Facebook Google+ Twitter

Kaczyński ostrzega: "Polska może stracić suwerenność"

"Hegemonia Niemiec i Francji doprowadziła już do utraty suwerenności przez Grecję. Niedługo to samo może spotkać i Polskę"- powiedział Jarosław Kaczyński w trakcie debaty sejmowej po expose premiera Donalda Tuska.

Sonda

Czy Polska może stracić suwerenność?

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaJarosław Kaczyński komentując expose, ostrzegł premiera Tuska przed wspieraniem lewicowych ruchów atakujących polską tożsamość narodową. "O takim scenariuszu marzyli zawsze wrogowie Polski, aby z narodu polskiego uczynić zwykłe plemię" - mówił Kaczyński. Prezes PiS przypomniał też, że wszelkie akty przemocy skierowane przeciwko polskim chrześcijanom, były akceptowane przez obecną władzę - informuje TVN24.

Jarosław Kaczyński zarzucił również Donaldowi Tuskowi, iż ten likwiduje praworządność w Polsce. Prawo i Sprawiedliwość nie zamierza się temu przyglądać bezczynnie: "Mnożą się skandaliczne przypadki brutalnego łamania praw ludzi - bicia ich oraz zamykania w zakładach psychiatrycznego. Dlatego w ramach przeciwdziałania PiS, postanowiliśmy stworzyć Biuro Interwencyjne Prawa i Sprawiedliwości z Zofią Romaszewską na czele. Jest to nawiązanie do najlepszych wzorców demokratycznych, takie mamy czasy! Będziemy tworzyć również z młodym pokoleniem "Front Oporu" przeciwko próbie zamknięcia sytemu politycznego przez PO" - powiedział Jarosław Kaczyński.

Wreszcie prezes PiS doszedł do kwestii polskiej suwerenności oraz niepodległości Polski, która w jego przekonaniu jest zagrożona. Przestrzegł premiera przed biernym przyglądaniem się rosnącemu w siłę sojuszowi Niemiec i Francji: "Grecja już straciła suwerenność. Tamtejsze władze bez zgody kanclerz Merkel nie mogą przeprowadzić nowych wyborów ani referendum".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (37):

Sortuj komentarze:

gość Grazyna
 • gość Grazyna
 • 30.11.2011 15:02

ty możesz ostrzegać przed sobą.Tyle złego co już uczyniłes dla Polski to strach myśleć.Dziadek już odpocznij, chyba,że naprawdę nie zdajesz sobie sprawy z tego co robisz i mówisz.SZKODZISZ POLCE!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
rusek
 • rusek
 • 20.11.2011 17:51

Panie Kaczynski Nie tylko Francja i Niemcy ale jeszcze jedno panstwo a z tamtej stronymoze byc jeszcze grozniej

Komentarz został ukrytyrozwiń
Znawca
 • Znawca
 • 20.11.2011 17:08

kaczka najadła się ziela i głupoty gada a przez jego kwakolenie to możemy naprawdę stracić suwerenność

Komentarz został ukrytyrozwiń
Li Fr
 • Li Fr
 • 20.11.2011 16:51

Jest coś w tym co mówi Pan Kaczyński. Może to zbyt mocne słowa, ale ma sporo racji. A Pan Palikot to widać taki showman, ekscentryk i krytyk Tuska. Z resztą i tak polityka chyba się nie wiele ma do stanu rzeczy w Polsce. Polska zachłystuje się często akurat tymi złymi rzeczami z zachodu, z Europy, niestety, poza tym w Polsce na każdym kroku wciąż jest widoczny taki komunizm. Nie wyjdziemy z tej komuny? Z tych komunistycznych nawyków? Czemu nie było dekomunizacji?

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
 • antek patelmitrz
 • 20.11.2011 07:59

wiadomości 24.pl też straciły suwerenność,nie można napisać tego co się myśli,wyłączam internet bo to wielka bzdura ,zacofana polska .

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
 • gorol
 • 19.11.2011 19:12

expose premiera bylo na poziomie.zas wystapienie kaczynskiego pozal sie boze.gdyby to wystapienie nazwac bulczeniem to rowniez na poziomie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Irena
 • Irena
 • 19.11.2011 18:14

@ Pismak - jesteś głupi wściekły i do "bulu" bezradny....

Komentarz został ukrytyrozwiń
pisMAK
 • pisMAK
 • 19.11.2011 17:39

rk @ jesteś na haju ? Megalomania ? góra 200 osób za to agresywni , używali wulgaryzmów i rzucali kamieniami .to patrioci ? to pisowska chuliganeria . Odkąd Kaczyński ich chroni czują się bezkarni .Dlaczego mają transparenty z logo zaprzyjaźnionych mediów ? Redaktor Naczelny Gazety Polskiej w każdym mieście utworzył grupy poparcia PiS wraz z kibicami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Roman, bo już dawno przejedzone

Komentarz został ukrytyrozwiń
pisMAK
 • pisMAK
 • 19.11.2011 16:19

A w Poznaniu były bojówki Sakiewicza z transparentami , antyrządowe hasła i co się Kaczyński wypiera ? On opłaca Nasz Dziennik.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.