowych” - podaje TVN24. Kaczyński złożył pismo w tej sprawie do prokuratury.

W rozmowie telefonicznej szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej, gen. Krzysztofa Parulskiego i ówczesnego ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego, w nocy z 10 na 11 kwietnia 2010 r., miała zostać poruszona sprawa stanu zwłok prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W piśmie skierowanym do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta, pełnomocnik Kaczyńskiego podaje, że Krzysztof Kwiatkowski nie był uprawniony do słuchania tego typu wiadomości, gdyż w tym momencie, nie był już Prokuratorem Generalnym, a tym samym przełożonym Parulskiego.

W zawiadomieniu podkreślono, że stan zwłok prezydenta był prawnie chroniony i powinien pozostać utajniony, a generał ujawnił tajemnicę służbową.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

kobzol
 • kobzol
 • 12.01.2012 08:47

zbawiciel jaro przemawia holota klaszcze .zbawiciel sie smieje holota sie smieje.zbawiciel sie zle wyspal holota placze itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli komuś wywiad z Macierewiczem zastępuje wszelkie informacje, to mogę panu Antoniemu tylko gratulować takich fanów. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
 • Taliesin
 • 11.01.2012 19:21

Skoro Parulski był takim skrupulatnym służbistą wobec Pasionka to teraz powinien honorowo podać się do dymisji , zwłaszcza że zdaje się jego przełożony nie jest z niego zadowolony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gazeta polska w programie video "Rozmowa niezalezna" Data: 2012-01-10 Ujawnia w rozmowie z poslem Macierewiczem stan polskiej prokuratury. Informacja zastepuje niemal wszystkie publikacje.
http://vod.gazetapolska.pl/980-rozmowa-niezalezna-antoni-macierewicz

Komentarz został ukrytyrozwiń

No proszę - tak nagle sobie akurat teraz o tym przypomniał? Czyżby media zaczęły o nim powoli zapominać? ;) Ciekawe ile jeszcze takich "nagłych przypomnień" prezes ma w zapasie? :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
janpadjasek
 • janpadjasek
 • 11.01.2012 17:33

Wypisz -wymaluj o tym się mówi jako o niezależnej,śmiechu warte.W r89 należało skończyć tą zabawę poprzez degradacje,skazujące wyroki a może zsyłka na daleką Syberię jak to czynili ich poprzednicy, to dziś państwo nie zajmowało by się rozgrywkami poprzednich służb z rodzącą się demokracją a jedynie istotnymi sprawami służącymi dobru narodu.Za taki stan rzeczy odpowiedzialni są twórcy okrągłego stołu,twórca grubej kreski,uczestnicy obalenia Rządu J.Olszewskiego,uniemożliwienie normalnej działalności Rządowi PIS,a końcowym i najbardziej wymownym etapem to celowe rozdzielenie wizyty Katyńskiej którego skutki znamy wszyscy,w/g rządzących TU-154 spadając z wysokości kilku m rozpadł się w drobne kawałki,szkoda że wyrosłem z tych lat kiedy bajki mnie fascynowały,dziś chciałbym usłyszeć coś co mógłbym swą wyobrażnią zaakceptować.Myślę że to pozostanie w sferze marzeń,chyba że zmienią się czasy sprzyjające naszemu narodowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
TOMEK
 • TOMEK
 • 11.01.2012 17:23

Parulski zanim odejdzie niech wyjaśni postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów ŻW w Elblągu i odpowie na pytanie dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego, dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu.Dlaczego prokurator Tomasz Mackiewicz z WPG Elbląg zataił istotny fakt tej sprawie i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 11.01.2012 16:21

I sprawa się rypła była jeszcze noga w rajstopie.... poza tą w mundurze.

Komentarz został ukrytyrozwiń
polak
 • polak
 • 11.01.2012 16:10

Ludzie czy wam zupełnie szare komórki zanikły.Zastanów się jeden z drugim o co wy obrzucacie się błotem.Nieważne jakim sposobem człowiek w cywilizowanym kraju w środku Europy w 21 wieku zostaje wybrany na najwyższy urząd 38 milionowego narodu i pierwsze co robi to wychodzi przed kamery telewizyjne i składa meldunek jakiemuś prezesowi"Panie prezesie zadanie wykonane".Zastanów się jeden z drugim gdzie znalazłbyś takie drugie stworzenie które coś takiego by zrobiło.Nawet w najdzikszych częściach naszego globu nic takiego się nie znajdzie.Po czymś takim każdy przywódca cywilizowanego kraju palnął by sobie następnego dnia w łeb bo nie zniósłby drwin i pośmiewiska całego narodu.Tylko Polak jest w stanie coś takiego tolerować i jeszcze płacić takiemu jegomościowi i jego przydupasom.A najgorsze to to że płaci za rozprawy sądowe i jeszcze odszkodowanie które zasądzi niby niezawisły sąd RP od tych co odważą się mówić prawdę.Czy po to ryzykowaliśmy życiem w latach'70 i '80 -siątych żeby ktoś chcąc dostać się do władzy zrobi z naszej ojczyzny rynsztok????

Komentarz został ukrytyrozwiń
lancet
 • lancet
 • 11.01.2012 16:03

Dlaczego pan Rogalski doszedł do takiego wniosku po prawie 2 latach ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.