Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

124214 miejsce

Kaczyński: Podtrzymuję swoje zeznania. Chcę konfrontacji

Płk Jerzy Smoszna, były lekarz prezydenta zaprzecza, by kiedykolwiek powiedział, iż wizyta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu jest nieprzygotowana przez MSZ. Jarosław Kaczyński podtrzymuje swoje zeznania i chce konfrontacji w prokuraturze.

 / Fot. PAPW opublikowanych przez TVN raportach przesłuchań Kaczyńskiego w prokuraturze, znalazła się wypowiedź prezesa PiS, w której stwierdza on, że wizyta prezydenta Lecha Kaczyńskiego była nieprzygotowana. Kaczyński twierdzi, że otrzymał taką wiadomość od płk. Jerzego Smoszny, byłego lekarza prezydenta, któremu taką informację miał przekazać Mariusz Kazana, Dyrektor Protokołu Dyplomatycznego MSZ.

"W żadnej rozmowie z prezesem PiS nie powiedziałem, że wizyta prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest nieprzygotowana ze strony MSZ-u. Prokuratorom zeznam to samo - powiedział jednakw rozmowie z TVN24 płk Jerzy Smoszna.

Smoszna wyjaśnia: "Usłyszałem od dyrektora Kazany jedynie, że w nomenklaturze dyplomatycznej wizyta prezydenta będzie wizytą prywatną i dlatego on chce lecieć tam z nim, by wszystkiego dopilnować - wyjaśnia płk Smoszna.

Były lekarz prezydenta spotkał się już z żoną i córką Mariusza Kazany i przeprosił je za słowa, które rzucają złe światło na wspaniałego i bliskiego im człowieka. "Opublikowana wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego bezpośrednio dotyka i krzywdzi" - powiedział Smoszna w rozmowie z TVN24. Zadeklarował też, że chętnie stawi się w prokuraturze, by jeszcze raz złożyć wyjaśnienia.

Swoją wersję zdarzeń podtrzymuje cały czas Jarosław Kaczyński i oczekuje konfrontacji. "Pod groźbą odpowiedzialności karnej powtórzę to, co mówiłem".

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

mangusta Gdynia
  • mangusta Gdynia
  • 12.03.2011 23:17

WIDAĆ-SŁYCHAĆ-I CZUĆ!!!ZE; ZLIKWIDOWANO SZKOŁY SPECJALNE DLA MŁODZIEŻY !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roma Kowalska
  • Roma Kowalska
  • 30.01.2011 02:36

Kolebuk nic dziwnego, że przywołujesz nazistów i Hitlera, skoro fizjonomia która cię reprezentuje przypomina gestapowca; więc nic dziwnego też, że bliższy ci jest wnuk dziadka z wermahtu !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
fan
  • fan
  • 28.01.2011 11:34

po badaniach zabraknie kandydatów.Zresztą my możemy głosować tylko na ludzi z listy.Czyli wybiwrać złego ze złych

Komentarz został ukrytyrozwiń
Grześ
  • Grześ
  • 17.01.2011 08:25

Pan Prezydent zabrał na pokład samolotu za dużo "małpek" i musiało dojść do tragedii , a Pan Jarek i tak wie swoje , szkoda tylko , że nie poleciał z bratem - wtedy wszystko by zobaczył na własne oczy i dziś nie żądał głupich konfrontacji i śmiechu z Polski na arenie międzynarodowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zuzka
  • Zuzka
  • 14.01.2011 14:37

Coś bardzo złego dzieje się z prezesem Kaczyńskim.Proponuję, im wczesniej tym lepiej udać się na leczenie do Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, przecież to blisko i nie trzeba lecieć samolotem,Adres: Sobieskiego 9.Bardzo dobrzy specjaliści pomogą napewno!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
zen
  • zen
  • 19.09.2010 10:47

po co konfrontacja? kaczyński i tak będzie mówił wspak

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.09.2010 13:12

"Dostaje się też Kaczyńskiemu za katastrofę smoleńską i krytykę Okrągłego Stołu. Według felietonisty, porozumienie z komunistami jest tym dla PiS, czym dla nazistów był Traktat Wersalski. Jednocześnie jednak uspokaja, że nam dyktatura nie grozi. "Prawdziwy Hitler miał w antywersalskiej polityce historycznej groźne polityczne narzędzie, podczas gdy nasz dupowaty Hitler już o Henrykę Krzywonos może się potknąć w swoim nieudolnym marszu do władzy" - pisze Michalski.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.09.2010 19:11

Popieram propozycję Tymoteusza. Kierowca pojazdu mechanicznego musi pozytywnie przejść testy psychotechniczne. Kierujący partią, poseł głosujący za ustawami mającymi olbrzymie konsekwencje dla losów narodu, kierujący rządem, pracami Sejmu - tym bardziej. Poszedłbym dalej. Każdy kandydat na parlamentarzystę powinien takie badania przechodzić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem za pełnymi badaniami psychiatrycznymi osób publicznych.
Może na ten przykład przed zaprzysiężeniem na posła RP?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ogłupiana
  • Ogłupiana
  • 17.09.2010 11:55

ktos kłamie czy też ktos wydał rozkaz?
Ile odwaracań wytrzymuje ogon kota?