Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: Platforma nie może rządzić za pomocą rozporządzeń

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-30 09:33

Jarosław Kaczyński uważa, że ogłoszona przez Platformę Obywatelską koncepcja rządenia rozporządzeniami, jest niewykonalna. Prezes PiS powiedział w Sygnałach Dnia w Programie 1 Polskiego Radia, że wynika to z zapisów ustawy zasadniczej.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, rządzenie rozporządzeniami jest sprzeczne z Konstytucją. Według prezesa PiS, Platforma już wcześniej okazywała brak szacunku dla kodeksu postępowania karnego, regulaminu Sejmu i obyczajów parlamentarnych.

Jarosław Kaczyński dodał, że nie ma najmniejszych przesłanek, by twierdzić, iż prezydent nadużywa weta wobec ustaw przyjętych przez Sejm. Prezes PiS powiedział, że Lech Kaczyński jedynie działa, i będzie działał, zgodnie ze swoimi przekonaniami o tym co stanowi interes narodowy i społeczny. To oznacza, że będzie wetował ustawy, które budują monopole medialne, i wzmacniające antysocjalną politykę, biorącą pod uwagę wyłącznie interes najzamożniejszych.

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu posłowie nie zdołali uchylić weta prezydenta do ustawy medialnej. Kilka dni temu Lech Kaczyński zawetował nowelizację tak zwanej ustawy kominowej, dzięki której szefowie spółek Skarbu Państwa mogliby zarabiać podobnie jak szefowie firm prywatnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.