Facebook Google+ Twitter

Kaczyński: późniejsza emerytura kobiet jest bulwersująca

Jarosław Kaczyński krytykuje expose Tuska. Nie zgadza się na podniesienie wieku emerytalnego kobiet i wejście kraju do strefy euro.

Na wygłoszonej dziś konferencji Jarosław Kaczyński skrytykował plan gospodarczy Donalda Tuska. Z największym sprzeciwem spotkał się pomysł podniesienia wieku emerytalnego do 67 lat, zarówno dla kobiet i mężczyzn. - Bulwersujące jest to wszystko, co odnosi się do przedłużenia wieku emerytalnego, szczególnie kobiet - powiedział Kaczyński na dzisiejszej konferencji pt. "Kryzys można pokonać".

Prezes PiS zwrócił uwagę, że kobiety pracujące fizycznie, nie są w stanie przechodzić na emeryturę w tak późnym wieku. - Nie tylko nie będzie z tego żadnych korzyści, ale w ostatecznym rozrachunku to będzie przynosiło straty - powiedział i wspomniał o niesprawiedliwych mechanizmach funkcjonowania ZUS, które obowiązują kobiety.

Nawiązując do tytułu konferencji, Kaczyński wskazał na potrzebę poszukiwania nowych rozwiązań w globalnej skali. Zachęcał, aby rozmawiać o kryzysie, analizować go i przedstawiać propozycje na forum międzynarodowym.

Polska nie powinna starać się o wejście do strefy euro, powiedział polityk. Jako przykład do naśladowania podał rząd czeski, który uznał, że warunki gospodarcze tak bardzo się zmieniły przez kilka lat od podpisania Traktatu Akcesyjnego, że strefa euro jest już czymś zupełnie innym. - I w związku z tym to zobowiązanie już po prostu nie obowiązuje - powiedział Kaczyński.

Źródło: WP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

POLAK
  • POLAK
  • 25.11.2011 08:53

a co taki pasożyt ma do powiedzenia na temat kobiet ,rodziny i dzieci

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 24.11.2011 18:58

Paniusie które głosowały na PO powinny zapierdalać do stu lat.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
  • gorol
  • 24.11.2011 18:39

zabawne kiedy kaczynski wypowiada sie na temat kobiet

Komentarz został ukrytyrozwiń
czyt
  • czyt
  • 24.11.2011 16:53

Gdzie nie zajrzę łazi jakiś e, zwariować można. Nic poczytać ani z kim podyskutować.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
  • e
  • 24.11.2011 16:10

Mam propozycję dla prezesa aby wszystkie swoje dochody przekazywał na przyszłe emerytury dla kobiet .Ostatnio Czechy i Słowacja wprowadziły takie rozwiązania . Żyjemy coraz dłużej , dzieci coraz mniej [ bezdzietny Kaczyński okrada przyszłych emerytów] i niech schowa swój populizm na Nowogrodzkiej

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.