Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: PiS będzie zasad konstytucji bronić!

Według Jarosława Kaczyńskiego pakt fiskalny jest sprzeczny z prawem unijnym. Czy podpisując ten dokument Polska zaakceptowała "proces rozmontowywania UE"?

 / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiPrzywódcy krajów Unii Europejskiej podpisali w Brukseli pakt fiskalny. Ma on za zadanie wymusić większą dyscyplinę w kierowaniu finansów publicznych.

- Pakt fiskalny jest umową międzynarodową, która jest sprzeczna z prawem UE w wielu punktach - ocenił Kaczyński na sobotniej konferencji prasowej na Zamku Królewskim w Warszawie dla Gazety Wyborczej. - Zmieniały się traktaty, zmieniała się pozycja poszczególnych państw, ale pewne reguły obowiązywały (...) Wchodzimy w sytuację, w której te reguły przestają obowiązywać. Z tej sytuacji będą korzystać najmocniejsi - dodał prezes PiS.

Kaczyński wspomniał również o tym, że w przypadku ratyfikacji paktu trzeba zastosować konkretny artykuł z Konstytucji, a mianowicie zezwolenie na przyjęcie umowy większością 2/3 głosów w Sejmie i Senacie.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

wojsik
  • wojsik
  • 04.03.2012 15:28

Kaczyński łatwo może pokazać różnym niedowiarkom że jest wielkim patriotą zdolnym do największych poświęceń dla Ojczyzny! Oto jadąc pociągiem [może kiedyś pojedzie] niech wsadzi przyrodzenie między bufory i zaśpiewa jak umie "JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA...] Dyrygować na zmianę mocą Hofman z Błaszczakiem i Brudzińskimn Do tego nadają się idealnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jaga
  • jaga
  • 04.03.2012 14:48

przeciez CHINAMI byl zafascynowany..maly dyktator..

Komentarz został ukrytyrozwiń
sos 38
  • sos 38
  • 04.03.2012 14:47

Kaczynski pokazal jakim premierem byl .i co zrobil....gadac to on potrafi na kazdy tamat ...fachowiec wszechstronnie uzdolniony,,PAMIETAJCIE....drugi Budapeszt chcial na sile TWORZYC...

Komentarz został ukrytyrozwiń
mag-el
  • mag-el
  • 04.03.2012 13:37

kaczynski jako urzedujacy premier podpisal sie pod uchwala sejmu w ktorej bylo napisane "panstwo polskie stalo sie wrogiem dla swoich obywateli" czy chcecie znow takiego premiera i panstwa?

Komentarz został ukrytyrozwiń
boro
  • boro
  • 04.03.2012 11:25

Ten mały człowieczek zaczyna mi przypominać jednego z wąsami malarza z Austrii ! To fanatyzm wichrzycielstwa ! Tego człowieka trza leczyć bo może doprowadzić do rozlewu krwi w Polsce ! Czy tego nikt nie widzi ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
lofas
  • lofas
  • 04.03.2012 07:52

trzeba podziwiac kaczynskiego rzekomo nieudacznik a najlepiej zna sie na prawie unijnym.to sie tuskowi rzadzi jak ma takiego doradce.sek w tym ze go nikt nie slucha ale jego czas dopiero nadejdzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
  • myNaród
  • 03.03.2012 22:14

Uwaga!! Wypowiedzi zwolenników PO łatwo poznać, bo zawierają kłamstwa i pomówienia (przykład Jakub) o przeciwnikach politycznych. Kłamstwa często prowadzą do śmierci niewinnych a pomówionych osób.
a bywa i tak, że kłamstwa nawołują bezpośrednio do morderstw. skrajnym przykładem jest tutaj
andrzej szerszeń Dzisiaj 17:42, który wpisem "... żołnierze przeklęci gdzie jesteście ,macie jeszcze robotę do wykonania !!!!!!!" wprost nawołuje do morderstwa. tym panem powinna zająć się prokuratura.
Mój wpis proszę traktować jako donos prokuratorski. A hej!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jacek
  • jacek
  • 03.03.2012 21:44

andrzej szerszeń Dzisiaj 19:33
a mnie interesuje czym była(a może jeszcze jest) twoja matka i
czym był(a może jeszcze jest) twój ojciec.
skoro milczysz i zmieniasz temat, widocznie się wstydzisz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
max
  • max
  • 03.03.2012 20:46

To kiedy taczkujemy tą POwską"Mierzwę "; wiosna to chyba najlepszy okres by to g ... zutylizować!?

Komentarz został ukrytyrozwiń
andrzej szerszeń
  • andrzej szerszeń
  • 03.03.2012 19:33

Kochany Jacku i Jakubie ciekawi mnie ile używacie wazeliny przed spotkaniem z tym miłym bezzębnym człowieczkiem i radzę się nisko nie schylać !