Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: powołać komisję śledczą w sprawie afery hazadrowej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-01 13:12

Jarosław Kaczyński stwierdził, że dla zbadania afery hazadrowej należałoby powołać sejmową komisję śledczą.

Jarosław Kaczyński / Fot. PAPPrawo i Sprawiedliwość wzywa do odtajnienia dokumentów dotyczących tak zwanej "afery hazardowej". Prezes PiS Jarosław Kaczyński podkreślił na konferencji prasowej, że wyjaśnienia wymaga także kwestia możliwego przecieku informacji o prowadzonym śledztwie, który miał nastąpić po poinformowaniu premiera o działaniach CBA.

Jarosław Kaczyński powiedział, że gdyby Donald Tusk "był całkowicie poza tą sprawą", to wezwałby premiera do usunięcia osób zamieszanych w aferę z ich funkcji państwowych i partyjnych. Szef PiS zaznaczył, że w sprawę zamieszani są ważni przedstawiciele partii rządzącej. Zastrzegł, że w aferze nie musi chodzić o korupcję, ale na przykład o nielegalny lobbing. Szokujący dla byłego premiera jest też stopień zażyłości polityków PO z biznesmenami z branży hazardowej.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że dla zbadania sprawy należałoby rozważyć powołanie sejmowej komisji śledczej. Dodał, że w chwili, gdy budżet państwa ma problemy finansowe, to właśnie takie obszary jak hazard powinny być mocniej opodatkowane.

Jarosław Kaczyński skrytykował ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumę za ferowanie przedwczesnych wyroków i ocenianie z góry, że osoby zamieszane w aferę są niewinne. Dodał, że w jegfo przekonaniu istnieje zbieżność między wybuchem afery hazardowej a postępowaniem przeciwko szefowi Centralnego Biura Antykorupcyjnemu. Prokuratura w Rzeszowie w połowie września postawiła Mariuszowi Kamińskiemu zarzuty dotyczące przekroczenia uprawnień.
Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przypomniał, że jeden z wątków został umorzony, a następnie na żądanie Prokuratury Krajowej wznowiony. Dodał, że przez dwa lata prowadzono śledztwo w sprawie, a nie przeciwko, a sam Mariusz Kamiński występował w nim jako świadek. Zbigniew Ziobro podkreślił, że dopiero niedawno prokuratorzy opierając się na tych samych dowodach, które znali od dawna, postanowili postawić zarzuty szefowi CBA.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 01.10.2009 14:31

Najciekawsze, że afery jeszcze nie ma, ma być...trzeba jednak już wołać komisję...
Ładne zdjęcie, brakuje tylko torebki na ramię....;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.