Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21970 miejsce

Kaczyński: Płonąca ambasada rosyjska była nieudolną prowokacją

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Polska The Times" komentował m.in. wydarzenia z 11 listopada, porównywał PO do SLD, opowiadał o planach PiS po dojściu do władzy i zapowiedział wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz (z tyłu) / Fot. Bartek Syta/PolskapresseW wywiadzie dla "Polska The Times" Jarosław Kaczyński przekonuje, że atak na rosyjską ambasadę 11 listopada był "nieudolną i prymitywną prowokacją". Według prezesa PiS budynek został celowo niewystarczająco zabezpieczony, aby później ktoś mógł straszyć społeczeństwo "strasznymi pisowcami". "Próba przypisywania nam odpowiedzialności za te wydarzenia jest bardzo nieudolną propagandą, chyba już tylko dla tych, którzy wierzą we wszystko, co powie Platforma" - komentuje Kaczyński. Według niego, spalenie budki strażników ambasady rosyjskiej nie jest podstawą do rozwiązania stowarzyszeń organizujących marsze, ponieważ "w tym miejscu to policja całkowicie zawiodła".

Prezes PiS stwierdził, że "lewicowa" Platforma Obywatelska stosuje niebezpieczny, a zarazem bardzo popularny w Europie zabieg, polegający na nazywaniu "faszystą" każdego, kto nie ma poglądów lewicowych. Kaczyński uważa, że PO chce "rozstać się z demokracją".

Zapytany o to, czy pod jego rządami nie doszłoby do zamieszek odpowiada, że nie może obiecać, że chuligani od razu znikną, ale przypomina, że 2006 rok, kiedy u władzy był PiS, był najspokojniejszym rokiem od 1989 r. Podkreślił również, że należy pamiętać o zabezpieczaniu ambasad, szczególnie rosyjskiej. Kaczyński wierzy, że w przypadku jego dojścia do władzy, Polacy będą świętować 11 listopada w jednym marszu.

Prezes PiS uważa, że Polska byłaby krajem dużo bogatszym i sprawniej kierowanym, gdyby na początku lat 90. dokonano głębszych zmian. Powstała jednak "antyrozwojowa" warstwa panująca, czyli establishment. W systemie tym bardzo ważną rolę odgrywa Platforma Obywatelska, która rezygnując z programu naprawy Rzeczpospolitej, weszła w dawną rolę SLD. Według Kaczyńskiego obecna Polska w pewnych elementach przypomina Trzeci Świat.

Jarosław Kaczyński podkreśla, że państwo musi wziąć odpowiedzialność za dzieci, dlatego PiS rozważy wprowadzenie m.in. bonów rodzinnych. Jego partia przygotowuje również projekty mające zwiększyć zatrudnienie, a także zamierza walczyć z "lobby deweloperskim". Prezes PiS chciałbym m.in. aby opłaty za wynajem jednocześnie pokrywały raty za kupno mieszkania (model austriacki).

W wywiadzie Jarosław Kaczyński odniósł się też do kwestii katastrofy smoleńskiej. Szef PiS po raz kolejny podkreślił, że przyczyny tej tragedii musi wyjaśnić neutralna politycznie komisja. Według niego jej stworzenie będzie możliwe dopiero po zmianie władzy. Kaczyński podkreślił, że jeszcze wiele kwestii wymaga wyjaśnienia. "Gdy przyjrzymy się temu, co stało się z tą brzozą, to automatycznie pojawiają się wątpliwości, czy skrzydło Tu-154 mogło się rozpaść przy zderzeniu z brzozą. Tu nawet nie trzeba naukowca, by mieć wątpliwości. Proszę zobaczyć, jak zostały rozprute wielkie wieże World Trade Center, gdy uderzyły w nie dwa boeingi 11 września 2001 r.(...) Skoro więc nie była to brzoza, rodzi się pytanie, co?" - komentuje Kaczyński. Prezes PiS zaznaczył również, że "nie ma powodów, aby nie ufać" Antoniemu Macierewiczowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Magda Wieczorek - Oczywiście, mamy na temat polityki dziejącej się w kraju całkowicie odmienne zdania. Ale - czy ani się wczoraj urodziła i nie widzi na własne oczy, że:
tragiczne skutki tego lotu wynikły z narastających całymi latami (nie wykrytych również za rządów PiS) błędów techniczno-organizacyjno-dowódczych w pułku lotniczym i ostatecznie - desperackich prób lądowania pod presja czasu (zdazyc na uroczystości) ale idea tego lotu zrodziła się (w opozycji do ustaleń międzyrządowych) w kancelarii ówczesnego prezydenta, którego trudno posądzić o samodzielność polityczną w bliźniaczym tandemie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotr Lisiewicz z GPC w roli zaśpiewajły zachęcający tłuszczę do spalenia kukieł Putina, Kaczora Donalda i Komoruskiego przy płocie rosyjskiej ambasady w "miesięcznicę męczennicę" na filmie dostępnym w ramach projektu "Solidarni2010" to oczywisty abstrakt odrębności powyższych zdarzeń od niejakiego Kaczyńskiego Jarosława... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Śmieszne, naprawdę jedni warci drugich ;/ Lewicowa PO a za chwilę sam opowiada o jakichś bonach rodzinnych. I to przedziwne nawiązanie do WTC, które zwyczajnie ktoś wysadził w powietrze, chyba, że o to mesje Kaczyńskiemu chodzi ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Atak na budkę jest jednoznaczny z atakiem na ambasadę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jerzy, ciekawe skąd wiesz, że chcieli podpalić ambasadę. Płonęła tylko budka.
Czy ty czasem nie jesteś jednym z tych Po- chuliganów, którym się nie udało podpalenie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chuligani, zwolennicy PO podpalili ambasadą rosyjską, aby odpowiedzialnością obarczyć Prawo i Sprawiedliwość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nieudolną i prymitywną prowokacją . Zgoda ! Kaczyński spaprał robotę . Wiedział o planowanych zadymach .
Uciekł do Krakowa a tu tylko spaliła się budka strażnika .
Znając stosunek PiS do Rosji miała się spalić cała ambasada ?...tak to określił " płonąca ambasada "

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo co chciała pani przez to powiedzieć- " 4 lata przed katastrofą samolotową autorstwa braci Kaczyńskich"- bo to coś nowego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Zapytany o to, czy pod jego rządami nie doszłoby do zamieszek odpowiada, że nie może obiecać, że chuligani od razu znikną, ale przypomina, że 2006 rok,kiedy u władzy był PiS, był najspokojniejszym rokiem od 1989 r."

Ha ha ha zaśmiała się żaba i zdechła; 4 lata przed katastrofą samolotową autorstwa braci Kaczyńskich, która dała asumpt do nazywania rządu RP zdrajcami i rozpoczęła wrogą kampanię przeciw każdemu, kto na Krakowskim Przedmieściu nie wiesza się na krzyżu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jarosław, jak JP II jest nieomylny :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.