Facebook Google+ Twitter

Kaczyński popiera kandydatury Buzka i Barosso

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-18 21:49

Prezydent zapewnił w Brukseli, że Jerzy Buzek może liczyć na jego poparcie. Lech Kaczyński, który wziął udział w pierwszym dniu szczytu Unii Europejskiej tłumaczył, że w ramach swoich możliwości zrobi wszystko, by były premier został przewodniczącym Parlamentu Europejskiego.

Na poparcie prezydenta może też liczyć Jose Manuel Barroso, który ubiega się o kolejną kadencję na czele Komisji Europejskiej. Lech Kaczyński powiedział, że za ponownym wyborem Portugalczyka są dwa główne ugrupowania w Polsce, i on osobiście także.

Ponowny wybór Jose Manuela Barroso na drugą kadencję to jeden z głównych tematów szczytu w Brukseli.

Lech Kaczyński spędza w Brukseli swoje 60-te urodziny. Prezydent ujawnił, że życzenia złożyło mu wielu polityków, między innymi obecny przewodniczący Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Pöttering i od kilku szefów rządów. O życzeniach urodzinowych dla głowy państwa nie zapomniał także premier Donald Tusk, również obecny w Brukseli.

Lech Kaczyński prosto z Brukseli jeszcze dziś późnym wieczorem wylatuje do Nowego Sadu w Serbii. Jutro weźmie tam udział w 16. Spotkaniu Prezydentów Europy Środkowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.