Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: Polscy rolnicy zasługują na więcej. Co na to Sawicki?

Jak donosi portalspozywczy.pl, J. Kaczyński zapowiedział, że jeśli PiS wygra wybory, "z całą konsekwencją" będzie dążyło do wyrównania dopłat unijnych dla polskich rolników. M.Sawicki - "To obiecanki i hipokryzja pana Jarosława".

Kampania wyborcza lidera PiS / Fot. Materiał kampanii wyborczej: foto. jaroslawkaczynski.infoPrezes PiS Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej w Warszawie "Polscy rolnicy zasługują na więcej" podpisał pismo w sprawie dopłat dla polskich rolników. Nie wykluczył również zgłoszenia sprawy do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

Jak czytamy na portalspozywczy.pl, w liście do przewodniczącego Komisji Unii Europejskiej Jose Manuela Barroso, Kaczyński napisał: "Polscy rolnicy zasługują na równe dopłaty. Polacy zasługują na więcej. Jestem głęboko przekonany, że wyrównanie dopłat bezpośrednich leży w interesie Unii Europejskiej".

Prezes PiS podkreślił na konferencji, że jego partia "od dawna zabiega, aby polski rząd wystąpił w sposób zdecydowany i konsekwentny za wyrównaniem dopłat". Stwierdził, że jeśli PiS wygra wybory, to "rząd będzie z całą konsekwencją dążył do tego, żeby polscy rolnicy mieli takie same dopłaty jak ich koledzy z zachodnich granic i południowych - bo tam też są wyższe".
Lider PiS miał oświadczyć: "Będziemy o to zabiegali metodami dyplomatycznymi. Ale jeżeli to nie przyniesie rezultatów, to zapowiadam z góry, że wytoczymy proces w ETS-ie (Europejskim Trybunale Sprawiedliwości-PAP). Bo mamy do tego pełne podstawy prawne.

J.Kaczyński: Polscy rolnicy zasługują na więcej. Co na to Sawicki? / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiMinister rolnictwa Marek Sawicki na antenie Polsat News określił zapowiedzi szefa PiS słowami: "Obiecanki i hipokryzja pana Jarosława". Sawicki oświadczył, że: "gdy Kaczyński był premierem, nie wystosował ani jednego pisma ws. wyrównania. Nie zwracał się wtedy do Trybunału, nie żądał. A zamiast tego proponował politykom europejskim zmianę wspólnej polityki rolnej na wspólną politykę obronną i stopniowe przenoszenie płatności rolniczych na płatności obronne". Przykro mi - duża opozycyjna partia poczuła się już przegrana i prócz inwektyw nie ma już nic innego do zaproponowania", "widać wyraźnie, jak ta formacja traktuje rolników" - stwierdził Sawicki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (33):

Sortuj komentarze:

anna
 • anna
 • 31.08.2011 14:12

myNaród 29.08.2011 19:36 - masz raję!

Wystarczy zacząć od podstaw: ja wykreślam z LIST:

a) nierobów, czyli tych co pokończyli "hsitorię", "polonistykę" i inne małopłatne kierunki, a pchają się do władzy, bo rodzinę karmić trzeba

b) tych co w swoim życiu wykazali, że niczego nie osiągnęli, by nie dzielili się tym ze mną!

c) nauczycieli wszelakiego gatunku - umieć mówić, a umieć zrobić to co innego (choć też m.in. jestem nauczycielem!)

PS. wiecie, że niewielu zostaje:(

A nasz polski "liberalizm", to przykrywka na to by robić "tak", gdy nie wiadomo jak się robić powinno!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ob.Serwator
 • Ob.Serwator
 • 30.08.2011 08:25

Populizm, Panie Grzegorzu, populizm

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co u Kaczyńskiego zasługuje na pozytywną ocenę?

Komentarz został ukrytyrozwiń
BBB
 • BBB
 • 29.08.2011 20:51

LEVY, SPADAJ

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 29.08.2011 20:24

Ryszard Tercjak Dzisiaj 19:52
Jeżeli ktoś taki jak ty
mówi zawsze źle i to słowami gazety o kimś drugim takim jak Kaczyński
to go ocenia obiektywnie, czy to ocena pełna nienawiści?
BEZ WĄTPIENIA TO NIENAWIŚĆ

TY JESTEŚ JAK OWSIK, KTÓRY UDAJE RAPACHOLIN.

Komentarz został ukrytyrozwiń
@ Konopka
 • @ Konopka
 • 29.08.2011 19:59

18,39 już tak bredzisz ,że przechodzisz samego siebie bo N A J W I Ę K S Z Y M I BENEFICJENTAMI Ś R O D K Ó W UNIJNYCH są = ROLNICY=

Komentarz został ukrytyrozwiń

Naród-w jakim słowie wyraziłem swoją nienawiść?Czy już tak zapamiętałeś się w swojej nienawiści,że widzisz ją u wszystkich,którzy są odmiennego zdania?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kamiński-chciałeś konkretów dałem ci pierwszy lepszy przykład,źródło masz jak byk.-że nie na temat,to z braku czasu-nie mogę wiecznie siedzieć przed komputerem,stąd pierwszy lepszy,ale konkret.

Konopka,czy ja popieram tuska czy nie-to najmniej ważne,ja twierdzę,że Kaczyński nie zrobi nic dla rolników,bo już kiedyś obiecał,a jak był przy władzy,to robił to-o czym mówi Sawicki i Kalinowski.Po drugie kaczyński nic nie zrobi dla rolników,bo nie wygra wyborów,a ostatnia wypowiedź Hofmana o rolnikach-znacznie uszczupli jego szanse,za to więcej ludzi zagłosuje na PSL.

Komentarz został ukrytyrozwiń
myNaród
 • myNaród
 • 29.08.2011 19:36

Pan Tercjak w rozumowaniu się gubi.
Nie gubi się w nienawiści.
Jeden z klasyków marksizmu powiedział o kapitaliście:
to tak głupie stworzenie, że z chęci zysku
jest zdolny dzisiaj wyprodukować powróz i sprzedać, choć wie,
że jutro na nim zawiśnie. zysk najważniejszy

Zatem jak nazwać robotnika Tercjaka głosującego za liberałami,
choć wiadomo że następnego dnia po wygranych wyborach, tak wygarbują skórę robolowi, że będzie pękać.
Przecież już to zrobili. Tylko robol jest ślepy, głupi i łasy na obietnice.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Tercjak przedstawia się jako rolnik to dziwne że popiera partię która gnębiła i gnębi "chłopów". Największe koszty transformacji ponieśli rolnicy czy pan Tercjak już o tym zapomniał ?To Tusk i jego przyjaciele "liberałowie" przerzucili koszty przemian na wieś. Pamiętam jak ci ludzie byli przy władzy, jakie wówczas panowały nastroje na wsi .Oj ni daj Boże aby któryś pojawił się na wsi !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.