Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: pomnik nie powinien stanąć przed Pałacem Prezydenckim

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, który pojawił się w audycji Radia Maryja, upamiętnienie ofiar katastrofy pod Smoleńskiem powinno mieć miejsce w całym kraju.

 / Fot. PAP/Paweł SupernakNa antenie Radia Maryja Kaczyński porównał upamiętnie ofiar katastrofy pod Smoleńskiem do przypadku ks. Jerzego Popiełuszki. W pierwszych latach po śmierci kapłana nie pojawiały się jego pomniki, później zaczęto je stawiać w całej Polsce.

Zdaniem prezesa PiS, w Warszawie pomnik nie powinien stanąć przed Pałacem Prezydenckim, lecz pod kościołem karmelitów. Taki pomysł zaproponował kandydat PiS na prezydenta Warszawy, Czesław Bielecki. Przemawiają za nim względy architektoniczne. Kaczyński dodał, że forma pomnika powinna być tradycyjna, a sam projekt powinien zostać wyłoniony w drodze konkursu.

Kaczyński pojawił się w Radiu Maryja pierwszy raz od 10 kwietnia.

PRZECZYTAJ PEŁNY TEKST WYPOWIEDZI JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (52):

Sortuj komentarze:

wojsik
  • wojsik
  • 09.06.2011 13:07

POMNIK PRAWIE ZA DARMO !!!
Poprosić władze gminy Biesiekiersk [woj. zachodniopomorskie] o podarowanie stojącego u Nich podobno największego na świecie pomnika Ziemniaka [lub jak mówią Niemcy KARTOFLA]
Do postumentu pomnika przymocować granitową tablicę zdjętą przez Rosjan z kamienia w Siewiersku.
Pomnik ustawić w miejscu honorowym ale bezpiecznym np przed kościłem Opatrzności Bożej,Muzeum Powstania Watrszawskiego.Powązkach itp
ps. - tablica granitowa z kamienia w Siewersku jest już w Polsce .

Komentarz został ukrytyrozwiń
szerszeń
  • szerszeń
  • 07.01.2011 18:10

Tow.Kolebuk - podniesienie podatku VAT podnosi wezystkie ceny i wszystkiego co człowiekowi jest potrzebne do egzystencji.
Więc po co się p. NAPINA!!!

A jak to się mają p.grożby do takich kłamliwych i poniżających pełnoprawną partię PiS i ponad 8 milionów jej zwolenników - wpis osobnika Raxell 01.10.2010 11:23

Czy ten wpis też p.usunie??? p.Kolebuk!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
andrzej s
  • andrzej s
  • 03.10.2010 21:55

red 01 10 10 ;32 wiara ,krzyż i religię nie mieszajmy do polityki bo kiedyś już to było już przerabiane Czym szybciej nastąpi prywatyzacja tego co zostało będzie tym lepiej dla panstwa polskiego .proszę sie przyjzec jak toco panstwowe jest zarządzane .przykład górnictwo to jest jak worek bez dna itd ....

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dana
  • Dana
  • 03.10.2010 21:35

Ta cala parada z krzyzem nie powinna zaistniec. Ten paradoks nie przynosil zaszczytow ani katastrofie smolenskiej ani sp. Lechowi Kaczynskiemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krystyna Sokołowska
  • Krystyna Sokołowska
  • 03.10.2010 19:48

Dziwię się takim ludziom co krytykują pana Jarosława kaczyńskiego lub ś.p. Prezydenta Lecha kaczyńskiego ten człowiek tyle robił dla dobra Polski i Polaków a dziś się o nim mówi żle.wstyd mi za takich ludzi myślę że kiedyś niejeden krtykujący przekona się że żle oceniał Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego brata.Co chodzi o pomnik tak powinien powstać przed kościołem dla upamiętnienia tych wszystkich co zginęli tragicznie.Te wszystkie złe komentarze tylko sieją nienawiść jednego człowieka do drugiego a tak nie powinno być dlatego jest coraz gorzej jesteśmy zadłużeni wszystko drożeje ludzie biedni nie mają na życie a nasz rząd zaczyna oszczędności od najbiedniejszych zmniejszając zasiłki pogrzebowe.Bogaty i bez zasiłku będzie pochowany a biedny będzie prosił o pomoc.Dlatego bardzo ceniłam sobie Pana Prezydenta za to że dbał o ludzi biednych i to samo robi jego brat i dlatego jest krytykowany i wyśmiewany.Z tego powodu jest mi przykro ale myślę że to kiedyś się zmieni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Raxell
  • Raxell
  • 03.10.2010 17:21

"Jerzy Konopka 01.10.2010 13:59
Ocena: 3 5

Pseudo-polaczki Wasze nienawistne komentarze krytykujące Pana Jarosława Kaczyńskiego świadczą o waszym zaślepieniu.Można zrozumieć młodsze osoby które mogą nie znać przeszłości polityków i jakie wartości reprezentują ale starsze że piszą takie bzdury ICH już nie rozumiem.Chociaż może być wytłumaczenie otóż dzięki obecnej władzy takie osoby mogą zaistnieć a władza potrafi być hojna dla swych wielbicieli.
Już nie niebawem zobaczycie dziurę w kieszeni może wtedy pójdziecie "po rozum do głowy"."

Zle sie dzieje gdy czlowiek slepo zapatrzony w swojego guru obraza Polakow.
Ja w przeciwienstwie do ciebie, bralem maly udzial w obalaniu komunizmu w Polsce, co prawda tylko rozrzucalem ulotki na dworcu centralnym i na dworcu srodmiescie, ale robilem to z mysla o normalnej Polsce. Kaczynscy jak tak lubisz historie byli tak malymi pionkami w maszynie ruchow niepodleglosciowych ze nikt ich nie zauwazyl tak samo jak mojej skromnej osoby.
Tak masz racje ze wladza jest hojna, ojciec Kaczynskich ponoc zolnierz AK dostaje prace na uczelni i apartament na Warszawskim Zolibozu, cud, inni AKowcy w tym czasie ogladali swiat za krat niejednokrotnie katowani az do zmierci...masz racje wladza jest hojna...Dzieci AKowca dostaja glowna role w PRLowskiej telewizji...masz racje wladza jest hojna...Kaczynski nie zostaje aresztowany w stanie wojennym...masz racje wladza jest hojna...
Mozesz napisac jak to mozliwe? Kto byl, a kto jest konfidentem? Wladza jest hojna, ale na cukierek trzeba zasluzyc. Z ta dziura to wyjechales troche za bande, nie ma juz mozliwosci kablowanie, czasy sie zmienily, teraz wladza nie jest juz taka hojna. O przepraszam, w PISie stosuje sie jeszcze kij i marchewke, ostatnio mielismy piekny przyklad jak mozna kobiete ponizyc...

Komentarz został ukrytyrozwiń
andrzej s....a
  • andrzej s....a
  • 03.10.2010 17:18

czyżby leki psychotropowe przestały działać ,albo Rydzyk przemówił Kaczyńskiemu do ROzumu .wygramy WSPÓLNIE wybory to wtedy na każdym z krzyzowaniu będzie stał pomnik kaczyńskich .

Komentarz został ukrytyrozwiń
ana stol
  • ana stol
  • 03.10.2010 15:13

oczywiscie że pomnik nie powinien stanąc przed pałacem prezydenckim to nie jest godne miejsce dla byłego Prezydenta