Facebook Google+ Twitter

Kaczyński podczas marszu: Nie zgadzamy się, by nas oszukiwano

Po godzinie 18, spod pomnika Wincentego Witosa na pl. Trzech Krzyży w Warszawie, wyruszyli przeciwnicy reformy emerytalnej, którą niedługo wprowadzi PO. Marsz zakończy się pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

Sonda

Wręczyłeś Donaldowi Tuskowi czerwoną kartkę?

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w otoczeniu polityków i sympatyków PiS podczas zbiórki na Placu Trzech Krzyży. Zebrani trzymają czerwone kartki, które w ramach protestu mają pokazać rządowi PO-PSL przed Kancelarią Premiera. / Fot. PAP/Paweł SupernakJak podaje Interia, marsz rozpoczął się od przemówienia Jarosława Kaczyńskiego. Wcześnie prezes PiS zapowiadał, że protest jest po to, aby "powiedzieć, że nie zgadzamy się na to, żeby nas oszukiwano".

W trakcie inauguracji środowego marszu, lider PiS mówił: "Polacy zostali oszukani. Będziemy protestować przeciwko reformie i innym wydarzeniom, które mają miejsce w naszym kraju. Protestować będziemy przeciwko temu, by władza oszukiwała obywateli". Kaczyński podkreślił także, że "trzeba mieć władzę, która nie jest zależna od możnych", jest uczciwa i patriotycznie nastawiona.

Wśród zebranych w Warszawie zobaczyć można było transparenty z takimi hasłami, jak: "Brońmy swoich praw", "Ręce precz od emerytur", "Rodacy! Przestańcie wierzyć oszustowi Tuskowi", "Władza wasza, bieda nasza", "Żuj gumę Donald. Naród zrobiony w balona", "NIE dla 67". Hasłem używanym w promocji protestu jest "Bądź aktywny - Polska to Twój kraj".

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (39):

Sortuj komentarze:

-ono-
 • -ono-
 • 15.03.2012 09:01

Zgadzam się i popieram wypowiedź Kazimierza Nalewaj Dzisiaj 07:27, a w szumnej zapowiedzi wczorajszego pochodu szła młodzież 60/70 letnia o twarzach znajomych z pod "afery krzyża".Panie i Panowie z PIS-u, to była żenada.

Komentarz został ukrytyrozwiń
JW@
 • JW@
 • 15.03.2012 08:00

Panowie - Nalewaj i Kan ,oboje powinniścieie zadbać o zdrowie psychiczne!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prezes raczej doznał zawodu. Nie była to zbyt imponująca manifestacja/ nawet przy wsparciu "kaczej Solidarności' i " Legionu Radia Maryja" Na władzę chyba trzeba będzie poczekać/być może nawet do XXII wieku/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jarosław Kaczyński powinien zająć się swoim zdrowiem bo mi się wydaje żę u nigo jest coś nie tak pod sufitem.Uważa się za coś więcej niż rządzący premier,który odpowiada za finanse państwa a szanowny pan Kaczyński nawet nie potrafi zarządzać swoją partią.Niech zajmuje się sprawami w sejmie a nie na ulicy bo tam jest miejsce na dyskusje a nie wygłaszać bzdur z takimi samymi buntownikami jak jest On sam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kim dzonk kacz
 • kim dzonk kacz
 • 14.03.2012 22:09

do pracy rodacy do fabryk do roli
wracajcie mohery a jak tusk pozwoli
zaczniemy pracowac,niechaj wre robota
co tam swieta co wolna sobota

Komentarz został ukrytyrozwiń
kim dzonk kacz
 • kim dzonk kacz
 • 14.03.2012 21:46

do pracy rodacy do fabryk do roli

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jacek
 • Jacek
 • 14.03.2012 21:39

Zwolennicy PiS MAJĄ informacje z pierwszej ręki od Rydzyka : Tusk sprzedaje Polskę , wyprzedaje majątek , zdradza i tak powtarzają, i uznają za świętą prawdę bo to mówi sukienkowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kłos
 • Kłos
 • 14.03.2012 21:32

Jak się panie Mirku wypowiadasz o lberaliźmie,to zadaj sobie pytanie Co tojest liberalizm?? Kto to jest LIBERAŁ. Naprawdę to nie jakiś faszyzm. Liberalizm to jedna z teorii rozwoju gospodarki. Bez niej nie ma mowy o swobodnym rozwoju gospodarki. Jak kazda forma doktryny gospodarczej, również posiada pewne cechy ujemne (choćby powstawnie nadmiernych w dochodach róznic społecznych). Stąd pytanie ile ingerencji państwa a ile swobody gospodarczej. I jeszcze jedno,bez wspólnej polityki zagranicznej z Unią jesteśmy dla takich potęg jak Rosja kompletnym zerem. Obecnie w rywalizacji światowych potęg i ich potencjału militarnego, bez Unii jesteśmy zaściankiem Europy bez żadnych szans na jakikolwiek rozwój.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karzeł
 • Karzeł
 • 14.03.2012 21:30

Ależ "Rafi Ratschek" to Rafał Raczek ,Polak jak najbardziej choć biedak tego się wstydzi w Dortmundzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
><
 • ><
 • 14.03.2012 21:26

@@@ Rafi Ratschek - nie ładuj się w nasze Polskie sprawy. To nasza Polska sprawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.