Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: politycy, broniący raportu Millera, łżą i manipulują faktami

Po publikacji wyników ekspertyz Instytutu Sehna w Krakowie na nowo rozgorzała dyskusja o katastrofie smoleńskiej. Lider PiS, a także Małgorzata Wassermann uważają, że powinna zostać powołana nowa komisja. Okazuje się też, że nikt nie chce się przyznać do rozpoznania głosu gen. Błasika w kabinie pilotów TU-154.

 / Fot. Aargambit/wikimedia/CC-BY-3.0Po publikacji ekspertyzy Instytutu Sehna w Krakowie w sprawie katastrofy smoleńskiej ponownie zabrał głos Jarosław Kaczyński. W wywiadzie zamieszczonym na internetowej stronie PiS, przewodniczący partii mówi, że śledztwo powinno się zacząć od początku. Politykom broniącym tez zawartych w raporcie Millera, zarzuca łgarstwa, insynuacje i manipulacje faktami, a ich obronę nazywa "wyjątkowo wręcz łajdacką".

Kaczyński ponownie podkreśla fakt odpowiedzialności Rosjan, którzy nie zamknęli lotniska na wyraźne polecenie Moskwy i do końca utwierdzali załogę tupolewa, że są na właściwej ścieżce i kursie, zachęcając ja tym samym do lądowania. Neguje zarzut wywierania przez kogokolwiek nacisków, gdyż jedynym uprawnionym do podejmowania decyzji jest dowódca załogi.
Odnosząc się do obecności w kokpicie gen. Błasika, lider PiS jeszcze raz podkreśla, że nie ma na to żadnego dowodu, a komisja Millera przyjęła to twierdzenie na podstawie ustaleń Rosjan, których wiarygodność jest zerowa.

Dodaje też, że tę obecność próbuje się udowodnić w absurdalny sposób: "skoro nie ma dowodu, że generał był w kokpicie, to należy uznać, że był". Bez jakichkolwiek dowodów próbuje się też wmówić obecność w kokpicie gen. Buka.
Konkludując, Kaczyński stwierdza, że należy też wyjaśnić zaciekłość ataków na pilotów gen. Błasika i prezydenta Kaczyńskiego oraz skąd taki strach przed dochodzeniem do prawdy. Kaczyński wyraził nadzieję, że historycy i państwo polskie za jakiś czas wyjaśnią motywy tego typu szczególnych działań.

Małgorzata Wassermann w rozmowie z rmf24.pl stwierdza, że istnieją uzasadnione podstawy, by powołać nową komisję, gdyż komisja Millera się skompromitowała. Polemizując z rzecznikiem rządu Pawłem Grasiem, który stwierdził, że nie ma przesłanek do wznowienia prac komisji, Wasserman mówi: "podstawą raportu (komisji Millera) jest odczyt z czarnej skrzynki. Jeżeli ten odczyt się nie pokrywa, to znaczy, że podstawa raportu została podważona, a tym samym istnieje konieczność podjęcia tych badań na nowo przez kompetentne osoby".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

zibi
 • zibi
 • 05.04.2012 17:31

herr Kraszewski , nie bylo slychac uderzenia skrzydla w brzoze ale doskonale bylo slychac wybuch, twojej glupoty , nalezaloby przeprowadzic badania nad stanem twego zdrowia psychicznego .Hej gasteibater , wiem ze tego typu badania sa tan drogie i niestac cie na to . Przyjezdzaj do Polski , zrobia ci za darmo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
orzel bialy
 • orzel bialy
 • 22.01.2012 16:19

takze uwazam ze panstwo jest byle jakie.istnieje kilka osrodkow wladzy oprocz wladzy wybranej w demokratycznych wyborach.wladza cysorza jara wybawiciela-byle jaka opozycja blokujaca wszelkie dzialania rzadu-organizator wszelkiego rodzaju obstrukcji pikietow marszy stawiania pomnikow byle komu przyglupawych konferencji prasowych .wladza ojca walczacego przeciw wszelkiemu postepowi w kraju -elektorat to ludzie w podeszlym wieku ludzi nauczonych posluszenstwa wzgledem ojca, zacofanych fanatykow, nietolerancyjnych wyznawcow wiary ojca dyrektora,ludzi nieszczesliwych wyzyskiwanych i manipulowanych

Komentarz został ukrytyrozwiń
juhas
 • juhas
 • 22.01.2012 14:13

do cysorza zbawiciela:joch je jo tys je ty joch pos lowce a ty wsy

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa
 • Ewa
 • 22.01.2012 14:10

Wreszcie do BYLE jakości Państwa trzeba się przyznać ,jeśli się ma jeszcze resztki przyzwoitości

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
 • jędrzej
 • 22.01.2012 13:15

opowieści macierewicza nudzą nawet pisiaków bo jak można bić codziennie głową w brzoza?niepojęte jak to macierewicz robi?

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
 • olek kan
 • 22.01.2012 12:36

tezy raportu Milera sypią się jak domek z kart.Nagle okazuje się że żaden z członków jego komisji nigdy nie twierdził że gen.Błasik był w kokpicie.Nikt z nich nie jest w stanie sprecyzować na czym miały polegać "naciski", do niedawna główna przyczyna tragedii.Wszyscy powołują się na raport MAK, a Rosjanie beztrosko oświadczają że nie podadzą metod według których ustalili obecność gen. w kabinie pilotów ,alkohol w jego krwi i identyfikację jego głosu.Paranoja nie śledztwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Gura Maks Dzisiaj 09:46
"Zdrowo myślący nie znajdują tutaj pola do dyskusji "

Jeśli dotyczy tych co rozprzedają Polskie dobra to można ich nazwać "zdrowo porąbani". Dla ratowania PO Tusk przymierza się do sprzedaży Polskich Kolei Linowych.
Oto jeden z wpisów w internecie: "Rząd zachowuje się jak zaborca. Zaborca austriacki też sprzedał Morskie Oko w 1824 roku."
Idąc tym tropem nasuwa się spostrzeżenie że Tusk to rezydent wykonujący polecenia obcych państw.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gura Maks
 • Gura Maks
 • 22.01.2012 09:46

Portal opanowali sfrustrowani wyznawcy Kaczyzmu , widać po kciukach. Zdrowo myślący nie znajdują tutaj pola do dyskusji .

Komentarz został ukrytyrozwiń
 skrzat
 • skrzat
 • 21.01.2012 20:47

Państwo moi mili ale byli byśmy szczęśliwi gdyby Kaczyński z Rydzykiem ten nasz kraj opuścili . Na wysepce by mieszkali i doopy nie zawracali.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
 • Lancet
 • 21.01.2012 19:12

Prezes powinien wycofać się z życia politycznego i zająć się śledztwem. W sejmie nic nie robi , kasuje miliony i żyje jak budda za pieniądze moje , twoje .W Sejmie robi prywatę a wyborcom fige. Namotał w głowach pseudo patriota i na tym jedzie. Obsługa pana Kaczyńskiego to 100 tys zł miesięcznie z budżetu państwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.