Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: Polskie media są kontrolowane przez rosyjską agenturę?

Jarosław Kaczyński uważa, że media głównego nurtu mogą być finansowane przez kapitał rosyjski: "Litwini twierdzą, że na ich terenie działało przynajmniej 3 tys. rosyjskich agentów. Ilu ich było u nas?"- pyta Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński przemawia przed głosowaniem nad wprowadzeniem do porządku obrad projektu uchwały, autorstwa PiS, ws. zobowiązania rosyjskiego rządu do przekazania Polsce wraku Tu-154M. / Fot. PAP/Leszek SzymańskiJarosław Kaczyński zaznacza, że nie ma na to konkretnych dowodów, ale uważa, że jest ich mniej, niż na Litwie. W taki sposób jednak interpretuje, przyczyny zachowania dużej części tzw. elit po katastrofie smoleńskiej. W opinii prezesa PiS w Polsce wciąż jest zauważalny strach przez Rosją, który jest w jego ocenie nieuzasadniony: "Gdyby dzisiejsza Rosja była tak potężnym państwem, jak to stara się nam wmówić, to kraje nadbałtyckie nie miałyby najmniejszych szans na niepodległość" - twierdzi prezes PiS.

Według Kaczyńskiego obóz rządowy kłamie, mówiąc, że nie ma możliwości nacisku w sprawie zwrotu przez Rosję, wraku polskiego samolotu: "Można zwrócić się do trybunału haskiego. Przecież, to jest nasza własność " - mówi szef PiS. Przyznaje, że w tej grze nie tylko chodzi o same pozostałości po Tu-154, ale również walkę o wizerunek międzynarodowy Polski. W jego ocenie państwo polskie, nie zrobiło absolutnie nic, aby przeciwdziałać interpretacji zdarzeń, narzuconych przez MAK, która do dzisiaj jest główną wersją obowiązującą, w światowej opinii publicznej.

"By skutecznie, bronić interesu i dobrego imienia Polski, nie można wybierać polityki płynięcia w głównym nurcie" - uważa Jarosław Kaczyński. -
W jego ocenie establishment celowo straszy Polaków, iż potencjalne wyjaśnienie prawdy może się skończyć wojną z Polską: "W rzeczywistości boją się nie wojny, lecz tego, gdy prawda o Smoleńsku wyjdzie na jaw"- twierdzi.

Prezes PiS zaznacza, że jeżeli doszło do zamachu, to wcale nie musi to oznaczać, że zorganizowali go Rosjanie. Podkreśla jednak, że jeżeli jego źródła tkwią w Polsce, to trudno będzie sobie wyobrazić, że Rosjanie nie wspierali tego projektu.
Kaczyński zapowiada, ze PiS złoży uchwałę,
w celu zmainy prawa. Jego zdaniem, ten zabieg ułatwi prowadzenie śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Źródło: Gazeta Polska, nr 89

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (74):

Sortuj komentarze:

student
 • student
 • 17.04.2012 22:16

@ Mirka-!Co wy wyprawiacie .Są granice przyzwoitości i elementarnej kultury .Co wy sobą reprezentujecie ?Piszesz Pan tak do innego internauty "Panie Tomku, znam więc już swoje miejsce. - mieliśmy ubaw z tego bredzenia. O jakiej ty mówisz kulturze? jestes żałosny człowieczek!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
 • czyt
 • 17.04.2012 22:13

@Mirka- bardziej perfidnego człowieka jak ty to ja tu nie spotkałem, gdyby to ode mnie zależało dawno przestałbyś tu bredzić. Masz urojenia a to jest niebezpieczne.
@ Pani Elu okazuje pani zbyt wielka pychę i zarozumiałość. Dlaczego wg pani to "gadzinówka"?

Komentarz został ukrytyrozwiń
"jannowak"
 • "jannowak"
 • 17.04.2012 21:28

zaczynam się gubić - jeszcze niedawno jarosław k. twierdził, że media są niemieckie. Teraz, że te media (niemieckie?) są kontrolowane przez rosjan. Jeszcze wcześniej mówił, że media popierają Tuska.
KURDE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
nieOSIOŁOWSKI
 • nieOSIOŁOWSKI
 • 17.04.2012 19:43

Czy był zamach czy nie tego nie wiemy,ponieważ nie ma rzetelnego śledztwa bo TUSK sie boi prawdy. A całe zamieszanie smoleńskie to przykrywka TUSKA,chce jak zawsze zmanipulować Polaków odwrócić uwagę od reformy smierci 67,od złodziejskiej ustawy refundacyjnej,od acta itd. TO CO ROBI PO(jebana banda) TO JEDNA WIELKA MANIPULACJA!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
BM
 • BM
 • 17.04.2012 16:40

No cóż jaka gazeta tacy i jej recenzenci,żeby głupota miała skrzydła to by fruwała jak gołębica inaczej tych bzdur nie można skomentować

Komentarz został ukrytyrozwiń
irenka88
 • irenka88
 • 17.04.2012 14:02

nadal mozna sie zwrocic o zwrot wraku. w czym problem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Irenoooo ostojo mądrości !!! Gazeta rozdaje bukiety dla tych co kupują gazete i rozdają innym.

Ireno - weź udział w akcji - i "DAJ SĄSIADOWI"!

I nie martw się kochana- ta "gadzinówka" nie jest dla mnie za trudna- jest tendencyjna!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Irena K
 • Irena K
 • 17.04.2012 09:44

@@ Elżbieta Świączkowska - trzeba być bardzo głupiutkim by tak komentować "Gazetę Polską".Może ta gazeta jest dla pani za trudna by ją zrozumieć??

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 17.04.2012 09:16

By pisać w "Gazecie Polskiej" trzeba być patriotą - nie każdy śmieć nawet z W24 pl może dostąpić takiego zaszczytu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
f
 • f
 • 17.04.2012 01:30

@Elżbieta Świączkowska- takie to wszystko u Ciebie akuratne i oczywiste - Brrrr !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.