Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: Polska może być dużo lepsza

Jarosław Kaczyński na spotkaniu z młodzieżą ocenił, iż głos oddany w wyborach przeciw temu, co dzieje się w Polsce przez ostatnie cztery lata, to "naprawdę ważny głos", który "ma sens".

Prezes PiS spotkał się z młodzieżą w Warszawie - informuje portal onet.pl. Były premier powiedział na spotkaniu, że "Polska może być dużo lepsza od tej dzisiejszej", a wybory 9 października ocenił jako odnoszące się "do najbardziej zasadniczych rzeczy". "To pytania o marzenia, o to, w co wierzymy" - dodał prezes.

Kaczyński odniósł się również do wyborów sprzed czterech lat. Przypomniał obietnice Donalda Tuska złożone w czasie poprzedniej, zwycięskiej dla PO kampanii wyborczej z 2007. Przywołał w tym celu cud gospodarczy, "drugą Irlandię", a także zapowiedź Tuska, że "wszystkim będzie lepiej". W ocenie prezesa PiS nic z tych obietnic nie zostało.

Lider największej partii opozycyjnej ocenił też obecną sytuacją młodych ludzi. Przypomniał, że połowa bezrobotnych to osoby poniżej 30. roku życia. Prezes PiS przywołał również dane, z których wynika, że prawie pół miliona osób do 24. roku jest bez pracy. Wspomniał trudną sytuację studentów, którym zniesiono przywileje bezpłatnego studiowania na drugim kierunku oraz ograniczono stypendia. Zarzucił rządowi Donalda Tuska, że doprowadzono do sytuacji, gdzie 25 proc. absolwentów wyższych uczelni jest bezrobotnych.

W ocenie lidera PiS działania rządu zniechęcają młodych ludzi do zawierania małżeństw i posiadania rodziny, m.in przez nieumiejętną politykę społeczną i trudne warunki na rynku pracy (np. umowy "śmieciowe"). A to zdaniem prezesa stanowi zaprzeczenie obietnic Tuska z 2007 roku, gdy lider PO obiecał "Polskę marzeń". "Co z niej zostało? Nic" - ocenił Kaczyński.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

e
  • e
  • 26.09.2011 15:19

Nikt mi nie powie ,że za Kaczyńskiego może być lepsza Polska .Każdy kto pamięta lata 2005-2007 wie jaka była sielanka za PiS-u . Wszyscy Polacy byli podejrzani , wszyscy obserwowani , centralizacja władzy [ jak za PRL] .Wszystko Jarek chciał mieć w jednej łapie .Przeciwnicy polityczni prześladowani , inwigilowani , produkowano teksty kompromitujące autorytety walczące o wolność od 70 roku .Taka ma być Polska ? Taką Polskę chcecie ? Nie Nie Nie .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Kowalski
  • Jan Kowalski
  • 26.09.2011 08:25

Ciekawe co zniechęciło pana "Kotomana" do zawarcia związku małżeńskiego?. Czy przypadkiem wódz nie jest zwolennikiem wprowadzenia podatku dla starych kawalerów tzw, "BYKOWEGO"?

Komentarz został ukrytyrozwiń
HAMMER2
  • HAMMER2
  • 26.09.2011 08:08

POLSKA JEST PIEKNYM KRAJEM POD WARUNKIEM ZE NIE DORWIE SIE DO WLADZY MALY ZAKOMPLEKSIONY KOTOMAN. KTOREMU W GLOWIE TYLKO ZEMSTA I POMNIKI BRATA NIEUDACZNIKA

Komentarz został ukrytyrozwiń
antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 26.09.2011 07:26

Polska może być lepsza kiedy wprowadzi się czapę za korupcję jak w Chinach ,coś mnie się wydaje,że trzeba by ogłosić nowe wybory gdyby to doszło do skutku ,prawda Herr Tusk?Na razie złodzieje śpijcie spokojnie polskie prawo was chroni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polska może być lepsza, ale na pewno nie pod rządami PiS.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jaku
  • jaku
  • 25.09.2011 22:28

Antypis jesteś dowodem na to, że orzeszek między uszami młodych wyborców PO nie jest zbyt dojrzały. Takimi komentarzami, możesz co najwyżej zachęcić do głosowania na Pis. Wytłumaczę ci to w ten sposób. W wyniku afery hazardowej skarb państwa stracił 5 mld złotych. Jedna z dziesiątek tych wielkich spraw jakie PO zawaliło. Ale już tylko ta jedna kwestia jest po stokroć dużo gorsza i oburzająca niż wszystkie pseudo argumenty jakie wypisałeś.

Komentarz został ukrytyrozwiń
były wyborca PO
  • były wyborca PO
  • 25.09.2011 22:24

Przepraszam

Komentarz został ukrytyrozwiń
internauta
  • internauta
  • 25.09.2011 21:06

Jakim cudem panie prezesie ? Obiecanki-cacanki mówić można wszystko tylko jak to zrobić i za co to już nie takie proste. Identyczne obiecanki były w 2005r i co ? Całą siłę poświęciliście na tropienie układów i szperanie w archiwach IPN -u .Szukaliście haków na przeciwników politycznych od prawa do lewa .Jedynym celem była zemsta na wszystkich i o wszystko. Jak trzeba było rozwiązać problem strajkujących pielęgniarek to pan prezesie przez miesiąc do nich nie wyszedł i zablokował telefony - to jest tylko jeden przykład pana lepszej Polski. Buta i arogancja przyświecały rządom PiS. Jak lekarzy potraktował pan Dorn , jak traktował wykształciuchów ? Te przykłady" dobrej Polski" to mały fragment pana działalności. O awanturach w Europie nie wspomnę !

Komentarz został ukrytyrozwiń
antypo
  • antypo
  • 25.09.2011 20:37

WYBORCO! Zadaj sobie proste pytania!
- Czy chcesz kontynuacji państwa III RP Platformy, czyli powszechnej biurokratycznej degrengolady, państwa sitw i koterii, układów i układzików, afer, gdzie koledzy rozdają sobie stanowiska w państwowych spółkach?
- Czy chcesz w rządzie Grabarczyka polskich kolei, Kopacz polskich kolejek, Hall od spodni i Pitery od tropienia dorsza?
- Czy chcesz, aby przypadek Mira, Rycha i Zbycha powtarzał się systematycznie?
- Czy chcesz żyć w kraju cwaniactwa, "załatwiactwa" i korupcji?
- Czy chcesz żyć w kraju klinczu korporacyjnego, gdzie młodzi mogą tylko pomarzyć o dopuszczeniu ich do wymarzonych zawodów?
- Czy chcesz żeby Polska dalej tonęła w wielomiliardowym długu, który z lekkością funduje nam rząd?
- Czy chcesz, żeby rządzący dalej zabierali nam nasze emerytury z uśmiechem na twarzy?
- Czy chcesz powszechnej wyprzedaży majątku narodowego, dalszego upadania stoczni i koncernów?
- Czy chcesz żyć w kraju, który nie liczy się w Europie, który ma ministra przed którym zamykane są drzwi w brukselskich gabinetach, a którego wypowiedziami gardzi się na europejskich salonach?
- Czy chcesz żyć w kraju, który nie potrafi zapewnić bezpieczeństwa najważniejszym polskim politykom, a "śledztwo" w sprawie śmierci polskiego prezydenta prowadzi Federacja Rosyjska z byłymi KGB-istami na czele?
- Czy chcesz żyć w kraju, w którym nie tylko ogranicza się młodym ich przywileje (studia), ale wręcz pozbawia się ich szans na pracę i godne życie?
- Czy chcesz żyć w państwie, w którym setki tysięcy ludzi jest podsłuchiwanych przez służby, a liczba podsłuchów wciąż rośnie?
- Czy nadal chcesz żyć w kraju, którym rządzą ludzie pełni kompleksów wobec Europy, którzy posłuch i sympatię na salonach próbują zdobywać polityką "klepania po plecach" i "ukłonów" wobec możnych?
- Czy chcesz żyć w kraju owładniętym przez rozrośniętą i bezlitosną administrację, gdzie liczba urzędników wzrasta rokrocznie o dziesiątki tysięcy?
- Czy chcesz jeździć po wiecznie rozkopanych drogach, niedokończonych inwestycjach budowanych 4 razy dłużej niż na Zachodzie i 3 razy drożej?
- Czy nadal chcesz premiera, który trzy dni w tygodniu pracuje, a resztę czasu spędza w swoim domku nad morzem?
- Czy nadal chcesz premiera, który nie radzi sobie ze stresem, z rządzeniem, który wciąż tylko myśli, jaką by tu historyjkę ułożoną przez piarowców sprzedać swoim lemingom?

Jeżeli na powyższe pytania odpowiesz twierdząco to wybór masz prosty. Jeżeli jesteś PRZECIWNY - i tak zagłosuj. Niech rozpieprzą kraj do końca.

Komentarz został ukrytyrozwiń
antypis
  • antypis
  • 25.09.2011 19:43

WYBORCO !!!! zadaj sobie proste pytania
- Czy chcesz powrotu IV RP ?
-Czy chcesz w rządzie Fotygę, Ziobrę,Macierewicza, Kempę ?
-Czy chcesz aby przypadek Barbary Blidy powtarzał się systematycznie ?
-Czy chcesz żeby pijani posłowie rozbijali wózki golfowe na Cyprze ?
-Czy chcesz żeby pijana posłanka coś tam, coś tam - bełkotała w restauracji sejmowej ?
-Czy chcesz żeby wybitni lekarze byli bezpodstawnie aresztowani a ich pacjenci nie dożywali do zabiegów? Uważaj wśród ofiar możesz być i TY lub Twoja rodzina
-Czy chcesz być inwigilowany i podsłuchiwany ?
-Czy chcesz żeby z Twoich podatków płacono odszkodowania za bezpodstawne oskarżenia ?
-Czy chcesz żeby posłanka były vice minister sprawiedliwości poręczała za bandytę stadionowego
-Czy uznajesz kiboli za bohaterów narodowych ?
-Czy chcesz żeby policjanci musieli odwozić zachlanych polityków 100 km do domu (Siedlce dwoje zgineło) ?
-Czy chcesz aby premierem został mały szczerbaty człowieczek ?
Jeżeli na powyższe pytania odpowiesz twierdząco to wybór masz prosty . Jeżeli jesteś PRZECIWNY - 9 października odeślij ich na śmietnik polityczny