Facebook Google+ Twitter

Kaczyński oskarża Komorowskiego o śmierć posłów. Politycy oburzeni

Ohydna, absurdalna, bezczelna, a nawet superobrzydliwa - tak politycy centrum i lewicy określili wypowiedź prezesa PiS wskazującą na odpowiedzialność Bronisława Komorowskiego za śmierć części ofiar katastrofy smoleńskiej.

 / Fot. Łukasz Gdak/Wiadomości24W obszernym wywiadzie udzielonym portalowi Onet.pl, Jarosław Kaczyński stwierdził, że "gdyby marszałek Komorowski nie był taki małostkowy", co najmniej troje z delegatów PiS na uroczystości katyńskie 10 kwietnia 2010 roku przeżyłoby.

"Przed katastrofą smoleńską poprosiliśmy marszałka Komorowskiego, żeby nie skracał posiedzenia Sejmu, tylko żeby przeniósł głosowanie na wieczór dnia poprzedniego, by pewna grupa naszych posłów mogła pojechać na uroczystości do Katynia pociągiem. Komorowski odmówił. Nie dał żadnej odpowiedzi i głosowanie się odbyło. W związku z tym trzy osoby poleciały samolotem do Smoleńska i dzisiaj nie żyją" - powiedział Kaczyński.

Zapytany przez Jacka Nizinkiewicza, czy jego opinia nie jest przesadzona, prezes PiS zaznaczył: "Gdyby Komorowski nie był małostkowy, to co najmniej trzy osoby by dzisiaj żyły. Nie twierdzę, że Komorowski działał intencjonalnie, ale jego małostkowość i chorobliwie wrogie zachowanie względem PiS skończyło się w ten sposób".

Stwierdzenia Jarosława Kaczyńskiego wywołały lawinę komentarzy. - To jest superobrzydliwe. Słów brakuje na takie wypowiedzi - w programie "Siódmy dzień tygodnia" w Radiu Zet powiedział prof. Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta. W podobnym tonie wypowiedział się inny z gości programu, Marek Siwiec: - To wyjątkowa bezczelność. Obciążenie odpowiedzialnością Komorowskiego jest ohydne i absurdalne. Tak się nie myśli, tak się nie mówi. W wyjątkowy sposób atakowana jest głowa państwa. I to wywołuje złość - dodał.

W podobny sposób do sprawy odniósł się Andrzej Halicki z PO. - To obrzydliwy sposób uprawnia polityki. Mamy wszyscy tego dosyć. Przekroczona została granica etyczna i prawna. Za daleko idą oskarżenia o działaniu z wrogiem, zdradzie - mówił poseł. Stanisław Żelichowski z PSL powiedział natomiast, iż jest w stanie zrozumieć emocjonalne wypowiedzi wdów, bo wynikają one z bólu, ale że w takim tonie nie powinien wypowiadać się żaden polityk. - Nie może uderzać w prezydenta - powiedział Żelichowski i zaapelował: - Na miły Bóg, uszanujmy zmarłych.

Mariusz Błaszczak z PiS próbował bronić prezesa, twierdząc, że "małostkowość marszałka była faktem i że przemysł pogardy był faktem". - Proszę pozwolić innym, by mogli o tym mówić - mówił Błaszczak do prowadzącej program Moniki Olejnik. Poseł PiS insynuował, że gdyby nie doszło do rozdzielenia uroczystości katyńskich Katyniu tę z udziałem premiera i tę prezydencką, to "10 kwietnia nie byłoby tej sytuacji".

Elżbieta Jakubiak, wyrzucona z Prawa i Sprawiedliwości, obecnie polityk PJN, odmówiła wypowiedzi w tej sprawie. - Nie zamierzam komentować każdego słowa Jarosława Kaczyńskiego, bo traktuję go jako rodzinę i rodziny mówią bardzo różne rzeczy - powiedziała posłanka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (193):

Sortuj komentarze:

antyKaczor
 • antyKaczor
 • 09.03.2011 10:20

blee, stary zawistny oblech

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wacław Paprocki
 • Wacław Paprocki
 • 05.03.2011 22:21

Tak PO jak i PiS Robią swoją Politykę na tej tragedji.Nikt nie przejmuje się rodzinami tragicznie zmarłych.To był wypadek i najważniejszą sprawą jest wyjaśnienie przyczyn a nie wzajemne obwinianie się.To co się dzieje jest C H O R E.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek patriota
 • tomek patriota
 • 09.02.2011 13:28

pod ściane i gazete czytać do tego sie nadajecie

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek patriota
 • tomek patriota
 • 09.02.2011 13:26

walczą między sobą a rodacy mają na dalszy plan

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek patriota
 • tomek patriota
 • 09.02.2011 13:24

jeden dobry drugiego

Komentarz został ukrytyrozwiń
barbram
 • barbram
 • 01.02.2011 23:14

Kto chce to zawsze oskarży ,nawet niewinną osobę Kaczyński powiedział żeby Komorowski chciał to by przełożył posiedzenie i te trzy osoby by żyły ? tak każdy rozumie brak dobrej woli Komorowskiego i nie przełożył polecieć musieli samolotem a nie pociągiem i nie żyją
Ale nie powiedział że ich zabił dał do zrozumienia że PO wszystko robiło żeby utrudnić innym posłom nie ze swojego ugrupowania życie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
barbram
 • barbram
 • 01.02.2011 23:01

Jak się kogoś chce to się go oskarży o wszystko i nawet artykuł się znajdzie żeby go obwinić .
Kaczyński nie oskarża Komorowskiego,tylko mówi że jakby przełożył posiedzenie Sejmu to by te trzy osoby żyły ,jak ktoś chce to zawsze może to tak zrozumieć żeby oskarżyć Kaczyńskiego .
Komorowski zawsze zrobi na swoim żeby tylko było nie tak jak PiS chce i zrobił ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lucek
 • Lucek
 • 01.02.2011 20:16

No i co, Panie Kolebuk! Widze,ze pojechal Pan dzisiaj walczyc z Putinem w judo!

Komentarz został ukrytyrozwiń
remik
 • remik
 • 01.02.2011 11:18

"Gdyby marszałek Komorowski nie był taki..."-Kaczyński
"Gdyby nie nóż wbity w plecy przez żydowską klikę..."-Hitler.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czemu brak chętnych do dyskusji - jak to zrobić ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.