Facebook Google+ Twitter

Kaczyński po ogłoszeniu wyników sondaży: gratuluję zwycięzcy

- Gratuluję zwycięzcy - stwierdził po ogłoszeniu wyników sondaży Jarosław Kaczyński. - Chciałem podziękować tym, którzy wzięli udział w tych wyborach, w szczególności tym, którzy nas poparli. Polska się zmieniła i naszym zadaniem jest z tej zgromadzonej siły skorzystać.

Jarosław Kaczyński w sztabie PiS / Fot. PAP- Musimy Polskę zmieniać, musimy być zmobilizowani, musimy zwyciężyć - powiedział prezes PiS. - Dziękuję wolontariuszom, członkom komisji wyborczej. Wzywam tych drugich, aby byli uważni podczas liczenia głosów - dodał Kaczyński.

- Chciałbym wspomnieć tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. Mojego brata i innych. Zawiesiliśmy tę sprawę na czas wyborów, ale musimy wyjaśnić tę sprawę. Z męczeńskiej śmierci mojego brata wyrosła nowa jakość w polskiej polityce. Powrót do patriotyzmu - powiedział Kaczyński.

- Mam nadzieję, że nie zabraknie Was podczas kolejnych kampanii, bo musimy zmieniać Polskę. Polska jest najważniejsza - zakończył Kaczyński, zwracając się do swoich zwolenników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (23):

Sortuj komentarze:

a żeby było już całkiem równo, to może przenieśmy ich też na Wawel...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Śmierć męczeńska - śmierć poniesiona w imię idei i przekonań, zazwyczaj zadana przez osoby trzecie w wyniku ich nagłego działania lub stosowania przemocy i tortur.
Przepraszam, że używam takiego źródła jak wikipedia, ale biorę po prostu pierwsze z brzegu. W imię jakich idei i przekonań zginął Kaczyński? Męczeńska śmierć jest chyba bardziej z wyboru a nie przez przypadek... Fakt mogę powiedzieć, że to była tragedia, że wielkie nieszczęście... Ale ani męczeństwa ani bohaterstwa nie ma tam i nie będzie.

A nawet jeśli się mylę i ta śmierć będzie zwana męczęńską, to ci co zginęli razem z byłym prezydentem to też męczęnnicy czy nie? Wszak lecieli w tym samym celu

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Patrycja Kaczyński powiedział o męczeńskiej śmierci jego brata....czyli o śmierci w służbie narodu, w moim odczuciu jak najbardziej użył odpowiedniego słowa. Pozdr.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No nie daje. :) Piszę ostro ale może do niektórych dotrze.

Ja sam widzę jaką krzywdę robi się i robiło Kaczyńskiemu tylko po to, żeby wygrała inna opcja polityczna. Dla takich mącicieli Polska nie była ważna, ją mieli gdzieś. Ważne było by każdym możliwym sposobem uwalić rywala/li. A tu trzeba zawsze pamiętać by nie niszczyć dobra wspólnego jakim jest Polska dla celów politycznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adamie to prawda, że żyjemy w "kraju ślepców", ale nie daj się ponieś emocjom.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie rozumiem niektórych, czego się czepiacie? Czego ci głupi dziennikarze się czepiają? Nie wolno poruszać tej sprawy? To ma być tabu? Naprawdę niektórzy są tak naiwni, że nawet nie dopuszczają możliwości analizy tej tak ważnej dla Polski sprawy? Zginęło tak wielu mądrych Polaków i co i tak mamy do tego przejść do porządku dziennego? Ja już nie mówię o naiwności ludzi, którzy od razu tak jakby wyrzucając śmieci mówią, że to był tylko wypadek i do razu to wiedzą i nic nie podejrzewają, wszystko dla nich jasne, wypadek. Żenujące. Wezwali wam ojca na komendę, po pół godzinie się okazuje, że wasz ojciec nie żyje, miał wypadek, potknął się i upadł jak Pyjas, spadł ze schodów i co wierzycie tak od razu (mogło tak być? mogło!)? Czy może po prostu macie to gdzieś? No przecież tak łatwiej powiedzieć.

Czemu się mówi o jakimś graniu katastrofą? Oszaleli niektórzy? Kaczyński mówi: "głosujcie na mnie bo mój brat zginął"??? Nie rozumiem tego. W wyniku katastrofy Smoleńskiej rzeczywiście wielu Polaków wróciło do patriotyzmu i polskości i to była dobra rzecz. Kaczyński tylko powiedział coś co było prawdą. A nowa jakość, która mam nadzieję się utrzyma to nawrót do postawy wobec państwa polskiego: "Polska jest najważniejsza". To przed katastrofą nie zawsze tak było. Ile było żenujących nawalenek różnych pajaców politycznych, którzy woleli zamiast działać dla Polski to dowalać w chamski sposób oponentom politycznym, tylko dlatego, że ten jest z tej partii a tamten z innej (tak jakby to wobec nadrzędności narodu polskiego wobec wszystkich innych wartości miało jakiekolwiek znaczenie)?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak Im łatwo przez gardło przechodzą słowa "męczeńskiej" bohaterskiej", no ale lata treningu w rzucaniu sloganami robi swoje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdy dziś wracałem do Warszawy, na wielu latarniach w Łukowie "wisieli Komorowski i Kaczyński". Na większości Komorowski wisiał wyżej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

niektórzy ładnego młynka kręcą jak się dowiedzieli, kto koło nich leży

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ani męczeńska, ani bohaterska. Męczennicy i bohaterowie w grobach nam się pewnie przewracają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.