Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: PO musi przeprosić, inaczej nie będzie współpracy

- Nie będę współpracował z nikim, kto był nie w porządku wobec mojego brata i innych poległych - mówi w rozmowie z Rzeczpospolitą Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński i Bronisław Komorowski przed prezydencką debatą / Fot. PAPW obszernym wywiadzie udzielonym "Rz" prezes PiS podsumował kampanię wyborczą, a także opowiadał o swoich politycznych planach na najbliższą przyszłość.

Na pytanie dziennikarza gazety o to jak będzie wyglądała współpraca PiS z PO, Kaczyński odpowiedział: "Pierwszym warunkiem jest zaniechanie języka agresji, który uniemożliwia jakąkolwiek współpracę. Jeśli się używa sformułowań „jaki prezydent, taki zamach” albo „tylko ślepy snajper by nie trafił”, to znaczy, że trzeba by było najpierw przeprosić".

"Pan oczekuje przeprosin ze strony całej Platformy, Tuska czy Komorowskiego?" - dopytywał Michał Szułdrzyński z "Rz".

"Chodzi o mojego brata. Nie będę współpracował z nikim, kto był nie w porządku wobec mojego brata i innych poległych. Bo zachowania wobec nich były haniebne, one politycznie i moralnie wykluczają współpracę. Absolutnie wykluczam mój udział we współpracy do czasu jakiejś daleko posuniętej ekspiacji z ich strony" - odpowiedział Jarosław Kaczyński.

Polityk PiS zaznaczył, że współpraca PiS i PO na poziomie eksperckim jest niezbędna. Nie ma jednak szans na współpracę polityczną "bez wyraźnego przepraszam".

Cały wywiad można przeczytać w serwisie rp.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (102):

Sortuj komentarze:

Przerażeniem ogarnia zacietrzewienie i brak tolerancji wyznawców jedynie słusznej politycznej linii. Źle wróży tolerancji i szermowanej na lewo i prawo "Polska jest najważniejsza". Czyja..... Twoja? Moja? Wasza? A może wspólna - określona granicami, kulturą i tradycją. A może NASZA?, Twoja i Moja. Dopisałbym coś jeszcze wzorem niektórych "prawomyślnych" (nie mylić z opcją polityczną), ale są granice, których nigdy nie przekraczam. Chyba coś z klasyki. Marność nad marnościami.
@ Marto, masz 100% rację. Personifikowany głos i personalna odpowiedzialność. A nie zakulisowe pierwsze i następne miejsce dla miernot politycznych mających zawsze zagwarantowane dolce vita, bo słupki wysoko sięgają. Nie dla populistów i wiecznych dreptaczy sejmowych korytarzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PiS sie nigdy nie myli !!!! Skoro napisano takie komentarze to były one prawidłowe, ot co !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Otóż to Marto. Ja mam wrażenie, że tragedię chce się zawłaszczyć, zapominając o tych, którzy szli inną drogą niż śp. poseł Gosiewski czy Aleksander Szczygło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Nie będę współpracował z nikim, kto był nie w porządku wobec mojego brata i innych poległych - mówi w rozmowie z Rzeczpospolitą Jarosław Kaczyński. "

Wśród "innych poległych" był poseł PO Sebastian Karpiniuk, na którego przeciwnicy polityczni wylali niejeden kubełek pomyj. Do dziś na oficjalnej stronie PiS można znaleźć niewybredne komentarze sympatyków partii pod jego adresem. Może warto zrobić tam porządek?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto to dla przypomnienia (nie tylko zresztą dla Pani) [ http://www.youtube.com/watch?v=df7Ia5V62ic ]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto podpisuję się pod tym co Pani napisała.Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Janie, marzę o tym, żebyśmy się przestali zachowywać jak pijane dzieci we mgle. Nie walczmy ze sobą, walczmy o siebie. Zacznijmy od jednomandatowych okręgów wyborczych - to metoda sprawdzona w krajach, do których tak chętnie jeździmy "za chlebem". Niektórzy już wzięli się do dzieła:
http://www.jow.pl/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Platforma robi wszysto żeby nie robić NIC! Przypomnę iż podczas niedzielnego sukcesu marszałka Tusk zapowiedział'' od poniedziałku bierzemy się do ciężkiej pracy.'' Witold on tak chyba na poważnie czy jak? I poszło najpierw działania osłonowe a więc Palikot ki jego idiotyzmu i już prasa ma żer. Potem wzięli się za TVP bo to jest najwazniejszy ?problem Polski. Ale twórcy ich wygwizadali to dawaj kolejny temat zastępczy KRZYŻ na Krakowskim Przedmieściu bęc harcerze sprawę wzieli w swoje ręce to niestrudzony nowy marszałek jeszcze konsumował Tragedię Smoleńską walcząc z FOTELAMI posłow PIS-u ale że ci oznajmili iż od września fotele będą do ''zasiedlenia'' to bęc. Usłużny Sekuła przewodniczący komsji hazardowej oznajmił dziś że ma już przygotowany Raport/sic/ Daje tydzień posłom na lekturę furda ze nie wszuscy jeszcze przesłuchani a termin prac upływa 30 września grunt aby Wystrzelić i teraz już media maja temat. I to są fakty a nie teoria spiskowa. I tak o to rząd działa acha ta zamrażarka budżetówki da 800mln to uratuje budżet!!?? Brawo TUSK i jego akolici.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Marto tak było w Polsce pzpr-owskiej, I,II,III i IV RP i tak będzie w POlsce obecnej. Pani ciągle marzy o jakichś cudach abo gruszkach na wierzbie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja żyłam w IV RP, w której za plecami obywateli prowadzono takie rozmowy:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Stenogram-z-nagrania-proby-przekupienia-Renaty-Beger,wid,8524969,wiadomosc.html?ticaid=1a854

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.