Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15544 miejsce

Kaczyński: pakt fiskalny przyjęty? Głosowanie jest nieważne!

Sejm w środę nie miał problemu z przyjęciem ustawy zezwalającej na ratyfikację paktu fiskalnego UE. Spośród 438 posłów biorących udział w głosowaniu, 282 było za przyjęciem, 155 przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu.

 / Fot. Wikipedia, Autor: Rep. Dziennika Internetowego http://lublin.com.plPrezes PiS Jarosław Kaczyński, powiedział dziennikarzom na korytarzu sejmowym, że wynik głosowania dobrze ocenia - w tym sensie, jak dodał, że więcej niż 1/3 posłów "opowiedziała się przeciw". Jego zdaniem - z punktu widzenia polskiej konstytucji - ten "wynik jest nieważny". I zaznaczył - oczywiście, że zaskarżymy (ustawę) do Trybunału Konstytucyjnego. Podkreślił też stanowczo: "Kiedy przyjdzie do zmiany rządu, będziemy to traktowali jako non est, jako decyzję niepodjętą. Decyzje muszą być zgodne z konstytucją" - powiedział prezes PiS w Polskim Radiu.

Jarosław Kaczyński, od początku naszej unijnej integracji, jako twardy konserwatysta, eurosceptyk i nieustępliwy przeciwnik Unii Europejskiej, nie bierze udziału w podejmowaniu decyzji sejmowych, w sprawach istotnych dla Polski, dotyczących integracji unijnej. Biorąc pieniądze za zasiadanie w Sejmie w roli posła – reprezentanta narodu, nie zabiera głosu na sali obrad, choćby nawet krytycznego odnośnie do podjętych decyzji, lecz robi to na korytarzach sejmowych. Daje tym do zrozumienia, że poselskie pobory dają mu korytarze, nie Sejm.

Według prezesa Kaczyńskiego, Sejm głosował nad ustawą dotyczącą paktu fiskalnego, niezgodnie z Konstytucją. Tymczasem jest w błędzie. Głosowanie odbyło się zgodnie z proponowanym przez rząd - "trybem opisanym w art. 89 Konstytucji" RP. Artykuł 89 zakłada głosowanie w sprawie ustawy ratyfikacyjnej "zwykłą większością głosów".

Albo prezes PiS nie ma wystarczającej wiedzy na temat znaczenia poszczególnych artykułów Konstytucji RP, albo nie chce jej mieć. Zapowiada, że PiS zaskarży (ustawę) do Trybunału Konstytucyjnego. Szkopuł w tym, że Trybunał tą ustawą się nie zajmie. Tego rodzaju problem prawny nie leży w kompetencjach Trybunału Konstytucyjnego.

Zdaniem posłów PiS i Solidarnej Polski, którzy w Sejmie stanowili jedność w grupie przeciwników partii sejmowych wobec ustawy o pakcie fiskalnym, należałoby zastosować w tym przypadku art. 90 Konstytucji. Zgodnie z trybem tego artykułu Konstytucji, przyjęcie przez Sejm ustawy, która upoważnia prezydenta RP do ratyfikacji takiej umowy, odbywa się większością 2/3 głosów Sejmu; podobnie też Senatu. Jak zwykle widać i na tym przykładzie – PiS wyznaje zasadę: prawo jest po to, aby – jak to ktoś powiedział – je omijać, lub naginać dla swoich potrzeb.

Prezes PiS, zapytany przez dziennikarzy, czy nie boi się konsekwencji, gdy już jako przyszły szef rządu odrzuci pakt fiskalny, odpowiedział, że nie. Podkreślił, że ci, którzy boją się Unii, dostają pod każdym względem – jak to ujął - "po głowie, nikt się z nimi nie liczy, nawet nie próbują udawać, że się liczy". Według niego - strach przed Unią to "najbardziej niemądra polityka", jaką można stosować. "Oczywiście można za to dostawać ordery imienia różnych polakożerców, jak to się zdarzyło panu premierowi, ale Polska nic z tego nie ma" - powiedział szef Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński zauważył, że przyjęcie paktu fiskalnego jest związane ze sprawą wejścia Polski do strefy euro. Zaznaczył przy tym: "Nigdy nie zgodzimy się na wejście do strefy euro bez referendum, bez zgody Polaków w tej sprawie" – zapowiedział przyszły szef państwa polskiego, który przyrzekł mamie i bratu, że nim będzie.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (33):

Sortuj komentarze:

Co jeszcze przyrzekł ten "przykładny syn i brat"?będę mył uszy a ręce na kołdrze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdy PiS przegra najbliższe wybory/ a pewnie przegra/ Prezes ogłosi-"Glosowanie jest nieważne !!!!"-

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż z tego jak kłamliwe .
Tragedia to będzie jak pis dojdzie do władzy .
Ciekawe gdzie wyeksportują towary jak sąsiadów nienawidzą . Świńska górka już była jak ruski położyli szlaban na nasze mięso za arogancję rządów PiS + Samoobrona .
Idę spać ..boks w Anglii się skończył - nokaut !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pokaż mi polityka z czystą przeszłością. Co do argumentów to ja mam chociaż jakiekolwiek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy Ty wiesz ,że za PiS-u nie było globalnego kryzysu ? Nie zrobili żadnych reform .Co za porównanie ?
Aha , obniżyli podatki bogatym .
Argumenty sprzedajesz śmieszne . Mogła kupić to co teraz .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaczyński jak widać ,żyje i z głodu nie umiera , więc jakoś potrafi sobie poradzić w życiu ..... i owszem , ale czyim kosztem i jaki miał start ?
Tata Rajmund za komuny załatwił wszystko ,żyli jak pączki w maśle , nawet księżyc ukradli .
Poza tym żyje z publicznych pieniędzy ,zarabia krocie . Ma bizantyjski dwór . Samochody , ochroniarze wszystko z podatków .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko że za PiSu Twoja babcia mogła bez podwyżki kupic więcej niż teraz może z podwyżką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niepoprawni pl to pisowski portal , mogą wypisywać cuda-wianki !
Moja babcia mówi ,że nie zrobili nic , kompletnie nic .
Nawet jej emerytury nie podwyższyli przez 2 lata . Za Tuska dostaje co roku !

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Lech Polak - Tusk nie umie latać paralotnią, Palikot nie umie nurkować głębinowo, jak mają rządzić krajem? Kaczyński jak widać żyje i z głodu nie umiera więc jakoś poradzić sobie w życiu potrafi.

Podałem link do strony, gdzie pokazane są pozytywne aspekty rządów PiSu. Poprosiłem żebyś wykazał zbliżoną liczbę sukcesów PO i nie podałeś nic - nie potrafisz wymienić żadnych to po prostu powiedz.

Czy to jest normalne, że większość społeczeństwa czepia się partii która nie jest u władzy i są pobłażliwi dla grupy która robi ich w wała?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Bartłomiej Bąk. Ja mam takie oto wiadomości.

- "Co wiesz na ten temat? Jest znacznie więcej o tym Prawie i Sprawiedliwości, a która jest obecnie w sejmie z tym Jarosławem Kaczyńskim jako prezesem. Pytam się czego prezesem, mafii, czy mafii i sekty jednocześnie.

PiS powstało na przekręcie z Porozumienia Centrum (PC), Pazernych Cwaniaków(sławetne słowa Kaczyńskiego "teraz ku*r*w*a my" gdy wygrali wybory w 2007 roku).
Natomiast PiS to jest skrót tych słów: Przekrętów(złodziei) i Szubrawców
Poznaj mroczna przeszłość Jarosława Kaczyńskiego i jego brata Lecha za czasów Porozumienia Centrum- wpisz w wyszukiwarkę :
- FUNDACJA PRASOWA SOLIDARNOŚĆ
- Spółka TELEGRAF
- Spółka Srebro
- Sprzedaż EXPRES WIECZORNY
- Pożyczki dl Porozumienia Centrum
- UMORZENIE DŁUGÓW Porozumienia Centrum przez ministra Jasińkiego ."-

Zainspirowałeś mnie. Taki komentarz na ten temat znalazłem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.